Menu Zamknij

Sony przejmie udziały w Sony Ericsson najwcześniej w przyszłym roku

Sony przejmie udziały od Ercissona w spółce Sony Ericsson, która od 2002r. zajmowała się produkcją i sprzedażą telefonów pod marką Sony Ericsson.  Transakcja ma pomóc Sony w budowaniu portfolio produktów łączących telefony komórkowe i domową elektronikę użytkową.

 

Sony przejmie 50 proc. udziałów w  Sony Ericsson od Ericssona . Transakcja ma pozwolić na integrację telefonów komórkowych przez sieć z innymi urządzeniami dostępnymi w portfolio Sony.  Wraz z przejęciem Sony otrzyma także patenty, które zostały opracowane wspólnie przez Sony i Ericssona podczas współpracy.  Umożliwi wykorzystanie ich w nowych urządzeniach  – m.in. w tabletach i konsolach.

„Usamodzielnienie”  Sony ma pozwolić na większą integrację z innymi produktami Sony, co oznacza, że producent chce konkurować w większym stopniu ze swoimi produktami z innymi dużym graczami – takimi jak Samsung, czy Apple.

Sony zapłaci Ericssonowi ponad 1,05 mld euro. Transakcja wymaga pełnej zgody zarządów oraz organów nadzorujących obie  spółki, a przewidywane ‚zamknięcie’ transakcji nastąpi prawdopodobnie w styczniu 2012r. – ze względu na prawo unijne wymagać będzie także  uzyskanie  zgody od regulatorów (w tym urzędów antymonopolowych).  Dopiero wtedy będzie można mówić o kwestiach operacyjnych- takich jak zatrudnienie, struktury sprzedażowe, czy też portfolio nowych produktów.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *