Menu Zamknij

TP koproducentem „Sztosu2”

TP już po raz drugi zaprasza na film sensacyjny w klimacie PRL. Od jutra na ekrany kin wchodzi „Sztos2”w reżyserii Olafa Lubaszenki – kolejna koprodukcja TP. W scenerii mroźnej zimy 81 roku, niezły numer wykręcą Jan Nowicki, Bogusław Linda, Borys Szyc i  Cezary Pazura w kontynuacji tej przezabawnej komedii.

„Sztos2”to ciąg dalszy perypetii drobnych cwaniaczków, których codziennością są walutowe przekręty i dobra zabawa. Karciane triki i podryw na „dużego fiata” to szczyt ich osiągnięć. Tym razem w roli głównej większa kasa, na którą mają chrapkę. Co z tego wyniknie? Zapraszamy do kin.

 

Od kilku lat Telekomunikacja Polska angażuje się w koprodukcje filmowe. Jak dotąd zrealizowała 15 projektów, w tym 9 komediowych, które z zainteresowaniem obejrzało ok. 8 mln Polaków.

 

Niewątpliwie najbardziej znaczącym był nominowany do Oscara film Andrzeja Wajdy pt. „Katyń”, wpisujący się w nurt kina historycznego. Do podobnych projektów należy również zaliczyć produkcję pt. „Generał Nil” Ryszarda Bugajskiego, czy „Dzieci Ireny Sendlerowej” Johna Kenta Harrisona. Inna koprodukcja TP, „Różyczka” Jana Kidawy-Błońskiego, otrzymała Złote Lwy podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Równie popularnymi okazały się hity komediowe, które Polacy darzą wyjątkową sympatią. Do najpopularniejszych produkcji należą filmy między innymi „Śniadanie do łóżka” i „Miłość na wybiegu” Krzysztofa Langa, „To nie tak jak myślisz kotku” Sławomira Kryńskiego, „Ile waży koń trojański” Juliusza Machulskiego.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *