Menu Zamknij

Getac T800 – odporny tablet dla pracowników terenowych

Getac wprowadził do oferty kolejny po modelu F110 tablet nowej generacji dla pracowników terenowych. Wśród jego głównych odbiorców znajdą się przede wszystkim służby bezpieczeństwa publicznego, pogotowia energetyczne, szeroko pojęta branża GIS czy budowlańcy.

t800_bigW porównaniu do jego większego brata głównej zmianie uległ ekran, który ma 8.1” przez co masa oraz wymiary urządzenia również uległy zmniejszeniu. Jednym z głównych czynników świadczących
o przydatności takiego urządzenia w terenie jest jego ekran. W tym przypadku zastosowano matrycę 8.1” o rozdzielczości 1280 x 800 i jasności 600 nits. Takie parametry pozwalają na wygodną pracę
w każdych warunkach oświetleniowych. Ekran dotykowy wykonano w technologii pojemnościowej a za dopłatą może być wyposażony w digitizer.

Sercem urządzenia jest nowy 4-ro rdzeniowy procesor Intel® Pentium® N3530. Współpracuje on
z 4GB pamięci RAM i dyskiem SSD 64GB lub 128GB. Tablet standardowo wyposażony jest w jedną kamerkę z przodu a opcjonalnie możemy doposażyć go w drugą kamerkę 5MP z auto fokusem
i lampą LED.  W zależności od wymagań klienta sprzęt może być dostarczony z systemem Windows 8.1 lub Windows 7.

Kolejną zaletą tego tabletu jest duża elastyczność w doborze jego konfiguracji. W zależności od potrzeb możemy go wyposażyć w czytnik kodów kreskowych 1D/2D, Micro SD lub złącze Ethernet. Ponadto dzięki specjalnej konstrukcji SnapBack  tyłu obudowy możemy podłączyć moduł do kart płatniczych (smart card reader)  z RFID lub dodatkową baterię HotSwap.

Standardowy czas pracy na jednej baterii wynosi 8 godzin a przy zastosowaniu dodatkowej baterii ten czas ulega podwojeniu i oferuje nam bezkonkurencyjne 16 godzin ciągłej pracy bez ładowania.

Głównym powodem dla którego pracownicy terenowi wybierają urządzenia rugged a nie zwykłe produkty jest ich wytrzymałość. W tym przypadku tablet spełnia normę IP65 czyli może być zalany strumieniem wody z dowolnego kierunku a także praca w dużym zapyleniu nie jest mu groźna. Ponadto komputer ma zagwarantowaną odporność na upadek z wysokości 1.8m. Jest to potwierdzone certyfikatem MIL-STD-810G.

O przydatności takiego urządzenia decydują również dostępne akcesoria. W tym przypadku producent również nie zawiódł i przygotował całą gamę dodatków. Dostępne są m.in. stacje dokujące biurowe i samochodowe, paski, szelki, torby, zewnętrzne ładowarki do baterii.

Tablet będzie dostępny u polskiego dystrybutora: Elmark Automatyka Sp. z o.o.

Więcej informacji na: RUGGED.com.pl

foto: RUGGED.com.pl

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *