Menu Zamknij

Nokia podłączy do internetu kolejny miliard ludzi dzięki niedrogim smartfonom

Na targach Mobile World Congress Nokia potwierdziła swoją ambicję podłączenia do internetu kolejnego miliarda ludzi, prezentując pięć niedrogich telefonów, w tym rodzinę smartfonów Nokia X działających z aplikacjami Android™, usługami Microsoft oraz zapewniających dostęp do kluczowych usług i funkcji, z których znana jest Nokia.

  • Nokia X, Nokia X+ i Nokia XL mają ceny skalkulowane pod kątem szybko rosnącego rynku tanich smartfonów i stanowią punkt wejścia do rodziny smartfonów Lumia oraz usług Microsoft, takich jak Skype, OneDrive oraz outlook.com.
  • Nokia Asha 230 to najtańsze dotychczas dotykowe urządzenie z rodziny Asha, w cenie 249 zł.
  • Nokia 220 to telefon komórkowy z dostępem do internetu i aplikacji społecznościowych, który kosztuje zaledwie175 zł.

Nokia-X-Dual-SIM-2Stephen Elop, wiceprezes działu Devices & Services w firmie Nokia, skomentował premierę nowych telefonów w następujący sposób: „Nokia połączyła miliardy osób na całym świecie, a dziś pokazaliśmy, jak budujemy naszą ofertę, aby zapewnić następnemu miliardowi ludzi dostęp do unikatowych wrażeń”.

„Nasze przemyślane podejście zakłada oferowanie czterech rodzajów produktów, w tym tanich urządzeń klasy podstawowej, takich jak nowa Nokia 220; telefonów dotykowych klasy podstawowej, takich jak nowa Nokia Asha 230; nowych smartfonów Nokia X, X+ i XL przeznaczonych przede wszystkim na rynki wschodzące; oraz rodziny Lumia, która zapewnia najwięcej innowacji oraz pełną kompatybilność z usługami Microsoft”, dodał Elop.

Rodzina Nokia X — połączenie najlepszych cech

Rodzina Nokia X łączy w sobie znaną jakość i design firmy Nokia z nowoczesnym, kafelkowym interfejsem użytkownika zainspirowanym rodziną smartfonów Lumia. Wszystkie urządzenia są wyposażone w Fastlane, drugi ekran, który pozwala szybko i płynnie przełączać się między aplikacjami. Użytkownicy zyskają dostęp do pieczołowicie dobranych, sprawdzonych pod kątem jakości aplikacji ze sklepu Nokia Store i wielu niezależnych sklepów, a także możliwości ich  instalowania z innego urządzenia np. karty pamięci lub komputera. Od pierwszego uruchomienia telefonu jego użytkownicy mogą cieszyć się sztandarowymi aplikacjami Nokia, takimi jak bezpłatne[1] HERE Maps dające dostęp do map w trybie online oraz offline, nawigacja głosowa za pośrednictwem  Here Drive, a także bezpłatny[2] streaming i pobieranie muzyki dzięki  Nokia MixRadio.  We wszystkich urządzeniach preinstalowano także szereg aplikacji i gier.

Rodzina Nokia X wprowadza użytkowników w świat popularnych usług firmy Microsoft, takich jak bezpłatny dysk w chmurze OneDrive. Kupując smartfon z rodziny Nokia X na wybranych rynkach, użytkownicy otrzymają miesięczną subskrypcję Skype Unlimited World, która umożliwia wykonywanie połączeń międzynarodowych na numery stacjonarne w 60 krajach i numery komórkowe w 8 krajach.

Pierwsze urządzenie, Nokia X, wyposażone jest w 4-calowy ekran pojemnościowy IPS i aparat o rozdzielczości 3 MP. Nokia X+ jest zoptymalizowana pod kątem entuzjastów multimediów, ponieważ ma większą pamięć operacyjną i więcej pamięci do przechowywania plików tj. gry, muzyka, zdjęcia i filmy. Zarówno Nokia X, jak i Nokia X+ będą dostępne w kolorze jasnozielonym, jasnoczerwonym, turkusowym, żółtym, czarnym i białym[3]. Trzeci członek rodziny, Nokia XL, ma 5-calowy ekran, przedni aparat o rozdzielczości 2 MP — idealny do rozmów wideo przez Skype — oraz tylny aparat o rozdzielczości 5 MP z autofokusem i fleszem. Nokia XL będzie dostępna w kolorze jasnozielonym, pomarańczowym, turkusowym, żółtym, czarnym i białym. Cała rodzina Nokia X jest napędzana dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon i obsługuje dwie karty SIM, pozwalając użytkownikom na optymalizację kosztów.

Nokia X wejdzie do sprzedaży od zaraz w regionie Azji i Pacyfiku, Europie, Indiach, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W Polsce dostępna będzie w najbliższych tygodniach w cenie 549 zł. Nokia X+ i Nokia XL mają być wprowadzane na te rynki od początku drugiego kwartału br. Orientacyjna cena modelu Nokia XL w Polsce to 649 zł.

Doskonale wykonane telefony dla pokolenia „mobile first”: Nokia Asha 230 i Nokia 220

NokiaAsha230Nokia przedstawiła również dwa kolejne telefony zaprojektowane z myślą o tych, którzy po raz pierwszy będą korzystać z internetu. Nokia Asha 230, nowy przedstawiciel popularnej rodziny Asha, stanowi doskonałe wprowadzenie do telefonów obsługiwanych dotykowo. Nokia Asha 230 oferuje wszystkie zalety platformy Asha, tj. dostęp do popularnych aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i WhatsApp, a także do Fastlane. Fastlane to unikatowy, drugi ekran, który pełni funkcję skrótu do ostatnio używanych aplikacji, funkcji i treści, a także do przyszłych działań, takich jak spotkania zaplanowane w kalendarzu. Przeciągnięcie palcem w górę uaktywnia aparat, ponowne dotknięcie robi zdjęcie, a kolejne publikuje je na Facebooku, co pozwala szybciej dzielić się ważnymi wydarzeniami z przyjaciółmi. Nadchodząca aktualizacja oprogramowania zapewni użytkownikom 7 GB bezpłatnego miejsca w usłudze Microsoft OneDrive oraz opcję automatycznego tworzenia zapasowych kopii zdjęć w chmurze.

Nokia Asha 230, w cenie zaledwie 249 zł, jest najtańszym dotychczas urządzeniem dotykowym Asha. Dostępna w wersjach na jedną lub dwie karty SIM, wejdzie do sprzedaży od zaraz w regionie Azji i Pacyfiku, Europie, Indiach, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nokia-220-featNokia zaprezentowała również swój najtańszy telefon obsługujący transmisję danych: pięknie zaprojektowany model Nokia 220, dzięki któremu więcej ludzi z całego świata uzyska dostęp do mobilnego internetu. Nokia 220, wyposażona w kolorowy ekran o przekątnej 2,4 cala oraz klawiaturę odporną na kurz i zalanie, jest doskonałą propozycją dla osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z mobilnością i internetem. W telefonie użytkownik znajdzie zainstalowane takie aplikacje jak np.: Facebook, Twitter, wyszukiwarkę Bing, a także przeglądarkę Nokia Xpress. Cena detaliczna telefonu Nokia 220 w Polsce to 175 zł. Telefon będzie dostępny od zaraz w wersjach na jedną i dwie karty SIM w regionie Azji i Pacyfiku, Europie, Indiach, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W Polsce pojawi się w nadchodzących tygodniach.

Fot. Nokia

[1] Mogą być naliczane opłaty za transmisję danych.

[2] Mogą być naliczane opłaty za transmisję danych.

[3] Dostępność kolorów wszystkich wspomnianych urządzeń zależna jest od rynku.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *