Menu Zamknij

Bezprzewodowe technologie druku Samsung – komfort i wolność

Dzięki laserowym drukarkom Samsung, w pełni kompatybilnym z technologią NFC i najnowocześniejszymi technologiami mobilnymi, drukowanie stało się tak proste, jak nigdy dotąd.

nfc-printerDziś smartfon czy tablet  mamy przy sobie częściej niż notebooka. Częściej też wiemy jak wykorzystywać technologie bezprzewodowe takie jak choćby NFC, czyli komunikacja bliskiego zasięgu. Wystarczy, że do drukarki zbliżymy smartfon obsługujący technologię NFC (np. telefony Samsung z serii GALAXY) a wyświetlany na ekranie smartfona dokument zostanie w mgnieniu oka wydrukowany.

Innym sposobem na drukowanie bez plątaniny kabli i konieczności uruchamiania komputera jest mobilna aplikacja Samsung Mobile Print. Aplikacja wykorzystująca wbudowany w drukarkach moduł Wi-Fi dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem operacyjnym Android jak i iOS. Pozwala ona  na bezprzewodowy druk dokumentów, zdjęć czy maili. Wydruk dokumentów pakietu MS Office, plików PDF czy zdjęć z prywatnej galerii lub popularnych serwisów społecznościowych, takich jak Facebook lub Twitter, nie będzie stanowił żadnego problemu.

nfc-printer-infographics-plDzięki obsługiwanej przez drukarki Samsung technologii Google Cloud Print, każdy dokument i zdjęcie zostaną błyskawicznie wydrukowane, niezależnie od odległości dzielącej nas od drukarki. Zdjęcia z wakacji będą już w rodzinnym albumie przed naszym powrotem, a lista koniecznych do zrobienia zakupów zawiśnie na lodówce przed powrotem z pracy. Co istotne, każda z wymienionych funkcji jest dostępna w całej gamie urządzeń Samsung z linii GALAXY. Bezprzewodowo drukować możemy za pośrednictwem GALAXY Tab, GALAXY S II, S III i S4, a także Note i Note II.

Technologię NFC obsługuje: kolorowa drukarka laserowa Xpress C410W oraz urządzenie wielofunkcyjne Xpress C460W lub C460FW. Modele monochromatyczne obsługujące NFC to: drukarka Xpress M2022W lub urządzenie wielofunkcyjne Xpress M2070W lub M2070FW.

Wydruk z urządzeń mobilnych będzie coraz bardziej popularny. Jak wynika z badań opublikowanych niedawno przez pracownię badania rynku IDC, użytkownicy urządzeń mobilnych – np. smartfonów i tabletów – drukują więcej niż osoby niekorzystające z takich rozwiązań. Autorzy raportu prognozują, że ponad połowa użytkowników urządzeń mobilnych będzie przed rokiem 2015 korzystać w biurach z systemów mobilnego drukowania.

Zobacz załączoną infografikę, aby poznać bliżej świat bezprzewodowego druku Samsung.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *