Menu Zamknij

VECTOR uruchomił Internet o prędkości 1Gbit/s w sieci kablowej

Podczas rozpoczynającej się 13. Konferencji Technik Szerokopasmowych, organizowanej w dniach 12-13.06.2013r. w Gdańsku, firma VECTOR zademonstruje po raz pierwszy w Polsce gigabitowy dostęp do sieci Interner przez sieć kablową w oparciu o technologię DOCSIS 3.0 i bonding 24 kanałów dosyłowych.


vector-logo„Technologia pozwalająca na transmisję danych o prędkości powyżej 1Gbit/s w sieci HFC umożliwia operatorom kablowym oferowanie bardzo konkurencyjnych usług dostępu do Internetu – mówi Marcin Ułasik, Dyrektor Rozwoju Produktu w firmie VECTOR. – Z jej wykorzystaniem długi film może zostać pobrany teoretycznie w ok. 20 sekund, przy prędkościach szybszych niż standardowy laptop lub modem mogą go przetworzyć. Poprzez osiągnięcie gigabitowej prędkości w infrastrukturze HFC udowadniamy, że dzisiejsza kablowa sieć szerokopasmowa jest infrastrukturą o ogromnym, wciąż rozwijanym potencjale.”

Rozwiązanie, pozwalające na tak wysoką prędkość przesyłu danych, zbudowano w warunkach laboratoryjnych, w oparciu o platformy kontrolerów kablowych – ARRIS E6000, ARRIS C4 oraz najnowszej generacji terminale Technicolor TC 7230.

http://vector.pl/vector-uruchomil-internet-predkosci-1gbits-sieci-kablowej/

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *