Menu Zamknij

AutoMapa z systemem SMOK w bojowych wozach Straży Pożarnej!

AutoMapa, dzięki skutecznemu wdrożeniu systemu SMOK przez Elte GPS, znalazła się na wyposażeniu wszystkich wojewódzkich komend Państwowej Straży Pożarnej!Przeprowadzona przez Elte GPS, we współpracy z oddziałami Straży Pożarnej, wszechstronna analiza potrzeb i procedur stosowanych w organizacji służb ratunkowych, pozwoliła dostosować system SMOK do zapotrzebowania nakreślonego przez wszystkie wojewódzkie komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Zamontowane w pojazdach terminale z zainstalowanym systemem SMOK zintegrowanym z AutoMapą umożliwiają bezpośrednią komunikację załogi z dyspozytorem oraz informowanie bazy o etapie realizacji zleconego zadania, a przede wszystkim sprawnego nawigowania do miejsca zdarzenia. System pozwala również na analizę i przetwarzanie napływających z pojazdów informacji o bieżącej lokalizacji, aktualnie wykonywanych akcjach, stanie sygnału uprzywilejowania oraz na bieżące monitorowanie pojazdów strażackich.

Istotnym elementem systemu jest wyposażony w ekran dotykowy Graficzny Terminal Statusów umożliwiający załodze szybką komunikację z dyspozytorem, dzięki zdefiniowanym przyciskom statusów. Urządzenie pełni również funkcję nawigacyjną bazującą na systemie AutoMapa, a otrzymane od dyspozytora współrzędne pozwalają na wskazanie kierowcy najszybszej trasy dojazdu do miejsca zgłoszenia oraz umożliwiają precyzyjne obliczenie czasu, jaki będzie konieczny na dotarcie do miejsca akcji.

– Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że AutoMapa jest częścią systemu SMOK wspomagającego pracę takich służb, jak Straż Pożarna. AutoMapa jest najczęściej aktualizowaną nawigacją w Polsce, dzięki czemu mapy uwzględniają bieżące zmiany w infrastrukturze drogowej. Dodatkowo, AutoMapa jako jedyna aplikacja posiada tak dokładną, punktową bazę adresów przypisanych do konkretnych budynków, co jest niezwykle istotne przy sprawnym dojeździe na miejsce akcji. ” – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy

– Zapewnienie najwyższej jakości map jest kluczowym elementem przy współpracy z takimi służbami jak Straż Pożarna – powiedział Krzysztof Szczypka z Elte GPS. – Jesteśmy przekonani, że połączenie najbardziej zaawanowanego systemu zarządzania, jakim jest system SMOK z AutoMapą sprawi, że dojazd jednostek Straży Pożarnej na miejsce będzie jeszcze sprawniejszy.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *