Menu Zamknij

Magdalena Gaj od 18:25 oficjalnie prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Senat w tajnym głosowaniu zatwierdził na stanowisku  kandydaturę  Magdaleny Gaj na stanowisku Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej – tym samym ponad sześcioletnia kadencja Anny Streżyńskiej

 

Kadencja nowej Prezes UKE rozpoczyna się zatem formalnie z chwilą przegłosowania przez Senat.

 

Na stronach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji można przeczytać:

Magdalena Gaj jest radcą prawnym i ekspertem z zakresu prawa telekomunikacyjnego, od 2001 roku nieprzerwanie zajmuje się sprawami rynku telekomunikacyjnego, w szczególności strefą regulacji. Obecnie jest wiceministrem w resorcie administracji i cyfryzacji.

 

Od 2001 r. pracowała w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty, następnie w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej, gdzie jako radca prawny prowadziła sprawy sądowe przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów kończąc je, w większości, wynikiem pozytywnym dla urzędu.

 

Jako dyrektor departamentu prawnego brała udział w przygotowywaniu decyzji prezesa UKE, które w latach 2006-2008 pomogły zmienić polski rynek telekomunikacyjny, wzmocnić mechanizmy i zasady konkurencyjności.

 

W MAC odpowiada za sprawy telekomunikacji i poczty – to kontynuacja zadań, które realizowała jako wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury od 2009 r.

 

Koncentrowała się tam głównie na:
nowelizacji prawa telekomunikacyjnego, doprowadzając do zmian zgodnych z prawodawstwem unijnym,

na wprowadzeniu zapisów ułatwiających rozwój usług telekomunikacyjnych i zwiększających ich dostępność.

przeprowadziła projekt umożliwiający cyfryzację telewizji naziemnej w Polsce

(…)

 

W okresie prezydencji zakończyła prace nad pierwszym europejskim wieloletnim programem polityki widma radiowego.– dzięki temu w roku 2013 będziemy mogli korzystać z pierwszej dywidendy cyfrowej – powiedział Boni.

 

Podziękował też ustępującej prezes UKE Annie Streżyńskiej.  – To dobry obyczaj, że jej obowiązki przejmuje ktoś, kto w UKE pracował i będzie kontynuował wielkie dzieło Anny Streżyńskiej. 

 

Także premier Donald Tusk podziękował ustępującej prezes UKE. Pokreślił, że łączyły ich dobre relacje. – Wiedziała, że może liczyć na moje wsparcie i korzystała z niezależności. W maju zakończyła się jej kadencja. Nie ma mowy o jakimś nagłym odwołaniu. Decyzją ustawodawcy decydującą rolę w powoływaniu szefa UKE ma premier. W maju,  przed wyborami,  nie było wiadomo, kto będzie  nowym premierem, więc wstrzymałem się z decyzją – wyjaśnił premier.

 

 

 

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *