Menu Zamknij

HP oferuje innowacje umożliwiające zaawansowane przetwarzanie w chmurze

Nowe rozwiązania do wirtualizacji usprawniają funkcjonowanie firm dzięki zautomatyzowanym, bezpiecznym usługom zwiększającym mobilność maszyn wirtualnych i danych

HP poinformował o wprowadzeniu na rynek nowych rozwiązań do wirtualizacji, które upraszczają, automatyzują i zabezpieczają przenoszenie maszyn wirtualnych i danych w środowisku chmury. Programy te umożliwiają klientom sprawniejsze wykorzystywanie dynamicznych możliwości rynkowych.

W starszych infrastrukturach przeniesienie obciążenia maszyny wirtualnej, na przykład aplikacji Microsoft® Exchange, pomiędzy centrami przetwarzania danych, wymaga setek złożonych, ręcznych czynności konfiguracyjnych na poziomie urządzeń. Podobne problemy wiążą się z przenoszeniem danych, ponieważ pamięć masowa musi być fizycznie wdrożona, co wymaga powierzchni, zasilania, chłodzenia oraz inwestycji w infrastrukturę. Uzależnia to klienta od jednego, niestandardowego środowiska.

 

Nowe rozwiązania infrastruktury konwergentnej HP (HP Converged Infrastructure) pozwalają wyeliminować te problemy, ponieważ zapewniają większą efektywność i prostotę.

• HP Ethernet Virtual Interconnect (EVI) to pierwsze w branży rozwiązanie(1), które umożliwia proste i szybkie ustanawianie połączeń między maksymalnie ośmioma rozproszonymi geograficznie centrami przetwarzania danych (w ciągu kilku minut), co eliminuje potrzebę konfiguracji ręcznej.

• Oprogramowanie HP Multitenant Device Context (MDC) zwiększa bezpieczeństwo aplikacji działających w chmurze, wykorzystywanych przez wiele podmiotów, co eliminuje mieszanie się danych z różnych aplikacji lub działów przedsiębiorstwa.

• HP StoreVirtual virtual storage appliance (VSA) poprawia elastyczność, umożliwiając klientom łatwe tworzenie pul pamięci masowej na dowolnym serwerze x86 za pomocą hiperwizorów VMware vSphere® lub Windows® Server Hyper-V. W rezultacie klienci mogą przenosić dane pomiędzy heterogenicznymi serwerami, hiperwizorami i centrami przetwarzania danych, aby lepiej zaspokajać potrzeby przedsiębiorstwa, a jednocześnie zmniejszać koszt całkowity i złożoność.

 

Jedyne w branży rozwiązanie do połączeń przez chmurę między centrami przetwarzania danych wykorzystywanych przez wiele podmiotów

Połączenia między rozproszonymi geograficznie centrami przetwarzania danych optymalizują przenoszenie obciążeń i odtwarzanie po awarii. Na ogół wymagają one wielomiesięcznej, podatnej na błędy pracy przy ręcznym wprowadzaniu zmian w konfiguracji sieci.

 

HP EVI to jedyna w branży(1) nakładkowa technologia łączenia centrów przetwarzania danych (Data Center Interconnect), która umożliwia połączenie „jednym dotknięciem” nawet ośmiu centrów na całym świecie z jednego miejsca. Klienci mogą optymalizować zasoby serwerów i pamięci masowej pod kątem przenoszenia obciążeń i odtwarzania po awarii przez połączenie oprogramowania w HP EVI z jednego centrum przetwarzania danych do innego.

 

Oprogramowanie HP MDC umożliwia tworzenie wielu bezpiecznych, odizolowanych funkcji dla różnych jednostek organizacyjnych, takich jak dział finansowy, kadry czy dział konstrukcyjny, z jednoczesnym zmniejszeniem liczby urządzeń sieciowych w centrum przetwarzania danych o 75 procent.(1) Połączenie HP EVI z HP MDC upraszcza łączność między centrami przetwarzania danych oraz zmniejsza całkowity koszt posiadania o 56 procent(1) dzięki jednej platformie zarządzania.

 

Jedyne w branży wirtualne urządzenie pamięci masowej niezależne od hiperwizora

Wiele firm, aby zwiększyć elastyczność i obniżyć koszty, przeszło z fizycznych na wirtualne urządzenia pamięci masowej (VSA) i usługi przesyłania danych oparte na maszynach wirtualnych, co pozwala radzić sobie z nowymi obciążeniami aplikacji i szybkim wzrostem ilości danych. Jednakże na ogół oprogramowanie VSA jest niestandardowe i obsługuje sprzęt i hiperwizor tylko jednego producenta.

 

HP StoreVirtual VSA to pierwsze wirtualne urządzenie pamięci masowej oparte na oprogramowaniu, które może pracować na dowolnym serwerze x86 i łączyć się z zewnętrznymi systemami pamięci masowej różnych producentów oraz obsługiwać jednocześnie kombinację hiperwizorów VMware vSphere i Windows Server Hyper-V.(2) To heterogeniczne, niezależne od konkretnego sprzętu rozwiązanie do udostępniania współużytkowanej pamięci masowej w środowisku zwirtualizowanym eliminuje uzależnienie od jednego dostawcy, zmniejsza koszty infrastruktury nawet o 60 procent(1) oraz poprawia wykorzystanie zasobów bez dodatkowych inwestycji.

 

Ceny i dostępność

• Rozwiązania HP Ethernet Virtual Interconnect i HP Multitenant Device Context będą dostępne na całym świecie jesienią jako uaktualnienia oprogramowania przełączników rdzeniowych HP FlexFabric.

• Rozwiązanie HP StoreVirtual VSA będzie dostępne na całym świecie we wrześniu, z ceną katalogową w Stanach Zjednoczonych rozpoczynającą się od 700 USD za licencję, przy zakupie pakietów zawierających wiele licencji.(3)

 

Więcej informacji o nowych rozwiązaniach sieciowych i pamięci masowej można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/VirtualAppNetworks oraz www.hp.com/go/StoreVirtualVSA.

 

Konferencja HP Discover dla klientów w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki odbędzie się w dniach od 4 do 6 grudnia we Frankfurcie.

Informacje o HP

HP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną. Więcej informacji na temat HP można znaleźć pod adresem http://www.hp.com/.

 

(1) Na podstawie przeprowadzonej przez HP wewnętrznej analizy porównawczej opartej na dostępnych publicznie danych największych konkurentów.

(2) Na podstawie przeprowadzonego przez HP porównania dostępnych publicznie danych i cytowanych przez Taneja Group spostrzeżeń specjalistów, że oprogramowanie HP LeftHand Virtual SAN Appliance jest pierwszym wirtualnym urządzeniem pamięci masowej wymienionym na liście VMware HCL oraz później w publikacji Microsoft Windows Server Catalog.

(3) Szacunkowa cena katalogowa w Stanach Zjednoczonych. Rzeczywiste ceny mogą być inne.

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *