Menu Zamknij

Axis wprowadził wysokoklatkowe kamery sieciowe wychwytujące szybkie ruchy w jakości HD

Axis wprowadził na rynek stałe kamery sieciowe AXIS Q1614 i AXIS Q1614-E pozwalające na identyfikację ludzi i obiektów w trudnych warunkach oświetleniowych. Ponadto oba wspomniane modele oferują również szereg nowoczesnych możliwości instalacyjnych.

Axis Communications, rynkowy lider w systemach monitoringu wizyjnego, wprowadza dwa nowe produkty: model AXIS Q1614 przeznaczony do pracy wewnątrz oraz model AXIS Q1614-E dedykowany do pracy na zewnątrz. Kamery te są zdolne do nagrywania szybkich ruchów z klatkowością dwa razy większą niż zwykłe kamery. Wychwytują złożone sceny
z wysokim kontrastem nawet przy ekstremalnie słabym oświetleniu, dzięki czemu są idealne do monitoringu ruchu, nadzoru wizyjnego miasta i zastosowań przemysłowych.

q1614_wall_angle_left_1310_hiKamery AXIS Q1614/-E cechują się obrazem w rozdzielczości HDTV 720p rejestrowanym z prędkością 50 lub 60 klatek na sekundę, czyli dwukrotnie większą niż w tradycyjnych kamerach.

Technologia Axis Wide Dynamic Range z funkcją „dynamicznego przechwytywania” (WDR) umożliwia otrzymanie złożonych scen z wysokim kontrastem w trudnych warunkach oświetleniowych, na przykład wtedy, gdy silne światło słoneczne tworzy równocześnie bardzo jasne, jak i bardzo ciemne obszary. W takich okolicznościach modele AXIS Q1614
i AXIS Q1614-E zapewniają jednolite obrazy bez ciemnych i jasnych sfer. Pozwala to na identyfikację ludzi i obiektów niezależnie od tego, czy znajdują się w oświetlonej czy też zaciemnionej strefie nadzoru.

W kamerach AXIS Q1614 i AXIS Q1614-E zastosowano także technologię Axis Lightfinder, która pozwala uzyskać bardzo wysoką światłoczułość i stałe kolory przy bardzo słabym oświetleniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych kamer dziennych i nocnych, w których następuje przejście do czerni i bieli w ciemności, modele z zastosowaną technologią Axis Lightfinder mogą odwzorować kolory nawet w bardzo ciemnych warunkach. Istnieje wiele sytuacji, w których system nadzoru wizyjnego zapewniający kolorowy obraz jest ważnym czynnikiem w pomyślnej identyfikacji osób i obiektów.

Kamery AXIS Q1614 łączą dwie cenione technologie, które wprowadziliśmy wcześniej w modelach z serii Q16 – mówi Agata Majkucińska, Key Account Manager Axis Communications. Kamery te są nie tylko odpowiednie do wszystkich warunków oświetleniowych, ale także stanowią nasze pierwsze kamery sieciowe zapewniające płynny obraz z wysoką prędkością 50 lub 60 klatek na sekundę w jakości HDTV 720p. Wierzymy, że duża szybkość i znakomita jakość obrazu będą udaną kombinacją dla tych zastosowań, w których wymagane jest, aby uchwycić szybkie ruchy obiektów nawet w trudnych warunkach oświetleniowych – dodaje.

Wraz ze stałymi kamerami sieciowymi AXIS Q1614/-E firma wprowadza nowe, innowacyjne właściwości instalacyjne polegające na skróceniu czasu potrzebnego na instalację oraz konfigurację produktów. Mechanizm dźwiękowy i migające światło, stanowiące nowy poziom pomocy, ułatwiają precyzyjny montaż kamery w pozycji horyzontalnej. Funkcjonalności te są szczególnie przydatne w przypadku braku pewności co do tego, czy wspornik został zainstalowany prosto czy też nie. AXIS Q1614/-E są także pierwszymi kamerami, które posiadają regulację czułości na wstrząsy – funkcję, która umożliwia uderzonej kamerze automatyczne wysyłanie alarmu do pomieszczenia ochrony. Cecha ta jest szczególnie ważna w miejscach narażonych na akty wandalizmu, a także pomaga
w maksymalizowaniu czasu działania kamery – zobacz film.

Modele AXIS Q1614 i AXIS Q1614-E będą dostępne na rynku w IV kwartale 2013 roku za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych firmy Axis. Kamery mogą współpracować z oprogramowaniem systemowym, należącym do największej w branży bazy oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym, utworzonej w ramach Axis Application Development Partner Program i AXIS Camera Station. Kamery współpracują także z AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System i ONVIF ułatwiającymi integrację systemu kamer.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *