Menu Zamknij

NetWorks! wybrało Huawei i Nokia-Siemens jako dostawców sieci radiowej

Według dzisiejszego wydania Pulsu Biznesu NetWorks! – spółka zarządzają infrastrukturą radiową T-Mobile i Orange w Polsce – wybrała ostatecznie ofertę dwóch dostawców- Huawei oraz Nokia Siemens Networks. Wcześniej również nieoficjalnie mówiło się,  że spółka rozstrzygając przetarg na dostawę infrastruktury radiowej wysłała rekomendację do właścicieli aby to oni ostatecznie zdecydowali się na konkretne rozwiązanie.

 

 Według Pulsu Biznesu pierwsze efekty współpracy pomiędzy T-Mobile i Orange w zakresie budowy wspólnej infrastruktury radiowej powinni odczuć klienci w drugiej połowie bieżącego roku. Gazeta wskazuje, że wartość projektu to około 2 mld złotych. W wyniku tego ma powstać sieć ogólnopolska zoptymalizowana pod kątem zasięgu, wydajności oraz budowana na potrzeby transmisji danych w technologii  LTE 900 MHz.

Rzecznik prasowy Grupy TP stwierdził, że obecnie rady nadzorcze PTC i PTK Centertel otrzymały rekomendacje i podejmą niebawem decyzje. – Networks! zakończył proces wyboru dostawców i przedstawił swoje rekomendacje właścicielom, czyli PTK Centertel i PTC. Dodatkowych informacji udzielimy w momencie podjęcia przez nich ostatecznych decyzji w tej sprawie – mówi nam Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *