Menu Zamknij

AMD SeaMicro SM15000 – pierwszy serwer z niskopoziomowym wsparciem dla OpenStack Compute

 Firma AMD ogłosiła że serwer SeaMicro SM15000™ obsługuje niskopoziomowe funkcje środowisk OpenStack® Compute. Serwer ten jest idealnie dopasowany do masowych wdrożeń OpenStack dzięki zintegrowaniu w 10-rackowym systemie możliwości obliczeniowych, przechowywania danych oraz łączności sieciowej.

Korzysta on ze struktury Freedom™, pierwszej w branży struktury dla systemów wysokiej wydajności, której możliwości skalują się wraz z wymaganiami aplikacji centrów danych. Struktura Freedom separuje obliczenia, dane i interfejsy sieciowe, aby zapewnić jak najbardziej elastyczną, łatwą w sprzedaży i solidną infrastrukturę centrów danych w branży. To pozwala konsumentom dopasować wydajność obliczeniową, pojemność przechowywania danych i możliwości obsługi sieci do potrzeb ich aplikacji. Rezultatem jest przystosowujące się centrum danych, gdzie każdy serwer może zostać zmapowany do każdego dysku/nośnika lub portu sieciowego, aby poszerzyć pojemność lub odzyskać dane po awarii.

SeaMicro_SM15000_1„Dzięki zwirtualizowanym i dedykowanym serwerom niskopoziomowe możliwości OpenStack Compute zapewniają skalowalność i elastyczność do budowy i zarządzania publicznymi i prywatnymi chmurami obliczeniowymi w dużej skali,” powiedział Dhiraj Mallick, corporate vice president i general manager w Data Center Server Solutions firmy AMD. „Niskopoziomowe wsparcie zapewniane przez serwer SeaMicro SM15000 powinno ułatwić przyjmowanie środowiska OpenStack w przedsiębiorstwach i w ten sposób przyspieszyć masowe wdrożenia, zwłaszcza że nie wszystkie zadania robocze są zoptymalizowane do środowisk zwirtualizowanych.”

Niskopoziomowe obliczenia zapewniają łatwiejszą do przewidzenia wydajność niż w przypadku serwerów udostępnianych spośród maszyn wirtualnych. W niskopoziomowym środowisku nie ma opóźnień spowodowanych różnicami w zawartości utrzymywanej i udostępnianej na różnych wirtualnych serwerach, ponieważ całe zasoby serwera są przeznaczone do obsługi zapytania pojedynczego użytkownika. Ponadto w niskopoziomowym środowisku wpływające na wydajność obciążenie narzucone przez hipernadzorcę jest zupełnie wyeliminowane, dzięki czemu oprogramowanie może wykorzystać pełnię możliwości procesora.

Dodatkowo w ramach wiodącego, niskopoziomowego wsparcia serwer AMD SeaMicro SM15000 zapewnia możliwość uruchomienia i zainstalowania bazowego obrazu serwera z centralnej jednostki, co jest istotne przy masowych wdrożeniach OpenStack. Obraz chmury zawierający funkcje KVM, obraz OpenStack Compute i inne aplikacje może być skonfigurowany przez system centralny. Koordynacja i zaplanowanie tego przepływu danych i zadań może być zarządzana przez Heat, czyli narzędzie, które zarządza całym cyklem życia chmury OpenStack dla środowisk niskopoziomowych i maszyn wirtualnych.

SeaMicro_SM15000_2Serwer AMD SeaMicro SM15000

System AMD SeaMicro SM15000 jest najbardziej zwartym i najbardziej sprawnym energetycznie serwerem na rynku. W 10-rackowych jednostkach łączy 512 rdzeni obliczeniowych, 160 gigabitów przepustowości sieciowej i do 5 petabajtów pamięci masowej wraz z 1,28-terabajtową, wysokowydajną strukturą obliczeniową nazywaną Freedom™ Fabric. Serwer SM15000 upraszcza infrastrukturę centrum danych poprzez wyeliminowanie przełączania „top of rack”, terminali serwerowych, setek kabli i tysiąca niepotrzebnych komponentów, co zapewnia bardziej wydajne i proste środowisko operacyjne.

Rodzina serwerów AMD SeaMicro obsługuje obecnie następnej generacji procesory AMD Opteron™ Serii 4300, Intel® Xeon® E3-1260L („Sandy Bridge”) i E3-1265Lv2 („Ivy Bridge”), a także procesory Intel® Atom™ N570. Serwery SeaMicro SM15000 obsługują ponadto produkty magazynowania danych Freedom Fabric, zapewniają jednemu systemowi połączenie z nawet 5 petabajtami pamięci masowej. Takie podejście zapewnia korzyści dostarczane zazwyczaj przez drogie i skomplikowane rozwiązania, takie jak dyski sieciowe i sieci pamięci masowych z prostotą i niskimi kosztami pamięci masowych podłączanych bezpośrednio.

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *