Menu Zamknij

IFA 2014: ASUS przedstawia EeeBook X205

Na trwających w Berlinie targach IFA 2014 ASUS zaprezentował EeeBook X205 – niedrogi notebook o ekranie 11,6 cala wyposażony w pełnowymiarową klawiaturę, duży touchpad i czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735. Technologia Connected Standby zapewnia płynność pracy porównywalną ze smartfonem, pozwalając na niemal natychmiastowe wznowienie pracy systemu po uśpieniu oraz pozostanie w kontakcie z przyjaciółmi na portalach społecznościowych nawet po przejściu w tryb czuwania. EeeBook X205 został wyposażony w system Windows 8.1 zintegrowany z serwisem Bing i jest w pełni kompatybilny z szeroką gamą urządzeń i programów. Ultramobilny ASUS EeeBook X205 jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych.

Kompaktowa, ergonomiczna konstrukcja

EeeBook X205_02Kompaktowy ASUS EeeBook X205 waży niecały kilogram i został zaprojektowany z myślą o studentach i młodych osobach rozpoczynających karierę zawodową, które są w ciągłym ruchu. Pomimo ekranu o przekątnej zaledwie 11,6 cala, notebook posiada o 36% większy touchpad niż porównywalne, aktualnie dostępne modele, o wymiarach takich samych jak touchpady w 14-calowych notebookach ASUS. Dzięki technologii Smart Gesture użytkownicy mogą w pełni wykorzystać potencjał systemu obsługi gestami Windows 8.1 bez używania myszki.

ASUS EeeBook X205 posiada jednoczęściową, wyspową  klawiaturę ze skokiem klawiszy 1,6 mm, która oferuje niezwykłą wygodę i komfort pisania. Jeśli chodzi o estetykę wykonania, notebook wyróżniają łagodnie zakrzywione kształty i przyjemne w dotyku powierzchnie oraz obudowa dostępna w czterech kolorach: czarnym, białym, złotym i czerwonym.

Technologia Connected Standby i płynność pracy porównywalna ze smartfonem

ASUS EeeBook X205 został skonstruowany tak, aby zapewnić komfort i swobodę porównywalną ze smartfonem, umożliwiając pozostanie w kontakcie, odbieranie e-maili, aktualizacji, powiadomień i wiadomości z mediów społecznościowych nawet w trybie czuwania i po zamknięciu notebooka. Urządzenie pozwala na niemal natychmiastowe wznowienie pracy systemu po uśpieniu i zapewnia do 12 godzin pracy baterii1. Energii wystarcza na 14 dni pracy w trybie czuwania, a gdy poziom baterii spadnie do 5%, notebook automatycznie wykonuje kopie zapasowe ważnych danych.

W pełni kompatybilny z systemem Windows 8.1

ASUS EeeBook X205 korzysta z systemu Windows 8.1, oferując większą elastyczność niż notebooki z systemami operacyjnymi opartymi na sieci web. W przeciwieństwie do nich, system Windows 8.1 jest w pełni kompatybilny z szeroką gamą programów i urządzeń. EeeBook X205 umożliwia płynną pracę z aplikacjami pakietu Microsoft Office zarówno online jak i offline, pozwalając na pełne wykorzystanie aplikacji pracujących w sieci web, a także preinstalowanego oprogramowania Skype i Adobe Photoshop. Windows 8.1 jest także kompatybilny z różnorodnymi urządzeniami USB. Użytkownicy ASUSa X205 mają zatem do wyboru jeden z wielu sposobów drukowania dokumentów – przez łącze USB, bezprzewodowo lub przez chmurę.

ASUS EeeBook X205 to również idealny terminal do pracy w chmurze, oferujący dostęp do ponad 500GB przestrzeni dyskowej2.


SPECYFIKACJA TECHNICZNA

ASUS EeeBook X205

Procesor czterordzeniowy Intel Atom Z3735 (Bay Trail –T)
System operacyjny Windows 8.1 z Bing
Wyświetlacz 11,6” HD (1366 x 768) z podświetleniem LED
Kamera VGA
Pamięć 2GB RAM
Przechowywanie eMMC 32GB/64GB, 500GB ASUS WebStorage (darmowy dostęp przez 2 lata)1
Łączność 802.11a/b/g/n dual-band Wi-Fi, Bluetooth 4.0
Porty

 

2 x USB  2.0, 3,5 mm audio jack (słuchawki/mikrofon), Micro-HDMI, micro SD (SDXC)
Bateria 38Wh, do 12h pracy (przy przeglądaniu sieci)
Kolory  Czarny, biały, złoty, czerwony
Wymiary  286 x 193,3 x 17,5 mm
Waga  980g

 

Specyfikacje, zawartość i dostępność mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia i różnić się w zależności od kraju. Rzeczywiste osiągi mogą różnić się od podanych zależnie od uruchomionych aplikacji, sposobu korzystania z urządzenia, warunków środowiskowych i innych czynników.

1 Pomiar podczas przeglądania stron www, przy jasności 100cd/m2, domyślnej głośności dźwięku i podłączonych słuchawkach.

2  Nieograniczony w czasie dostęp do 15GB w serwisie Microsoft OneDrive oraz dwuletni, darmowy dostęp do 100GB w serwisie Microsoft OneDrive i 500GB w ASUS WebStorage.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *