Menu Zamknij

Nokia wprowadza telefon Nokia Asha 230

Nokia Asha 230, najtańszy dotychczas telefon dotykowy firmy Nokia, będzie dostępny w w Polsce już w nadchodzących tygodniach. Nokia Asha 230 cechuje się nowym, unikatowym wzornictwem z odważnymi kolorami, wysoką jakością wykonania, innowacyjnym interfejsem użytkownika i dostępem do najlepszej rozrywki oraz kluczowych aplikacji społecznościowych. Ten premierowy produkt zapewnia wysoki komfort użytkowania, a jego sugerowana cena wyniesie zaledwie 249 zł.

NokiaAsha230Nokia Asha 230 oferuje wszystkie najważniejsze aplikacje społecznościowe, takie jak WhatsApp, Twitter, Facebook, WeChat oraz Line. Do modelu dołączono również podarunek w postaci 10 bezpłatnych gier o wartości 27 USD. Można je pobrać ze Sklepu Nokia[1], w którym dostępne są również tysiące dodatkowych gier i aplikacji. Ponadto w Sklepie Nokia można zaopatrzyć się w aplikacje HERE. Oferują one wskazówki dla pieszych i kierowców, informacje o transporcie publicznym oraz aktualizacje o ruchu drogowym i korkach.

Po kwietniowej aktualizacji oprogramowania Nokia Asha 230 umożliwi też korzystanie z usługi Microsoft OneDrive, która zapewnia użytkownikom 7 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej na ulubione treści, pliki, dokumenty. OneDrive oferuje dostęp do usług chmurowych Microsoft kolejnym milionom konsumentów.

Unikatowe wzornictwo, innowacyjny interfejs użytkownika

Nokia Asha 230 to znakomite wzornictwo i wysoka jakość wykonania. Telefon, dostępny w sześciu kolorach, mieści się wygodnie w dłoni. Jego ergonomię i rozmiar docenią zarówno ci, który przesiądą się z telefonu budżetowego, jak i młodzi konsumenci, którzy po raz pierwszy będą korzystać z ekranu dotykowego. Bateria urządzenia wystarcza na 33 godziny czuwania i 11 godzin rozmów, co oznacza, że osoby ceniące właśnie tę zaletę telefonów niższej klasy nie będą musiały z niej rezygnować.

Asha 230 została zaprojektowana tak, aby zapewnić użytkownikom dostęp do wszystkiego, co dla nich ważne, na dwóch głównych ekranach. Fastlane to unikatowy, drugi ekran, który pełni funkcję skrótu do ostatnio używanych aplikacji, funkcji i treści, a także do przyszłych działań, takich jak spotkania zaplanowane w kalendarzu. Przeciągnięcie palcem w górę uaktywnia aparat, ponowne dotknięcie robi zdjęcie, a kolejne publikuje je na Facebooku, co pozwala szybciej dzielić się ważnymi wydarzeniami z przyjaciółmi.

Nowa Asha posiada zainstalowaną przeglądarkę Nokia Xpress Browser, która kompresuje przesyłane dane nawet o 90%, co pozwala wyszukiwać informacje oraz surfować w sieci dłużej, przy niższych kosztach.

Platforma Asha dla deweloperów

Nokia Asha 230 wykorzystuje platformę programową Nokia Asha, którą zaprojektowano tak, aby telefon działał wydajniej i szybciej reagował na polecenia użytkownika, zapewniając jednakowe wrażenia na wszystkich modelach z rodziny Asha — Nokia Asha 500, Nokia Asha 501, Nokia Asha 502, Nokia Asha 503, a teraz również Nokia Asha 230. Platforma pomaga też deweloperom pomnażać zyski z tworzenia i publikowania aplikacji, które można uruchomić na całej linii urządzeń Asha.

Platforma Asha oferuje deweloperom otwarte, ustandaryzowane środowisko do tworzenia aplikacji dla konsumentów. Nokia pomaga deweloperom zwiększyć przychody dzięki globalnemu zasięgowi Sklepu Nokia oraz takim narzędziom, jak Nokia In-App Payment oraz Nokia Advertising Exchange (NAX), a także niedoścignionej sieci rozliczeń z operatorami.

„Nokia Asha 230 to ekscytujący telefon dotykowy dla osób, które dotychczas nie mogły sobie pozwolić na takie urządzenie. Telefon zapewnia dostęp do wysokiej jakości rozrywki, sieci społecznościowych oraz wszystkich innych funkcji, których można oczekiwać od rodziny Asha” – powiedział Timo Toikkanen, wiceprezes zarządu, Mobile Phones, Nokia.

Fot. Nokia


[1]Mogą być naliczane opłaty za transmisję danych.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *