Podczas ceremonii wręczenia nagród na targach elektroniki użytkowej IFA, firma Samsung Electronics Co. Ltd. otrzymała dwa medale SEAD Global Efficiency. Wyróżnienia te przyznawane są najbardziej energooszczędnym telewizorom w Europie w trzech kategoriach – o małej, średniej i dużej przekątnej ekranu. Nagrody SEAD przyznano modelowi UE26EH4000 w kategorii telewizorów małych (do 26 cali) oraz modelowi UE40EH5000 w kategorii telewizorów średnich (od 29 do 42 cali).

 

„Jesteśmy zaszczyceni, że dwa nasze telewizory zostały uznane za najbardziej energooszczędne w Europie – powiedział Hadrian Baumann, wiceprezes Samsung Electronics Europe. – Samsung od kilku dekad rozwija ekologiczne technologie i jako czołowy światowy producent telewizorów i liczę na to, że te nagrody zachęcą całą branżę do produkcji bardziej energooszczędnych urządzeń”.

Program SEAD Global Efficiency, uruchomiony w tym roku w ramach inicjatywy Super-efficient Equipment and Appliance Deployment (SEAD) organizacji Clean Energy Ministerial, promuje produkcję i sprzedaż energooszczędnych produktów w różnych regionach. Po uhonorowaniu najbardziej energooszczędnych telewizorów w Europie nagrody SEAD zostaną przyznane telewizorom na innych kontynentach, co pozwoli wyłonić w październiku międzynarodowego zwycięzcę.

Medal SEAD Global Efficiency jest przyznawany w każdej kategorii telewizorowi, który zużywa najmniej prądu w zwykłych, regionalnych warunkach działania. Nominowane mogą być tylko komercyjnie produkty, które spełniają wymagania w zakresie liczby sprzedanych egzemplarzy – w Europie co najmniej 50 000 sztuk.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik