Menu Zamknij

Wielofunkcyjne urządzenia A3 Samsung dla małych i średnich firm

Specjalnie by sprostać wymaganiom prężenie rozwijającemu się sektorowi mały i średnich przedsiębiorstw, Samsung wprowadził do sprzedaży łatwe w obsłudze i kompaktowe urządzenia wielofunkcyjne A3. Sześć modeli wchodzących w skład serii CLX oraz SCX zagwarantuje wydajność, oszczędność oraz bogatą paletę funkcji usprawniających działanie każdej firmy.

clx-9201na-011-right-45-angle-whiteNowe urządzenia wielofunkcyjne firmy Samsung dostępne są zarówno w wersji oferującej druk kolorowy o różnej prędkości– 20, 25 oraz 30 stron na minutę (seria CLX) oraz czarno-białym o prędkości druku 23 lub 28 stron na minutę (seria SCX). Urządzenia są jednymi z najbardziej kompaktowych na rynku, dzięki czemu gwarantują oszczędność miejsca w firmie. Codzienna obsługa została uproszczona dzięki instalacji 7-calowego kolorowego i dotykowego panelu wyposażonego w intuicyjny interfejs. W efekcie, dostęp do nawet najbardziej zaawansowanych funkcji urządzenia jest bardzo łatwy.

Nowe wielofunkcyjne urządzenia biurowe Samsung są także niezwykle wydajne dzięki zastosowaniu dwurdzeniowego procesora 1GHz. Dzięki niemu skomplikowane operacje drukowania czy skanowania są wykonywane 1,5 raza szybciej niż przy zastosowaniu standardowego procesora jednordzeniowego. Całość najważniejszych podzespołów została umieszczona na jednej karcie (All System on One Chip – SoC). Wynikiem tego rozwiązania jest niższe zużycie energii urządzenia (zaledwie 1,1 kWh) oraz prostsza diagnostyka sprzętu. Dodatkowe korzyści i oszczędności przynosi zastosowany system rozdzielnego bębna i tonera, znany także z osobistych urządzeń drukujących koreańskiego producenta.

Równie istotne co wydajność i oszczędność urządzenia są jego funkcje. Urządzenia A3 Samsung zostały wyposażone w szereg funkcji, znacząco ułatwiających pracę w małych i średnich firmach. Dwie z nich dotyczą skanowania – urządzenia z serii CLX oraz SCX są w stanie skanować dokumenty do przeszukiwalnych plików PDF dzięki oprogramowaniu OCR (Optical Character Recognition). Dodatkowo, za pośrednictwem kompresji MRC (Mixed Raster Content) skanowane dokumenty będą miały niewielkie rozmiary, nie tracąc jednocześnie na jakości. Ponadto, w nowych urządzeniach Samsung znalazły zastosowanie technologie optymalizacji wydruku znane z innych urządzeń firmy, takie jak wyostrzanie krawędzi tekstu, ograniczanie pojedynczych punktów czy usuwanie wzorów odcieni.

clx-9201na-020-ui-whiteFunkcjonalnością, która powinna szczególnie przypaść do gustu wszystkim właścicielom firm są opcje dostępne za pośrednictwem oprogramowania SyncThru. Korzystając z niego, oddana zostanie nam możliwość ustalenia stopnia autoryzacji dla każdego pracownika z osobna – ustawienie dziennego limitu stron do wydruku dla danego pracownika, czy też ustalenie kto w naszej firmie jest uprawniony do skanowania lub kopiowania dokumentów. Korzystając z serwera możliwa będzie także diagnostyka urządzenia. Poza generowaniem raportów o stanie sprzętu w wybranym przez nas czasie (np. co 100 stron lub co miesiąc) urządzenie może także automatycznie powiadomić drogą mailową serwis techniczny. Wybór sytuacji w jakich serwis powinien zostać powiadomiony zależy od nas. Daje to możliwość utrzymania ciągłości pracy, bez konieczności ingerowania w razie wszelkich awarii urządzenia – serwis sam przyjedzie i wymieni toner oraz naprawi wszelki usterki, o których został automatycznie powiadomiony przez urządzenie wielofunkcyjne Samsung.

W razie potrzeby i chęci usprawnienia pracy biura, do urządzeń możliwe jest dołączenie dodatkowych modułów takich jak separator prac, finiszer, dodatkowe kasety na papier lub wewnętrzny czytnik kart do akredytacji. Unikatową cechą urządzeń A3 Samsung jest także zaimplementowana platforma XOA. Jest ona dostępna we wszystkich modelach umożliwiających druk w kolorze CLX oraz wybranym modelu z serii SCX. Platforma XOA umozliwia zewnętrznym partnerom firmy Samsung tworzenie własnych aplikacji, takich jak systemy zarządzania wydrukiem w celu personalizacji i usprawnienia pracy własnej organizacji.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *