Menu Zamknij

Zdrowy apetyt, czyli jak jeść zdrowo i smacznie!

Dotychczas świat dzielił się na tych, którzy są na diecie i liczą każdą kalorię albo tych, którzy nie przejmują się swoim jadłospisem i jedzą dla przyjemności. A co z tymi, którzy lubią jeść zdrowo, ale niekoniecznie chcą się odchudzać? Właśnie dla takich osób jest strona i aplikacja www.zdrowyapetyt.pl, stworzona przez Tesco, która właśnie zadebiutowała w nowej odsłonie.

tescoGdy słyszymy słowo „dieta” od razu na myśl przychodzi nam liczenie kalorii, wyszukane produkty, czasami nawet stres i nieustanne uczucie głodu. Dieta całkowicie zmienia nasze przyzwyczajenia i sprawia, że często przestajemy cieszyć się jedzeniem. Aby temu zaradzić, Tesco wraz  mgr inż. Magdaleną Maławską, doradcą żywieniowym i psychodietetykiem, stworzyło kompleksowy program dla wszystkich, którzy chcą odżywiać się zdrowo i regularnie – Zdrowy apetyt.

Nasze sklepy, co tydzień odwiedza około 5 milionów klientów. Jako firma handlująca głównie żywnością wiemy, że wiele wyborów naszych klientów podejmowanych jest spontanicznie i przed sklepową półką. A co ze zdrowiem? – mówi Marta Marczuk-Komiszke, odpowiadająca z ramienia Tesco za program Zdrowy Apetyt. Dlatego postanowiliśmy stworzyć program, który zmotywuje naszych klientów do zdrowego odżywiania. Z porad Zdrowego Apetytu skorzystało już ponad 50 tysięcy osób.  Teraz chcemy zaproponować jego odświeżoną wersję, bogatszą o nowe funkcjonalności i informacje, które pomogą nam jeść smacznie
i zdrowo. 

Zdrowy Apetyt motywuje swoich użytkowników do zdrowszego odżywiania się, poprzez system regularnego przypominania o piciu wody czy pory spożycia posiłku. W natłoku codziennych spraw często zapominamy o zdrowej przekąsce czy wypiciu szklanki wody. Zakupy robimy spontanicznie, nie planując naszego jadłospisu. A tymczasem wystarczy odrobina silnej woli, mobilny doradca w postaci aplikacji Zdrowy Apetyt i nasz dzień może wyglądać inaczej. Dzięki aplikacji możemy zaplanować zdrowe posiłki na cały tydzień i tym samym lepiej zaplanować nasze zakupy. Ale to nie jedyne atuty programu…

  1. Personalizacja – dla każdego użytkownika portalu, w zależności od jego wagi, wieku, wzrostu, płci i godziny pierwszego posiłku został przygotowany indywidualny plan żywieniowy, dopasowany do potrzeb danej osoby, który zawiera przepisy na cały tydzień, na każdy posiłek dnia. Ponadto, każdy użytkownik może wybrać swoje ulubione przepisy (konkretna potrawa będziecie częściej pojawiać się w  tygodniowym planie żywieniowym) i odrzucić te mniej lubiane.
  2. Profesjonalizm – artykuły i porady, publikowane na portalu Zdrowy apetyt, powstają we współpracy ze specjalistami w zakresie żywienia człowieka i dietetyki. Możemy zatem śmiało korzystać z przepisów, świeżych wiadomości, porad czy sięgnąć po polecane produkty.
  3. Zdrowie – Zdrowy apetyt stawia na zdrowe posiłki, pożywne przekąski i cenne wskazówki. Każdy przepis oparty jest o świeże i zdrowe składniki, łatwo dostępne dla każdego z nas w naszych osiedlowych supermarketach. Ciekawą propozycją jest codzienne otrzymywanie Porady dnia (na mail lub poprzez aplikację). Dzięki temu każdy użytkownik może poszerzać swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu i uzupełniać listę zakupową o wartościowe produkty.
  4. 24/7 – aplikacja Zdrowy apetyt jest do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, by codziennie przypominać nam o zdrowym odżywianiu.

Myślę, że wiele osób skorzysta z portalu Zdrowy Apetyt, nie tylko ze względu na bogatą bazę zdrowych przepisów, lecz także dlatego, że te plany żywieniowe są dla każdego – proste produkty, w przystępnych cenach, w dodatku łatwe do przyrządzenia. Dziś, kiedy prawie każdy się spieszy, warto mieć przyjaciela
w postaci „Zdrowego apetytu”, który o konkretnej godzinie, przypomni o tym, by się zatrzymać, zjeść coś zdrowego i nie zapominać o sobie nawet podczas ciężkiego tygodnia pracy
– mówi mgr inż. Magdalena Maławska, doradca żywieniowy i psychodietetyk.

Już dziś zmień swoje nawyki żywieniowe i odkryj proste wskazówki, jak jeść zdrowo z Tesco. Wybierz
z nami swój indywidualny plan odżywiania na www.zdrowyapetyt.pl i przekonaj się, jak niewiele potrzeba, aby zdrowo cieszyć się życiem.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *