Menu Zamknij

Rozdzielczość 4k – telewizor czy projektor – oceń różnicę!

Znakomita rozdzielczość na małym ekranie smartfona nie jest tak dobrze dostrzegalna jak na imponującym obrazie o przekątnej 84 cale. Zwłaszcza, że jest to rozdzielczość 4K, a więc widać czterokrotnie więcej szczegółów niż przy Full HD. Warto to ocenić i docenić. Projektor Sony VPL-VW500ES oraz 84-calowy telewizor Sony KD-84X9005 są dostępne dla każdego kto zechce poznać bliżej 4K w warszawskim salonie Luxury Art Cinema.

Akcja trwa od 2 grudnia w salonie Luxury Art Cinema, ul. Bracka 11/13 w Warszawie
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek 11:00-19:00, sobota – 10:00-14:00.

Sony_VPLVW500ES_06Luxury Art Cinema to unikalne miejsce, w którym urządzenia audio-wideo z najwyższej półki prezentowane są w gotowych, zaaranżowanych jak luksusowa rezydencja wnętrzach wyposażonych w najnowsze technologie inteligentnego budynku.  Ze sprzętu prezentowanego w ten sposób korzysta się w takim otoczeniu, w jakim będzie on funkcjonować na co dzień. Co więcej – w naszej sali kinowej projektory mogą w pełni rozwinąć skrzydła i udowodnić swoją jakość. Salon to także miejsce spotkań, w którym prowadzimy działalność edukacyjną, związaną z inteligentnymi systemami i nowoczesnymi technologiami. Dlatego wspólnie z Sony pokazujemy potencjalny standard przyszłości – rozdzielczość 4K” – mówi Patryk Gut, Specjalista ds. marketingu w 3Logic sp. z o.o., do której należy salon Luxury Art Cinema.

Telewizor 4K o przekątnej ekranu 214cm/ 84 cale – musi robić wrażenie. Wyświetla ponad 8 milionów pikseli i cztery razy więcej szczegółów niż telewizor Full HD. Zaawansowany silnik X-Reality PRO Sony KD-84X9005 przetwarzania w inteligentny sposób, optymalizuje i ulepsza obrazy pochodzące z dowolnego źródła, reprodukując najdrobniejsze szczegóły i żywe kolory w każdym obrazie. Obrazy 3D nie były dotąd tak wyraźne i pełne szczegółów, można je oglądać długo i wygodnie dzięki lekkim pasywnym okularom. Wiele atrakcyjnych funkcji w tym gra dla dwóch osób bez dzielenia ekranu – Technologia SimulView™ – czyli możliwość niezależnego wyświetlania dwóch obrazów i oglądania ich przez każdego z graczy na tym samym telewizorze, przy użyciu specjalnych okularów

Głośniki o mocy całkowitej 50 W wypełnią pokój wirtualnym dźwiękiem przestrzennym 5.1. Zestaw obejmuje 10 odrębnych głośników, łącznie z wysokotonowymi, dedykowanymi średnich tonów i czterema subwooferami.

Luxury Art Cinema_4Kino w domu w najwyższej jakości już na święta może zagwarantować projektor Sony VPL-VW500ES. Oferuje on jasność 1700 lumenów oraz współczynnik kontrastu 200 000:1, co pozwala na uzyskanie najwyższej jakości obrazu, który ma rozdzielczość 4096 x 2160 zgodnie ze standardem DCI. Jakość 4K osiągana jest dzięki zastosowaniu paneli SXRD o podstawowej rozdzielczości 4K, które wykorzystują doświadczenie firmy Sony zebrane na rynku profesjonalnego kina cyfrowego. Ponadto, projektor jest zgodny z najnowszym standardem HDMI, HDMI 2.0, dzięki czemu jest w stanie wyświetlać treści w jakości 4K/60P*, co gwarantuje płynny ruch bez konieczności elektronicznego ulepszania pikseli. Obsługujący podstawową rozdzielczość 4K projektor VPL-VW500ES wykorzystuje także wyjątkową funkcję zwiększania rozdzielczości do Super Resolution 4K, o nazwie Reality Creation. Funkcja ta znacząco podnosi jakość treści 1080p wyświetlanych w jakości  do 4K, także 3D. Co więcej, projektor VPL-VW500ES wykorzystuje unikalny algorytm podnoszenia jakości do 4K, przeznaczony do płyt Blu-ray typu “Mastered in 4K” dostarczanych przez Sony Picture Entertainment.  Możemy liczyć na reprodukcję rozbudowanej palety kolorów dzięki technologii wyświetlania TRILUMINOS, ulepszonej konstrukcji toru optycznego oraz funkcji auto kalibracji. Użytkownik może samodzielnie dokonać korekty kolorów, regulować odcienie, nasycenie oraz jasność, by osiągnąć pożądaną jakość obrazu dostosowaną to własnych preferencji. Technologia obrazu Motionflow sprawdza się w dynamicznych scenach akcji, dzięki niej obraz jest bardziej przejrzysty i mniej rozmyty. System chłodzenia odprowadza gorące powietrza z przodu projektora. Wbudowany nadajnik radiowy dodatkowo zwiększa elastyczność instalacji dzięki zastosowaniu silnego sygnału bezprzewodowego o dużym pokryciu.

*59.94/60Hz

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *