Menu Zamknij

Wytrzymała kamera z technologią podczerwieni od Axis

Na rynek wchodzi nowa sieciowa kamera AXIS Q1765-LE typu bullet, oferująca wysoką jakość obrazu HD, 18-krotny zoom optyczny oraz wbudowany oświetlacz podczerwony IR. Cechy te sprawiają, że kamera znajduje idealne zastosowanie w instalacjach przygotowanych dla całodobowego nadzoru wizyjnego, gdzie wymagana jest zarówno efektywna kontrola obszaru obejmującego duże odległości, jak i szeroki kąt pola widzenia, a także szczegółowe zdjęcia do celów identyfikacyjnych.

q1765le_ceiling_front_left_1204_hiDedykowana do pracy na zewnątrz AXIS Q1765-LE została zaprojektowana przede wszystkim do systemów nadzoru wejść i wyjść, instalacji przemysłowych, parkingów oraz monitoringu miejskiego. Dzięki 18-krotnemu zoomowi oraz automatyce ostrości zapewnia skuteczną kontrolę dużych odległości oraz doskonałą jakość obrazu. Ponadto unikalny format Axis Corridor pozwala dostarczyć pionowe pole widzenia kamery, co idealnie sprawdza się w sytuacjach takich jak ochrona obwodowa czy monitoring długich ulic.

AXIS Q1765-LE to smukła kamera typu bullet, zaprojektowana do pracy na zewnątrz, nawet w bardzo trudnych warunkach. Jej wysoka wytrzymałość i niezawodność sprawia, że ​​szczególnie nadaje się dużych instalacji o krytycznym znaczeniu, takich jak skrzyżowania drogowe mówi Agata Majkucińska, Key Account Manager Axis Communications.

AXIS Q1765-LE posiada wbudowane diody adaptacyjne o wysokiej efektywności działające w podczerwieni. Oświetlenie ledowe IR pozwala urządzeniu na efektywną pracę na odległość od 15 metrów przy ustawieniu najszerszego pola widzenia, aż do 40 metrów przy najwęższym kącie widzenia. Wbudowane oświetlenie jest szczególnie korzystne w przypadku instalacji dedykowanych całodobowemu nadzorowi wizyjnemu w miejscach pozbawionych sztucznego oświetlenia.

Kompaktowa kamera AXIS Q1765-LE jest lekka i trwała. Spełnia wymogi normy IP66/NEMA4X, jest wodo- i kurzoodporna. Zastosowana funkcja Arctic Temperature Control zapewnia efektywną pracę urządzenia nawet w trudnych warunkach pogodowych, umożliwiając rozruch w dowolnej temperaturze w zakresie od -40 °C do 50 °C.

Wygodny i szybki montaż kamery umożliwiają jej niewielka waga, jednokablowa instalacja, obsługa technologii Power over Ethernet oraz możliwość zasilania prądem zmiennym i stałym (AC/DC).

Kamera sieciowa AXIS Q1765-LE dostępna będzie na rynku w IV kwartale 2013 roku, w cenie 4900zł.
q1765le_wall_left_1204_hi_lowPozostałe funkcje kamery AXIS Q1765-LE:

 • obraz w standardzie Full HD (HDTV 1080p), zarówno w dzień jak i w nocy,
 • prosta i jednoznaczna mechanicznie, elektrycznie i optycznie instalacja sprawia, że kamera oferuje odpowiednią jakość obrazu w każdej sytuacji,
 • łatwa w montażu i użytkowaniu dzięki opcji używania zasilania 8-28 V DC, 20-24 V AC oraz Power over Ethernet (IEE 802.3af),
 • wygodny montaż dodatkowych akcesoriów, takich jak AXIS T98A17-VE Surveillance Cabinet i AXIS T91A47,
 • możliwość lokalnego zapisu nagranych materiałów na karcie pamięci,
 • funkcja dwukierunkowego audio,  przydatna dla odstraszania,
 • możliwość łatwej integracji z istniejącymi systemami bezpieczeństwa.

AXIS Q1765-LE może współpracować z oprogramowaniem systemowym, należącym do największej w branży bazy oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym, utworzonej w ramach Axis Application Development Partner Program i AXIS Camera Station. Kamera współpracuje także z AXIS Camera Companion, AXIS Video Hosting System i ONVIF ułatwiających integrację systemu kamer.

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *