Menu Zamknij

Nadciąga pierwsza chmura bankowa

Platforma do zarządzania firmą z wbudowanym systemem bankowym i księgowym dostępna z dowolnego miejsca na ziemi, najprostsza w obsłudze i najnowocześniejsza na świecie bankowość dla firm, rewolucyjne narzędzie przewidujące sytuację finansową małego przedsiębiorstwa– to tylko wybrane cechy nowego systemu Idea Cloud.

idea– Stworzyliśmy Idea Cloud, aby odciążyć przedsiębiorców z prac administracyjnych. Chcemy, aby więcej czasu mogli przeznaczyć na rozwój biznesu, wykonywanie zleceń i zarabianie pieniędzy – mówi Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku.

Biurokracja ograniczona o połowę

Idea Cloud jest platformą do zarządzania firmą, na którą składa się: bankowość internetowa, centrum fakturowania i rozliczeń, centrum zarządzania płatnościami opóźnionymi, centrum księgowe, centrum zarządzania płynnością firmy, wirtualny sejf, centrum zarządzania klientami i kontrahentami, centrum korespondencji, magazyn oraz centrum zarządzania kadrami. Korzystanie z takich narzędzi może zredukować o połowę czas, jaki przedsiębiorcy poświęcają na zarządzanie firmą.

Z badania przeprowadzonego przez Idea Bank wynika, że przedsiębiorcy przeznaczają na sprawy administracyjne związane z prowadzeniem firmy, takie jak wystawianie faktur, monitoring należności, księgowość czy sprawy pracownicze, średnio jedną godzinę i 15 minut własnego czasu każdego dnia. W skali tygodnia daje to przeciętnie niemal cały dzień „zjedzony” przez biurokrację. A sporo jest przedsiębiorców, którzy spędzają na pracach administracyjnych nawet trzy razy więcej czasu. Według Banku Światowego, na same sprawy związane z podatkami i ZUS polskie firmy przeznaczają aż dwa miesiące w roku.

Bank inteligentny

W ramach pierwszej chmury bankowej przedsiębiorcy będą mogli w niezwykle prosty sposób wystawiać faktury, rozliczać podatki, dokonywać wielu płatności jednym gestem, monitorować należności czy zaciągać kredyty. – Idea Cloud jest przy tym systemem inteligentnym, pamiętającym o wszystkim, o czym zabiegany przedsiębiorca mógł zapomnieć. System będzie automatycznie budował historię relacji z klientami i kontrahentami – wylicza Jakub Wojciechowski, menedżer projektu Idea Cloud.

System przewidzi przyszłe problemy z płynnością

System wzbogacony też został w niezwykle innowacyjne narzędzie pozwalające przewidywać przyszłą sytuację finansową firmy. Opiera się ono na wystawionych i zaksięgowanych fakturach, zarówno kosztowych, jak i przychodowych. Na podstawie określonych w nich dat płatności, Idea Cloud będzie prognozować cash flow firmy. Ale to nie wszystko. System będzie też uczył się nawyków płatniczych przedsiębiorcy i jego kontrahentów. Dzięki temu będzie w stanie określić przybliżony termin płatności za fakturę – czy nastąpi to w terminie, względnie jak duże będzie opóźnienie. W efekcie, przedsiębiorca uzyska zupełnie niedostępną dla niego do tej pory wiedzę odnośnie przewidywanych wpływów i wypływów ze swojego rachunku. System powiadomi go na przykład, że za dwa tygodnie w firmowej kasie pojawi się minus.

W ramach Idea Claud przedsiębiorca otrzyma możliwość natychmiastowego rozwiązania swoich problemów z płynnością, dzięki możliwości skorzystania z kredytu online bez żadnych zaświadczeń, faktoringu czy natychmiastowej pomocy doradcy w formie wideokonsultacji lub czatu.

Firmowe tajemnice w wirtualnym sejfie

W Idea Cloud znajdzie się też wirtulany sejf na wszelkiego typu dane mające postać elektroniczną: dokumenty, dane klientów i kontrahentów, skany umów, prezentacje, a nawet tajne receptury produktów. – Przechowywanie tego typu zasobów w bankowym sejfie jest dużo bezpieczniejsze od trzymania ich w pamięci własnego komputera, który może ulec zniszczeniu czy kradzieży. Dotyczy to w szczególności wrażliwych danych, np. danych osobowych klientów, które powinny być szczególnie chronione – zauważa Jakub Wojciechowski.

Bezpiecznie jak w banku

Idea Cloud charakteryzuje się znacznie wyższym poziomem bezpieczeństwa danych niż narzędzia chmurowe udostępniane przez branże IT. Wynika to z faktu, że system znajduje się w strukturach informatycznych Idea Banku, z czym wiążą się bardzo poważne konsekwencje. Bank, jako polska firma, działa bowiem nie tylko w rygorach polskiego prawa w zakresie ochrony danych osobowych, ale też zobligowany jest do przestrzegania tajemnicy bankowej. Co więcej, jest nadzorowany przez KNF i musi spełniać wydawane przez nadzór rekomendacje odnoszące się do bezpieczeństwa bankowych systemów informatycznych.

Supernowoczesna bankowość będzie dostępna na laptopa, tablet i smartfona. Zostanie ona udostępniona przedsiębiorcom pod koniec drugiego kwartału br. Stopniowo zostaną też do niej przeniesieni obecni klienci Idea Banku. Korzystanie z Idea Cloud nie będzie wiązało się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Więcej materiałów z konferencji poświęconej Idea Cloud dostępnych jest pod linkiem:

http://www.ideabank.pl/cloud

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *