Menu Zamknij

Samsung przedstawia Gear S – smartwach z kartą SIM

Firma Samsung Electronics ogłosiła wprowadzenie na rynek produktu o nazwie Samsung Gear S, czyli urządzenia następnej generacji, które przenosi możliwości smartfonów na nadgarstek. Nowy Samsung Gear S to inteligentny zegarek z łącznością 3G i innymi funkcjami, które spełniają rosnące potrzeby konsumentów.

samsung-gear-s-blue-black-2Samsung prowadzi tę ekscytującą i dynamicznie rozwijającą się kategorię gadżetów ku ciągłym innowacjom, powiedział JK Shin, dyrektor generalny i szef działu IT & Mobile Communication w firmie Samsung Electronics. Samsung Gear S przedefiniowuje ideę inteligentnych gadżetów i kulturę komunikacji mobilnej. Pozwoli on konsumentom na prowadzenie życia z ciągłą łącznością, w każdym miejscu i czasie.

Zaprojektowany w połączeniu z eleganckim, zakrzywionym wyświetlaczem Super AMOLED i elastyczną opaską, Samsung Gear S wygodnie mieści się na nadgarstku użytkownika. Dzięki łączności 3G Samsung Gear S oferuje nowe możliwości i zapewnia konsumentom swobodę życia w ruchu.

Wiodący w branży, zakrzywiony wyświetlacz Super AMOLED

Samsung Gear S zapewnia większą atrakcyjność i prosty w użyciu interfejs użytkownika, dzięki 2-calowemu, zakrzywionemu wyświetlaczowi Super AMOLED. Pozwala on użytkownikom czytać wiadomości i powiadomienia przy użyciu takich funkcji jak widok rozmowy czy zmniejszona czcionka. Elegancka, zakrzywiona konstrukcja urządzenia Samsung Gear S doskonale dopasowuje się do konturów nadgarstka, a opcje dostosowywania ekranu i wymienne paski pozwalają użytkownikom w jeszcze większym stopniu dostosować go do swoich upodobań i gustu.

Prawdziwa łączność

Samsung Gear S rozszerza możliwości komunikacji dzięki funkcjom połączeń 3G, Bluetooth i WiFi, co pozwala użytkownikom bezproblemowo uzyskiwać powiadomienia z sieci społecznościowych, kalendarzy i aplikacji, nawet kiedy nie mają przy sobie telefonu. Umożliwia to natychmiastowe odpowiadanie na przychodzące wiadomości dzięki wykorzystaniu klawiatury ekranowej lub rozbudowanej funkcji S Voice, dzięki czemu zadania można realizować bezzwłocznie. Co więcej, dzięki Samsung Gear S można wykonywać i odbierać połączenia bezpośrednio z nadgarstka lub przekazywać połączenia na smartfony.

Samsung Gear S pozwala konsumentom kontrolować sposób łączenia się, przełączać między łącznością 3G i Bluetooth oraz automatycznie synchronizować informacje po połączeniu ze smartfonem.

Rozbudowane funkcje i aplikacje

Samsung Gear S zapewnia łatwy dostęp do ważnych informacji dzięki przydatnym widżetom i połączonym ekranom powiadomień. Do jego wszechstronnych funkcji można zaliczyć pieszą nawigację w systemie HERE, 24-godzinną usługę wiadomości i informacji z The Financial Times‘fastFT’, współpracę z zaawansowaną technologią odczytu firmy Spritz oraz możliwość wyświetlania ważnych powiadomień z sieci społecznościowych i odpowiadania na nie za pośrednictwem serwisu Facebook. Wspólnie funkcje te pozwalają użytkownikom pracować w podróży.

Samsung Gear S jest również doskonałym towarzyszem w dziedzinie zdrowia i fitness, gdyż wyposażono go w liczne rozbudowane czujniki, wbudowany odbiornik GPS oraz funkcje S Health. Co więcej, aplikacje takie jak Nike+ Running pozwalają użytkownikom monitorować swój bieg i motywować się do większego wysiłku bez konieczności noszenia smartfonów.

samsung-circle-blue-black-6Wraz z urządzeniem Samsung Gear S zaprezentowano urządzenie Samsung Gear Circle. Po połączeniu ze smartfonem użytkownicy mogą w prosty sposób odbierać połączenia, słuchać muzyki i wydawać polecenia głosowe za pomocą połączenia Bluetooth. Samsung Gear Circle wyposażono w zamek magnetyczny, który zamyka się wokół szyi użytkownika, gdy urządzenie nie jest używane oraz w funkcję wibracji, informującą o nadchodzących połączeniach i powiadomieniach.

Samsung Gear S i Gear Circle będą stopniowo udostępniane na globalnych rynkach za pośrednictwem kanałów sprzedaży firmy Samsung, witryn e-commerce i operatorów począwszy od października.

Więcej szczegółowych informacji oraz zdjęcia produktów można zobaczyć pod adresem www.samsungmobilepress.com

Samsung Gear S – specyfikacja techniczna

Sieć 900/2100 lub 850/1900 (3G)

900/1800 lub 850/1900 (2G)

Wyświetlacz 2,0” Super AMOLED (360 x 480)
Procesor aplikacji 1,0 GHz, dwurdzeniowy
System operacyjny Platforma Tizen based wearable
Audio Kodeki: MP3/AAC/AAC+/eAAC+

Formaty: MP3, M4A, WMA, AAC, OGG

Funkcje Łączność:

 • 2G, 3G, Bluetooth
 • Kontakty, powiadomienia, wiadomości, e-mail, klawiatura QWERTY
Zdrowie i fitness:

 • S Health, Nike+ Running
Informacje:

 • Harmonogram, wiadomości, nawigacja, pogoda
Multimedia:

 • Odtwarzacz muzyki, galeria
Inne:

 • S Voice, Find My Device, tryb oszczędzania energii
Certyfikat IP67 i wodoodporność
Usługi Samsung Aplikacje Samsung Gear
Łączność WiFi: 802.11 b/g/n, A-GPS/Glonass

Bluetooth®: 4.1

USB: USB 2.0

Czujniki Akcelerometr, żyroskop, kompas, czujnik rytmu serca, oświetlenie, UV, barometr
Pamięć RAM: 512MB

Zapis: 4 GB pamięci wewnętrznej

Wymiary 39,8 x 58,3 x 12,5T
Bateria 300 mAh Li-ion

Typowy czas użytkowania: 2 dni

 

Samsung Gear Circle – specyfikacja techniczna

Głośnik Dynamiczny 12ϕ
Mikrofon Pojedynczy MEMS
Kodek: SBC, apt-X, Samsung HD
Funkcje
dodatkowe
Smart Magnetic Clasp Control, powiadomienia głosowe, Sound Alive
Łączność Łączność bezprzewodowa: Bluetooth 3.0

Profil BT: HSP / HFP / A2DP / AVRCP

Połączenie wielopunktowe: DO 8 połączeń BT, 2 urządzenia BT jednocześnie

Złącze: Micro USB (tylko ładowanie)

Czujnik Czujnik magnetyczny (Hall IC), czujnik dotyku
Bateria 180 mAh Li-ion (oczekiwanie 300h / rozmowy 11h / zabawa 9h)

 

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *