Menu Zamknij

Zygmunt Solorz-Żak: Celem przejęcia Polkomtelu jest rozpowszechnienie szerokopasmowego Internetu

Decyzja UOKiK stanowi istotny krok umożliwiający finalizację transakcji nabycia przez Spartan Capital Holdings 100 proc. akcji Polkomtela. Zakończenie transakcji, będzie jednocześnie początkiem realizacji strategii dynamicznego rozwoju ogólnopolskiej sieci LTE, zapewniającej szybki bezprzewodowy dostępu do Internetu z prędkością transferu do 326 Mb/s – czytamy w komunikacie przesłanym przez biuro prasowe Zygmunta Solorza-Żaka, właściciela Polsatu. 

 Polkomtel jest jednym z największych operatorów telefonii komórkowej w Polsce. Podstawą decyzji Zygmunta Solorza-Żaka o zainwestowaniu w Polkomtel jest potencjał mobilnego Internetu, który ma duże możliwości rozwoju, m. in. z uwagi na ograniczoną dostępność infrastruktury Internetu stacjonarnego.

 – Decyzja o inwestycji w Polkomtel wynika z planów rozwoju działalności w sektorze telekomunikacyjnym. Razem z Polkomtelem i innymi podmiotami takimi jak np. Grupa Midas, będziemy mogli przyspieszyć i zoptymalizować realizację strategii, której głównym celem jest rozpowszechnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu w Polsce. Stąd też naszym priorytetem jest budowa i rozwój pierwszej ogólnopolskiej sieci LTE, umożliwiającej szybki bezprzewodowy dostęp do sieci z prędkością transferu do 326 Mb/s – powiedział Zygmunt Solorz-Żak.

Spartan Holdings oraz akcjonariusze Polkomtela podpisali umowę zobowiązującą do sprzedaży 100 proc.  akcji spółki Polkomtel SA 30 czerwca 2011 roku. Transakcja, warta ponad 18 mld złotych, jest jedną z największych transakcji w sektorze telekomunikacyjnym w Europie w tym roku.

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *