Menu Zamknij

Usługa Samsung ChatON ma już 100 milionów użytkowników

Liczba użytkowników uruchomionej w 2011 roku usługi ChatON na całym świecie przekroczyła już 100 milionów. Jeszcze w maju 2013 roku liczba użytkowników wynosiła 50 milionów. Podwojenie tej liczby przez zaledwie cztery miesiące to ogromny sukces usługi ChatON.

Dynamiczny rozwój ChatON to wynik dostępności usługi na wielu międzynarodowych rynkach, różnych platformach i systemach teaseroperacyjnych. Oferuje ona użytkownikom płynną, komfortową obsługę za pośrednictwem komputerów osobistych poprzez stronę web.samsungchaton.com, klasycznych telefonów Samsung, a także wszystkich systemów operacyjnych stosowanych w smartfonach: Android, iOS, Blackberry i Windows Phone. Obsługa współdzielonych ekranów pozwala logować się do usługi ChatON z jednego konta Samsung nawet na pięciu różnych urządzeniach.

Kolejnym istotnym czynnikiem tłumaczącym sukces ChatON jest to, że usługa jest dostępna w standardzie na większości urządzeń typu GALAXY: GALAXY Note II, GALAXY S 4, GALAXY Note 3, GALAXY Gear i GALAXY Camera.

ChatON cieszy się rosnącą popularnością w Indiach, Chinach i Stanach Zjednoczonych, stopniowo zdobywając coraz większe grono zwolenników również w krajach Europy i Bliskiego Wschodu. W Polsce liczba użytkowników wynosi już 500 000. Projektantom usługi zależało na umożliwieniu użytkownikom z różnych zakątków świata swobodnego komunikowania się w wielu językach, dlatego ChatON obsługuje obecnie 63 języki w największych krajach. Rozwiązanie jest zgodne z filozofią firmy Samsung, zakładającą spełnianie konkretnych lokalnych potrzeb na zróżnicowanych rynkach. Przykładowo w Indiach swój niezwykle dynamiczny rozwój usługa zawdzięcza obsłudze 10 regionalnych dialektów. Do końca roku planowana jest obsługa 13 dialektów. Dodatkowe funkcje, takie jak Ramadan Anicon, pomogły zwiększyć popularność usługi na Bliskim Wschodzie.

ChatON zbiera pozytywne recenzje dzięki przyjaznemu interfejsowi, umożliwiającemu m.in. łatwe przeciąganie plików multimedialnych wprost do okienka czatu przy wykorzystaniu funkcji multi-window. Ponadto, użytkownicy GALAXY Note 3 i GALAXY S4 mogą korzystać z funkcji wideo-chatów. Dodatkowo, właściciele GALAXY Note 3 mogą zapisywać odręczne wiadomości przy użyciu rysika S Pen.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *