Menu Zamknij

BenQ XL2420Z monitor dla wymagających graczy z przełącznikiem sterowania i nawigacji

BenQ oferuje na polskim rynku kolejny monitor zaprojektowany przez graczy dla graczy czyli skonstruowany we współpracy z legendarnymi mistrzami Counter Strike – BenQ XL2420Z. Praktycznie wszystkie rozwiązania zastosowane w nowym monitorze są u realizacją zasady „Gaming Is in the Details” czyli w wolnym tłumaczeniu „Mistrzostwo tkwi w szczegółach”.

BenQ_XL2420Z_1S- Switch czyli szybki przełącznik trybów pracy. Jest on wyposażony w trzy przyciski, co pozwala dostosować i zapisać ustawienia monitora do pracy, gry i rozrywki. Pokrętło przewijania umożliwia szybką  zmianę ustawień OSD (menu ekranowe) eliminując żmudny proces regulacji ustawień monitora. Płynne przełączanie pomiędzy ustawieniami monitora jest teraz tak proste jak 1-2-3.

Tryb Game Loader pozwala skorzystać z udostępnionych przez BenQ do poprania specjalnych ustawień parametrów monitora używanych przez profesjonalnych graczy. Każdy tryb jest specjalnie zestrojony, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do tych wyjątkowych ustawień profesjonalnych graczy. Mogą one być również zapisane na przełącznik S w celu szybkiego dostępu.

Zaprogramowany tryb FPS dostosowany przez legendarnych graczy daje optymalny odcień i jasność, kontrast, ostrość oraz odwzorowanie kolorów w grach FPS, dzięki czemu łatwo można wykryć przeciwników i śledzić ich każdy ruch, nawet w niewyraźnej sytuacji. Istnieją dwie wersje do tego specjalnego trybu: FPS1 – tryb przeznaczony dla Counter-Strike 1.6 i FPS2 – tryb Counter-Strike Source.

Display Mode czyli indywidualny tryb wyświetlania sprawia, że zmiany rozmiaru ekranu są tak proste i szybkie, jak naciśnięcie przycisku. Możliwe jest natychmiastowe przełączanie między trybem wyświetlania  17″ (4:3), 19″ (4:3), 19″W (16:9), 21.5″W (16:9), 22″W (16:10), 23″W (16:9), 24″W (16:9). Można również skorzystać z przycisku Inteligentnego Skalowania (Smart Scaling), przeznaczonego w szczególności dla doświadczonych graczy.

Flicker-free czyli brak migotania – to nowa konstrukcja podświetlania ekranu LED monitora, całkowicie eliminująca uciążliwe dla oka, a praktycznie niezauważalne, migotanie podświetlania ekranu jakie występuje i innych monitorach więcej informacji http://www.youtube.com/watch?v=a9VXs9q-hf8

Low Blue Light czyli niższy poziom barwy niebieskiej – wiadomo, że najbardziej męcząca wzrok jest niebieska składowa widma światła białego. Dzięki zmniejszeniu jej udziału następuje tzw. ocieplenie barw co w zauważalny sposób odczuwalne jest jako mniej męczące wzrok.

Motion Blur Reduction czyli redukcja rozmycia krawędzi szybko poruszających się obiektów i Gaming Refresh rate Optimization Management (GROM) czyli optymalizacja zarządzania częstotliwością odświeżania obrazu to dwie najnowsze funkcje i najbardziej zauważalne w działaniu funkcje. Wraz z funkcjami Smart Scaling (Inteligentne skalowanie obrazu) i Display Mode (tryb wyświetlania) umożliwiają one graczowi jak najlepsze i zgodne z jego potrzebami, skonfigurowanie monitora. Pozwalają one także na dłuższą grę bez zauważalnej utraty sprawności spowodowanej zmęczeniem wzroku.

Nowy BenQ XL2411Z dostępny jest już w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1499 zł (z VAT),
gwarancja 36 miesięcy, ewentualne naprawy w trybie door-to-door.

Parametry BenQ XL2420Z

Kolor produktu Czarno-Czerwony
Rozmiar ekranu 24″W
Format obrazu 24″W
Rozdzielczość (maks.) 1920 x 1080
Wielkość piksela (mm) 0.276
Jasność (typowa) 350 cd /m2
Nominalny współczynnik kontrastu (typowy) 41,66736111
Kontrast dynamiczny (DCR) (typowy) 12M : 1
Rodzaj panelu TN
Kąt widzenia (lewo/prawo;góra/dół) (wsp. kontr.>=10) 170 / 160
Czas reakcji (Tr+Tf) (typowy) 1ms (GTG)
Wyświetlane kolory 16.7mln
Gama barw 0,72
Złącze wejściowe D-sub + DVI-DL + HDMI x1, headphone jack
Zasilanie (prąd zmienny 90~264) Wbudowany
Zużycie energii (włączony) 36W
Wymiary kartonu (wys. x szer. x gł. w mm) 652 x 456 x 233
Wymiary (wys. x szer. x gł. w mm) 516 x 571 x 149
Wymiary z uchwytem ściennym (wys. x szer. x gł. w mm) 337 x 571 x 62
Masa netto (kg) 6.1 kg
Masa całkowita (kg) 7,4 kg
Technologia Flicker- Free – Brak Migotania Tak
System Senseye Senseye 3
 Tryb Eco < 30 W
System AMA Tak
Współpraca z systemem win7 Tak
Kompatybilny z Windows® 8 Tak
HDCP Tak
Temper. kolorów Reddish / Normal / Bluish / user mode
Język menu ekranowego 17 Języków
Montaż ścienny VESA 100 x 100mm
Obracanie (lewo/prawo) 35 / 35
Pochylanie (dół/góra) -5 / 20
Pivot (obrót ekranu) 90°
Regulacja wysokości (mm) 130mm (able to pull down to the base)
K Locker Tak
3D Nvidia 3D ready
Inne S-Switch / dust cover / DVI cable
Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *