Menu Zamknij

Moov M: M410 i M610 – nowe nawigacje już dostępne w Polsce

Na rynku pojawiły się dwa nowe modele nawigacji Mio z ekonomicznej serii Moov M: M410 i M610. W stosunku do wcześniejszych urządzeń z tej linii produktowej nowe nawigacje zyskały m.in. dwuletnią darmową aktualizacją map z możliwością ich wypożyczania. 

W 4,3” Mio Moov M410 oraz 5′ M610 pojawiło się wiele nowości w zakresie funkcjonalności. Dostępna jest echnologia  SmartRoutes™, asystent pasa ruchu, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań, funkcję text-to-speech oraz symulację trasy w tunelu.

 

Mapy w urządzeniach Moov M410 i M610 można aktualizować bez dopłat  przez dwa lata. Ponadto Mio oferuje również możliwość wypożyczenia – za opłatą – map innych krajów, które nie są preinstalowane w urządzeniu. Mapy można wypożyczyć na 3, 7 lub 30 dni. Same urządzenia będą dostępne w dwóch konfiguracjach: tylko z mapą Polski lub z mapami całej Europy.

 

SmartRoutes™ pod tą nazwą kryją się trzy  funkcje : inteligentne wyznaczanie trasy, wybór trasy oraz LearnMe Pro™.

Inteligentne wyznaczanie trasy wykorzystuje dane historyczne pobierane od milionów kierowców i za ich pomocą oferuje kierowcy optymalną trasę dojazdu do wyznaczonego celu;

Wybór trasy pozwala na podgląd alternatywnych dróg na mapie: „najszybszej”, „ekonomicznej”, „najłatwiejszej” i  „najkrótszej”. Przy każdej z opcji widoczne są informacje na temat odległości i czasu przejazdu  przy danym wyborze;

Funkcja LearnMe Pro™ monitoruje oraz zapamiętuje styl jazdy kierowcy:  typ trasy, który najczęściej wybiera, zakręty oraz prędkość i dostosowuje planowaną drogę do jego indywidualnych preferencji. W miarę upływu czasu nawigacja koryguje także szacowany czas dotarcia do celu podróży.

Inne funkcjonalności zastosowane w nowych modelach Moov to m.in.: Asystent pasa ruchu, który z wyprzedzeniem wskazuje właściwy pas po którym należy się poruszać, Widok skrzyżowań 3D oraz Text-to-Speech, za pomocą którego urządzenie udzieli szczegółowych wskazówek głosowych dotyczących nazw ulic. Aktualna, preinstalowana w urządzeniu baza fotoradarów ostrzega kierowców o ich rozmieszczeniu.

Wyświetla ma przekątna 4,3” ekranie modelu M410, jak na większym, 5” wyświetlaczu modelu M610.

Urządzenia dostępne są u wybranych partnerów Mio Technology, w cenie sugerowanej 299 zł.

źródło: materiał prasowy producenta

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *