Menu Zamknij

IFA 2014: ASUS przedstawia pierwsze urządzenie typu wearable – ASUS ZenWatch

Na trwających w Berlinie targach IFA 2014 ASUS zaprezentował swoje pierwsze urządzenie typu wearable – ASUS ZenWatch. Wyposażone w system Android i powstałe we współpracy z Google urządzenie dostarcza użytkownikom ważnych i przydatnych informacji, oferując jednocześnie funkcję osobistego asystenta i doradcy w zakresie zdrowego trybu życia.

ZenWatch_03Swoją stylową i precyzyjną konstrukcją stworzoną z dużą dbałością o detale i przy użyciu wysokiej jakości materiałów, ASUS ZenWatch nawiązuje do najlepszych tradycji zegarmistrzowskich. Zakrzywiona powierzchnia szklanej osłony komponująca się z linią nadgarstka oraz pasek z szytej skóry ze sprzączką, gwarantują wygodę i elegancję. ZenWatch jest dostępny wraz z szeroką gamą zmienianych grafik cyferblatu, dopasowanych do każdego stylu i nastroju.

Jako inteligentny towarzysz dla telefonów z systemem Android, ASUS ZenWatch zapewnia szybki dostęp do informacji i pozwala wykonywać zadania przy pomocy prostego dotknięcia lub komendy głosowej. Urządzenie łączy także piękno i łatwość użytkowania mobilnego interfejsu ASUS ZenUI z urządzeniem Android wearable. Użytkownicy smartfonów ASUS mogą teraz cieszyć się płynną integracją interfejsu ZenUI w ich telefonie oraz korzystać z ekskluzywnych aplikacji ZenUI takich jak What’s Next i Do It Later.

Dzięki połączeniu zaawansowanych czujników i wygody całodziennego użytku, ASUS ZenWatch może też służyć za osobistego menadżera zdrowego trybu życia, który monitoruje szereg ważnych parametrów takich jak puls, liczba wykonanych kroków i poziom stresu, pomagając użytkownikom prowadzić bardziej zrównoważony tryb życia i realizować założone cele w zakresie aktywności fizycznej.

Najwyższej klasy rzemiosło

Dbałość o szczegóły i jakość rzemiosła twórców ASUS ZenWatch można porównać z kunsztem producentów luksusowych zegarków, niespotykanym wcześniej wśród produktów Android wearable. Trwała obudowa ze stali nierdzewnej prezentuje się doskonale, dzięki wyjątkowej konstrukcji, w której pierścień barwiony na złoto oddziela dwie warstwy stali. Obudowa jest zakrzywiona, aby podnieść komfort i nadać zegarkowi bardziej stylowy wygląd, podobnie jak gładka, szklana osłona, która ułatwia obsługę urządzenia przy pomocy gestów.

Pasek z miękkiej, szytej skóry zapewnia komfort przez cały dzień. Posiada też wyjątkowy zacisk, który ułatwia zakładanie i zdejmowanie urządzenia. ASUS ZenWatch ma uniwersalne wymiary, zapewniając wygodę bez względu na grubość i wielkość nadgarstka. Zalety konstrukcyjne ASUS ZenWatch dopełnia szeroka gama oprogramowania, pozwalającego na natychmiastową zmianę grafiki cyferblatu. Bogactwo oferty umożliwia użytkownikom dostosowanie wyglądu urządzenia, dopasowując je do osobistego stylu, nastroju, lub okazji – np. tradycyjna, elegancka tarcza zegarka na oficjalne spotkanie wieczorem, lub bardziej lekka i zabawna grafika na czas relaksu i wypoczynku.

Inteligentny towarzysz

ZenWatch_02ASUS ZenWatch jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami z systemem Android 4.3 lub nowszym, oferując wygodny wgląd w informacje o przychodzących połączeniach, odebranych wiadomościach, powiadomieniach i inne ważne dane, bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni czy torby. W połączeniu z aplikacją dla smartfonów ASUS ZenWatch Manager, ZenWatch umożliwia jeszcze większą integrację urządzeń, pozwalając na skonfigurowanie każdej tarczy zegarka ASUS w smartfonie oraz obsługę zaawansowanych funkcji, takich jak integracja interfejsu ASUS ZenUI (na smartfonach ASUS) i funkcjonalności Watch Unlock, Tap Tap, Cover to Mute i Find My Phone. Dwie dodatkowe funkcje – Remote Camera i Presentation Control – stają się dostępne po połączeniu ZenWatch z aplikacjami ASUS Remote Camera i ASUS Remote Link.

Ponadto, ZenWatch umożliwia płynną integrację z interfejsem ZenUI na smartfonach ASUS, co pozwala na korzystanie z ekskluzywnych aplikacji takich jak What’s Next i Do It Later. ASUS ZenUI What’s Next to inteligentne narzędzie do zarządzania terminarzem, które wyświetla informacje o ważnych planach i wydarzeniach (np. spotkaniach) – także w przypadku zmiany godziny i miejsca, lub odwołania zaplanowanego wydarzenia – oraz aktualne raporty o pogodzie i zbliżających się urodzinach i rocznicach osób z listy ważnych kontaktów. Aplikacja ASUS ZenUI Do It Later zawsze na czas przypomina o pozycjach pozostałych na liście rzeczy do zrobienia. Aplikacja Do It Later jest w pełni zintegrowana z nowym systemem powiadomień o e-mailach, wiadomościach SMS i nieodebranych połączeniach, dzięki czemu użytkownicy mogą tworzyć przypomnienia o wiadomościach, na które powinni odpowiedzieć i telefonach, które należy wykonać z poziomu zegarka ZenWatch.

Funkcja Watch Unlock zmienia ZenWatch w uniwersalny klucz, pozwalający użytkownikowi odblokować swój telefon lub tablet dotykając tarczy zegara. Watch Unlock zapewnia równowagę pomiędzy bezpieczeństwem i wygodą, pomagając chronić osobiste dane bez konieczności ciągłego wpisywania hasła lub PIN-u. Z kolei Tap Tap pozwala wybrać ulubioną funkcję ZenWatch, która będzie uruchamiana przy pomocy podwójnego stuknięcia w tarczę zegarka.

Aplikacja Remote Camera otwiera nowe możliwości fotograficzne, wyświetlając obraz z kamerki w smartfonie bezpośrednio na ekranie zegarka. Użytkownicy mogą dzięki temu wykonywać zdjęcia pod niekonwencjonalnym kątem, na przykład trzymając telefon nad głową podczas koncertu lub innych wydarzeń. Remote Camera przydaje się także podczas robienia zdjęć grupowych, pozwalając fotografowi wykadrować zdjęcie, odbezpieczyć migawkę i zobaczyć efekt końcowy zdjęcia, na którym sam się znajduje.

Funkcja Cover to Mute służy do łatwego wyciszania przychodzących połączeń po prostu zakrywając tarczę ZenWatch ręką, co przydaje się w sytuacjach, w których dzwoniący telefon mógłby przeszkadzać innym osobom. Cover to Mute pozwala również na wyciszanie alarmów i powiadomień. Aplikacja Find My Phone pomaga odnaleźć zagubiony telefon zdalnie uruchamiając dzwonek. Z kolei aplikacja ASUS ZenWatch Manager na smartfony pozwala odnaleźć zagubiony ZenWatch, uruchamiając wibracje i mrugające światła.

Funkcja Presentation Control umożliwia korzystania z ZenWatch jako pilota i asystenta pilnującego czasu podczas prezentacji biznesowych lub wykładów. Użytkownicy mogą zmieniać slajdy, sprawdzać co już omówili i ile czasu im pozostało, a w efekcie przedstawiać lepsze i bardziej dopracowane prezentacje.

Menadżer zdrowego trybu życia

ASUS ZenWatch jest na tyle wygodny, że można go nosić w każdej sytuacji, a dzięki zaawansowanym czujnikom może stać się w pełni wyposażonym menadżerem pomagającym użytkownikom utrzymać zdrowy i zbalansowany tryb życia. Wbudowany bio-sensor mierzy poziom stresu i przedstawia go użytkownikowi w łatwej do zrozumienia formie punktów. Zależnie od wyniku ZenWatch dostarcza użytecznych wskazówek, dotyczących sposobów relaksu, ograniczenia stresu, a z czasem osiągnięcia lepszej równowagi.

 

W trakcie codziennego użytku, aplikacja Wellness rejestruje różnorodne dane, takie jak liczba kroków, spalone kalorie, czas trwania aktywności, puls, intensywność ćwiczeń fizycznych i poziom stresu. Informacje są prezentowane na osi czasu i w tygodniowych podsumowaniach, co pozwala użytkownikom ocenić ich średni poziom aktywności.

Użytkownicy mogą też definiować cele – np. liczbę kroków do wykonania każdego dnia – i sprawdzać postępy na zegarku ZenWatch oraz aplikacji Wellness. W podsumowaniach znajdują się również czytelne i zrozumiałe wykresy, które ułatwiają realizację przyszłych celów.

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

ASUS ZenWatch

Procesor Qualcomm Snapdragon 400 z 1.2GHz CPU
System operacyjny Android Wear
Pamięć 512MB RAM, 4GB EMMC
Wyświetlacz dotykowy AMOLED 1,63”, 320 x 320, 278 ppi
Osłona obiektywu 2.5D Corning Gorilla Glass 3
Sensor 9-osiowy, Bio sensor
Bluetooth Bluetooth 4.0
USB Micro USB
Audio Wbudowany mikrofon
Bateria Litowo-polimerowa 1.4Wh
Wodoodporność IP55
Dostępne kolory Silver i Golden Rouge z brązowym paskiem
Rozmiar 50,6 x 39,8 x 7,9-9,4 mm
Waga ZenWatch: 50 g, pasek: 25 g

 

Specyfikacje, zawartość i dostępność mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia i różnić się w zależności od kraju. Rzeczywiste osiągi mogą różnić się od podanych zależnie od uruchomionych aplikacji, sposobu korzystania z urządzenia, warunków środowiskowych i innych czynników.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *