Menu Zamknij

nüvi® Advanced 2014 – nowa linia nawigacji samochodowych Garmin

Na rozpoczynających się targach IFA w Berlinie Garmin zaprezentował nową serię urządzeń nüvi Advanced 2014. Nawigacje z premierowej linii wyposażone zostały w 5, 6 i 7 calowe szklane, multidotykowe ekrany i zaawansowane funkcje nawigacyjne. Seria Advanced 2014 jest kompatybilna z aplikacją Foursquare, aby ułatwić użytkownikom  odkrywanie nowych miejsc takich jak restauracje czy sklepy.

2014 nüvi Advanced SeriesDodatkowo, nowa funkcja Bezpośredni Dostęp umożliwia odnajdywanie interesujących nas lokalizacji na terenie dużych kompleksów, takich jak centra handlowe czy lotniska. W trasie wspomagają kierowców zaawansowane funkcje dostępne wyłącznie w nawigacjach Garmin, takie jak Aktywny Asystent Pasa Ruchu, Realistyczny Widok Skrzyżowań, tryb Bird’s Eye i technologia  Garmin Real DirectionsTM.

Informacje w zasięgu wzroku

Nawigacje z serii Advanced 2014 wyposażone zostały w szklany, multidotykowy ekran. Wyraźny wyświetlacz zapewnia wygodny dostęp do informacji dotyczących podróży widocznych na pierwszy rzut oka, bez konieczności zagłębiania się w menu. Przykładowo, na ekranie, obok widoku mapy, w osobnym oknie wyświetlane są równolegle informacje dotyczące zbliżających się skrzyżowań oraz utrudnień w ruchu. Wszystkie modele z serii Advanced posiadają fabrycznie zainstalowane mapy HERE i punkty POI. Wraz z urządzeniem dostarczana jest bezterminowa subskrypcja aktualizacji map[1] i komunikatów drogowych[2].

Baza miejsc Foursquare

Dodatkowo, nawigacje z serii Advanced zostały wyposażone w bazę miejsc Foursquare, dzięki czemu w prosty sposób można odnaleźć popularne lokalizacje, takie jak siedziby firm, sklepy, restauracje i wiele innych. „Dysponując informacją o dziesiątkach milionów miejsc, Foursquare zbudował bazę lokalizacji cieszących się największą popularnością wśród użytkowników” – mówi David Rosenberg, International Business Development Manager w Foursquare.

Użytkownicy nawigacji Garmin mogą w prosty sposób wyszukiwać miejsca z bazy Foursquare przy użyciu polecenia “Dokąd?” w menu głównym. Korzystając z modeli nüvi kierowcy mogą łączyć się z aplikacją Smartphone Link3, aby wyszukiwać lokalizacje w kategoriach „najlepsze miejsca” czy „popularne miejsca w pobliżu”. Dzięki Smartphone Link można zyskać również dostęp do szczegółowych informacji o danym miejscu, takich jak opinie innych użytkowników, ceny czy godziny otwarcia.

Odnajdywanie lokalizacji wewnątrz obiektów

Bezpośredni Dostęp to nowa funkcja umożliwiająca odnalezienie interesujących nas lokalizacji wewnątrz większych obiektów. Jest ona niezwykle przydatna, kiedy poszukujemy restauracji czy konkretnego sklepu w ogromnym centrum handlowym lub usiłujemy odnaleźć parking czy punkt wynajmu samochodu na terenie lotniska. Dzięki funkcji Bezpośredni Dostęp nawigacja poprowadzi nas do wejścia do obiektu, które znajduje się najbliżej poszukiwanego przez nas miejsca i wskaże jego możliwie najdokładniejszą lokalizację: „Sklep American Eagle Outfitters® znajduje się wewnątrz, na pierwszym piętrze.”

Zaawansowane funkcje nawigacyjne

Dostępna jedynie w nawigacjach Garmin technologia Real Directions pozwala prowadzić kierowców do celu z wykorzystaniem najbardziej intuicyjnych wskazówek. Do wskazywania drogi wykorzystywane są charakterystyczne miejsca na trasie, takie jak obiekty, budynki, sygnalizacja świetlna czy znaki drogowe. Zamiast suchej informacji “Skręć w lewo za 200 metrów” kierowca słyszy komunikat “Skręć w lewo za kawiarnią Starbucks” czy “Skręć w prawo na najbliższych światłach”. Aby kierowcy poczuli się pewniej za kierownicą bez obawy, że przegapią zjazd z autostrady czy najbliższy skręt, nawigacje z serii Advanced zostały wyposażone w funkcję Aktywnego Asystenta Pasa Ruchu, która dostarcza przydatnych wskazówek głosowych uzupełnionych o wizualizację (kolorowe strzałki wskazujące pas ruchu, który należy zająć) pomocnych przy wyborze właściwego skrętu. Z kolei funkcja Przed Tobą informuje o interesujących obiektach wzdłuż trasy, którą się poruszamy, takich jak restauracje, stacje benzynowe czy hotele. Oprócz wymienionych funkcji najnowsza linia nawigacji Garmin oferuje również ostrzeżenia o limitach prędkości i alerty o strefach wokół szkół a także tryb Bird’s Eye i Realistyczny Widok Skrzyżowań.

Wybrane modele z najnowszej serii obsługują funkcję nawigacji aktywowanej głosem oraz posiadają łączność Bluetooth, która umożliwia korzystanie z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego. Modele wyposażone w Bluetooth są kompatybilne z aplikacją Garmin Smartphone Link, która pozwala użytkownikom nüvi korzystać z usług online[3], takich jak informacje o pogodzie czy obrazów z kamer drogowych.

Modele z serii nüvi Advanced 2014 dostępne będą w sprzedaży w Polsce jesienią są w sugerowanych cenach detalicznych od 169€ (modele 5 calowe) do 319€ (modele 7 calowe).

[1]Bezterminowa subskrypcja map uprawnia do aktualizacji map gdy takie aktualizacje zostaną udostępnione na stronie internetowej firmy Garmin, do użytku na 1 zgodnym produkcie firmy Garmin do czasu zakończenia okresu eksploatacji produktu lub zaprzestania otrzymywania przez firmę Garmin danych map od dostawcy zewnętrznego, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej. Więcej informacji na http://www.garmin.com/en-US/legal/lmdisclaimer.

[2]Bezterminowa aktualizacja informacji drogowych Lifetime Traffic jest dostępna dożywotnio dla danego produktu Garmin lub do rozwiązania współpracy z firmą dostarczającą dane. Nie ma możliwości przenoszenia usługi na innego użytkownika lub inne urządzenia Garmin.  Dane dotyczące ruchu nie są dostępne dla wszystkich obszarów. Szczegółowe informacje na ten temat: www.garmin.com/details.

[3]Usługa nie jest dostępna we wszystkich krajach europejskich. Wymagana subskrypcja. Skontaktuj się ze swoim operatorem w celu uzyskania szczegółowych informacji o planach taryfowych i opłatach za usługi roamingowe.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *