Gigabitowe rozwiązanie klasy Telecom dla sieci szkieletowych i centrów zarządzania danymi

Planet WGSW-52040 to Gigabitowy zarządzalny switch warstwy 2, który zapewnia wydajność dla sieci o dużej gęstości i obsługuje statyczny routing warstwy 3. Switch może obsługiwać bardzo duże ilości danych, przesyłanych z bezpiecznej sieci wewnętrznej do szkieletowej sieci przedsiębiorstwa lub serwerów o dużej pojemności. Technologia WRR (Weighted Round Robin) i funkcje gwarantujące wysokie bezpieczeństwo sprawiają, że WGSW-52040 potrafi skutecznie kontrolować ruch danych w sieci, co szczególnie przydaje się ISP, VoIP dla przedsiębiorstw czy w strumieniowych transmisjach video.

box_WGSW-52040Wsparcie dla protokołu IPv6

WGSW-52040 zapewnia wsparcie dla IPv6 i funkcji zabezpieczających, takich jak SSH, ACL, WRR czy uwierzytelnianie RADIUS i oczywiście wsparcie dla protokołu Ipv4. WGSW-52040 pomaga przedsiębiorstwom we wprowadzeniu nowego standardu – Ipv6 niskim nakładem kosztów. Ponadto nie jest konieczna wymiana dotychczas używanych urządzeń sieciowych, kiedy użytkownik korzysta z sieci Ipv6 FTTx.

Wysoka wydajność

Planet WGSW-52040 ma 48 portów Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mb/s oraz 4 sloty Gigabit SFP. Oferuje on wysoką wydajność i dzięki swojej architekturze jest w stanie dostarczać nieprzerwanie dane z prędkością do 104 Gb/s. Ułatwia to modernizację każdej sieci, która wymaga wydajnego łącza.

Solidne funkcje warstwy 2

WGSW-52040 obsługuje funkcje takie jak szybka konfiguracja portów, agregacja portów, protokół VLAN Spanning Tree, WRR, kontrolę pasma i IGMP Snooping a także 802.1Q Tagged VLAN, Q-in-Q, voice VLAN i protokół GVRP. WGSW-52040 obsługuje do 256 grup VLAN. Wsparcie dla agregacji portów umożliwia działanie w szybkim połączeniu z wieloma portami. Możliwe jest stworzenie do 32 grup, po 8 portów każda.

Doskonała kontrola ruchu

Planet WGSW-52040 został wyposażony w wydajne funkcje zarządzania ruchem oraz WRR w celu zwiększenia jakości usług oferowanych przez dostawców. Funkcja WRR odpowiada m.in. za limitowanie przepustowości, co jest szczególnie przydatne dla wielu użytkowników podłączonych do jednego switcha. Pozwala to na pełne wykorzystanie ograniczonych zasobów sieciowych i zapewnia najlepszą wydajność w zastosowaniach VoIP oraz transmisjach video.

Wysokie bezpieczeństwo

WGSW-52040 obsługuje kompleksowe polityki ACL. Ruch sieciowy może być sklasyfikowany według  źródłowego i docelowego adresu IP, adresu MAC, używanego protokołu IP, TCP/UDP, pierwszeństwa, przedziałów czasowych i ToS. Co więcej, różne zasady mogą być używane do przekazywania ruchu. WGSW-52040 zapewnia także uwierzytelnianie dostępu oparte na identyfikacji portów IEEE 802.1x, które może być stosowane z serwerem RADIUS, w celu zapewnienia bezpieczeństwa na poziomie portu i blokowania nielegalnych użytkowników.

Efektywne zarządzanie

Planet WGSW-52040 obsługuje funkcję IP Stacking, która pozwala administratorowi na łatwą konfigurację do 24 switchy z tej samej serii za pomocą jednego adresu IP zamiast podłączania i konfigurowania każdego urządzenia osobno. WGSW-52040 wyposażony jest w konsolę zarządzania, opartą na interfejsach WEB i SNMP. Dzięki temu zarządzanie switchem jest łatwe i efektywne, także przez zgodność z oprogramowaniem SNMP. WGSW-52040 pozwala też na zarządzanie w trybie tekstowym, przez protokół Telnet. Ponadto switch oferuje bezpieczne zdalne zarządzanie dzięki obsłudze szyfrowania SSH podczas każdej sesji.

Elastyczność instalacji i możliwości rozbudowy

Cztery sloty mini-GBIC wbudowane w WGSW-52040 są zgodne z 100/1000Base-X oraz modułami światłowodowymi WDM SFP. Zasięg może wynosić od 550 metrów (światłowód Multi-Mode) do ponad 10/50/70/120 kilometrów (światłowód Single-Mode lub WDM). Rozwiązanie to idealnie sprawdza się do zastosowań w centrach danych w przedsiębiorstwach.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik