Menu Zamknij

Bezpieczne wakacje z ochroną od UPC

Na wakacjach będziemy nie tylko poznawać nowe miejsca, spędzać aktywnie czas, czy  leniuchować na plaży. Z pewnością będziemy też korzystać z mediów społecznościowych, dzielić się zdjęciami i szukać informacji w Internecie. Warto przed wyjazdem na wakacje zadbać o to, by nasz sprzęt był bezpieczny, a operacje wykonywane na urządzeniu mobilnym – chronione. UPC, lider rynku innowacyjnych usług cyfrowych, w trosce o bezpieczeństwo klientów, jako jedyny podmiot na rynku, oferuje w formie aplikacji na urządzenia mobilne bezpłatny Pakiet Bezpieczeństwa UPC.

upc_logoRaport firmy F-Secure nt. zagrożeń mobilnych[1] pokazuje, że najpowszechniejszym typem zagrożeń mobilnych są konie trojańskie. Szkodzą m.in. poprzez wysyłanie ukrytych SMS-ów na numery premium lub serwisów bazujących na subskrypcjach SMS. Mogą powodować ukryte monitorowanie i przekierowywanie SMS-ów związanych z operacjami bankowości internetowej czy też śledzić lokalizację GPS.  Za ich sprawą pobierane i instalowane są niechciane pliki lub programy,  może też dojść do kradzieży osobistych danych, takich jak pliki, kontakty i zdjęcia.

Zabezpieczając komputer domowy oraz urządzenia mobilne możemy uniknąć zagrożeń. Ochronimy loginy, hasła oraz transakcje dokonywane za pośrednictwem bankowości online, zabezpieczymy się przed kradzieżą numeru karty kredytowej, uniemożliwimy dokonywanie w naszym imieniu fałszywych transakcji w sklepie internetowym. Ochronimy też swoje konto w mediach społecznościowych, w tym zamieszczone tam zdjęcia i filmy. Ale to nie wszystko, ponieważ Pakiet Bezpieczeństwa UPC pozwala także:

  • chronić urządzenie przed szkodliwym oprogramowaniem
  • ograniczyć czas, jaki nasze dziecko spędza w internecie i chronić je przed dostępem do niepożądanych treści, kontrolować gry i aplikacje, które dziecko instaluje na urządzeniach.
  • zlokalizować swoje dziecko
  • odnaleźć zgubiony telefon i zablokować połączenia, wiadomości SMS i MMS od niechcianych numerów

Jak zabezpieczyć swoje urządzenia mobilne?

UPC oferuje klientom trzy bezpłatne licencje Pakietu Bezpieczeństwa, które można wykorzystać, aby zabezpieczyć komputer i urządzenia mobilne.

Aby zainstalować pakiet, należy wejść na platformę Moje UPC i wybrać sekcję Pakiet Bezpieczeństwa, a następnie wybrać opcję instancji na komputerze lub urządzeniu mobilnym. W przypadku instalowania na komputerze klient otrzyma e-mail, a w przypadku smartfona lub tabletu – SMS z linkiem, który pozwala pobrać aplikację.

Więcej na: http://www.upc.pl/internet/bezpieczenstwo-w-sieci/pakiet-bezpieczenstwa-upc/ oraz http://www.upc.pl/internet/bezpieczenstwo-w-sieci/

 

[1] I kwartał 2014 roku

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *