Menu Zamknij

SanDisk inwestuje w aplikację video – Magisto

SanDisk zamierza postawić na uatrakcyjnienie procesu montażu filmów dzięki inwestycji w spółkę Magisto, będącej  autorem popularnej aplikacji (pod tą samą nazwą) do edycji filmów wideo, którą pobrało już ponad 13 mln użytkowników.

Rosnąca popularność urządzeń mobilnych powoduje, że każdego roku powstają miliardy nowych nagrań. Niestety atrakcyjność tego rodzaju materiałów zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia. Przyczyną jest żmudny proces ich ręcznego montażu. Rozwiązaniem tego problemu jest aplikacja na urządzenia mobilne opracowana przez Magisto (dostępna na platformach iOS oraz Android), która umożliwia filmowcom-amatorom tworzenie atrakcyjnych klipów o profesjonalnej jakości przy pomocy jedynie kilku kliknięć. Dzięki niej, standardowe nagrania stają się atrakcyjne i bardziej zapadają w pamięć.

!cid_image001_jpg@01CEDA1E– Przyjazne użytkownikom rozwiązania do montażu wideo, umożliwiające tworzenie atrakcyjnych filmów, mają według nas duży potencjał biznesowy, który w dalszym ciągu pozostaje niewykorzystany – powiedział Sumit Sadana, Wiceprezes Wykonawczy i Dyrektor ds. Strategii w  SanDisk.  – Dzięki Magisto nagrania zarejestrowane przy pomocy smartfona podczas pierwszego rodzinnego wypadu na narty zostaną automatycznie wzbogacone o profesjonalną oprawę dźwiękową i graficzną. Wystarczy kilka kliknięć i film jest gotowy.  Znacznie zwiększa to wartość i atrakcyjność zarejestrowanego materiału, dlatego aplikacja Magisto cieszy się tak ogromną popularnością na całym świecie.  To filmy i nagrania wideo przyczyniają się do rozwoju technologii pamięci typu flash dla urządzeń mobilnych, dlatego spółka SanDisk cieszy się z możliwości współdecydowania o przyszłości i rozwoju Magisto.

SanDisk to najbardziej rozpoznawalna marka w branży fotografii profesjonalnej. Dzięki współpracy z SanDisk będziemy rozwijać się jeszcze szybciej – powiedział Oren Boiman, prezes i współzałożyciel spółki Magisto.  – Chętnie wykorzystamy ogromne doświadczenie SanDisk w fotografii mobilnej. Bardzo cieszymy się z tego, że SanDisk stał się naszym partnerem strategicznym.

O SanDisk Ventures

SanDisk Ventures to projekt spółki SanDisk, którego realizację rozpoczęto w 2012 roku. Zgodnie z przyjętymi założeniami w trzy lata spółka ma zainwestować 75 mln dolarów w firmy rozwijające obiecujące technologie, które uatrakcyjnią ofertę rozwiązań opartych na technologii flash. Dzięki współpracy z SanDisk spółki otrzymują dostęp do bogatej oferty produktów uznanego lidera rynku technologii flash, światowej klasy technologicznego know-how, sieci klientów oraz wielu kanałów dystrybucji produktów i usług.

Na celowniku SanDisk Ventures są spółki specjalizujące się we wszelkiego rodzaju pamięciach typu flash – od firm dostarczających rozwiązania dla biznesu, po dostawców rozwiązań dla użytkowników domowych.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *