Menu Zamknij

Sophos Mobile Control i rosnące zapotrzebowanie na proste rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa urządzeń mobilnych.

W tym roku mija dziesięć lat od pojawienia się pierwszych wirusów i złośliwego oprogramowania dla telefonów komórkowych. Ogromna popularność urządzeń mobilnych  i ich obecność w wielu dziedzinach codziennego życia sprawiły, że w ciągu ostatnich kilku lat odnotowano znaczący wzrost aktywności cyberprzestępców i zwiększenie liczby ataków na te urządzenia.

10-years-of-malware-for-mobile-devices_rgbRaport Sophos o Zagrożeniach dedykowanych urządzeniom mobilnym

Nieuregulowany rynek aplikacji na system operacyjny Android sprzyja powstawaniu coraz większej liczby bardziej wyrafinowanych zagrożeń. Jak dotąd firma Sophos skatalogowała ponad 650 tys. unikalnych wirusów przeznaczonych dla samych tylko urządzeń działających w oparciu o Androida. W niepokojąco szybkim tempie rośnie także liczba złośliwych programów podszywających się pod darmowe, darzone zwykle dużym zaufaniem aplikacje Apple’a i Google Play.

Wirusy mobilne mutują i staja się coraz bardziej złośliwe

Z przedstawionego na kongresie Mobile World Congress 2014 w Barcelonie raportu Sophos wynika,  że w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba zagrożeń dla urządzeń mobilnych wzrosła aż sześciokrotnie. To najszybciej rozwijający się segment działań cyberterrorystów. Badania pokazały, że w Rosji, Austrii i Szwecji liczba nowych wirusów mobilnych przewyższa tą tworzonych dla komputerów stacjonarnych. W Hiszpanii i Wielkiej Brytanii zagrożenia mobilne stanowią połowę opisanych wirusów.

Przedstawiony raport zawiera także szczegółowy katalog rodzajów złośliwego oprogramowania, schematy typowych działań hackerskich i przykładowe korzyści jakie mogą oni czerpać kosztem zarażonych urządzeń prywatnych.  Pozytywną konkluzją raportu jest dziesięć zaleceń wydatnie poprawiających poziom bezpieczeństwa urządzeń mobilnych
i przechowywanych na nich danych. Kopia raportu dostępna jest do wglądu na sophos.com/mobilethreatreport.

Sophos Mobile Control i kwestia bezpieczeństwa danych

Sophos Mobile Control współpracując z najnowszymi i najpopularniejszymi platformami mobilnymi umożliwia użytkownikom korzystanie nowoczesnych telefonów komórkowych
i tabletów przy jednoczesnym zachowaniu pełnego bezpieczeństwa wrażliwych danych przedsiębiorstwa. Rozwiązanie zabezpiecza, monitoruje i kontroluje wszystkie należące do firmowej floty urządzenia za pomocą konsoli opartej o przeglądarkę internetową.
Panel kontroli umożliwia między innymi bezpieczny dostęp do poczty elektronicznej, kontrolę instalowanych aplikacji, monitorowanie  oraz pełny reset danych zgubionych lub skradzionych urządzeń. Co ważne kompleksowe zarzadzanie bezpieczeństwem urządzeń odbywa się z jednej konsoli, niezależnie od jego systemu operacyjnego, dostawcy usług, sieci, czy lokalizacji.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *