Menu Zamknij

Premiera 36-calowej drukarki ze skanerem Epson SureColor SC-T5200D MFP

Na Festiwalu Marketingu, Druku i Opakowań będzie można po raz pierwszy zobaczyć 36-calową drukarkę Epson SureColor SC-T5200 MFP ze zintegrowanym skanerem.

Epson_SC-T5200D_MFP_1Na stoisku Epsona prezentowane będą także: profesjonalna, kompaktowa drukarka-minilab fotograficzny SureLab D700, zobaczymy także 4, 5, 8 i 10 kolorowe, wielkoformatowe urządzenia produkcyjne z rodziny SureColor SC-S do ekologicznego druku na różnych nośnikach o szerokości do 64”, urządzenia sublimacyjne SureColor SC-F oraz SureColor SC-F2000 – drukarka DGT drukującą bezpośrednio na T-shirtach czy tekstylnych torbach reklamowych.
Dla odwiedzających stoisko Epson przygotował atrakcyjne oferty targowe.

10-11 września br, Centrum Expo XXI, 01-222 Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14
stoisko D15

Epson jest jedyną firmą na świecie projektującą i wytwarzającą wszystkie składniki swoich urządzeń do druku wielkoformatowego od głowicy, poprzez obudowę i mechanikę po atrament. Całość urządzeń Epson objęta jest jedną gwarancją. Epson produkuje również wiele różnych nośników (podłoży) do druku. W urządzeniach Epson stosować można także nośniki innych producentów.

Hitem tegorocznego stoiska EPSON jest najnowsza drukarka SureColor SC-T5200D MFP – pierwsza wielkoformatowa drukarka Epson ze zintegrowanym 36-calowym skanerem. Jest to 5-kolorowa drukarka atramentowa (Cyan, Magenta, Yellow, Black Matte i Photo Black) przeznaczona do wydajnego i ekonomicznego druku grafik, dokumentacji technicznej, projektów i wizualizacji przygotowanych w programach CAD i GIS.  Najnowszej generacji głowica Epson PrecisionCore™ TFP umożliwia druk w rozdzielczości 2880×1440 w technologii zmiennej wielkości kropli atramentu od 3,5 piko litra. Drukować można na nośnikach o grubości 0,8-1,3 mm. Urządzenie wyposażone jest w dwie rolki podające, które automatycznie się przełączają. Max. szybkość druku arkusza A1 to 28 sekund, a skanowanie arkusza A1 zajmuje zaledwie 39 sekund.

Epson SureLab D700 jest również nowością w ofercie Epsona (od lipca 2014). Jest to bardzo wydajna – do 300 zdjęć 10×15 na godzinę – kompaktowa, 6-kolorowa  drukarka fotograficzna – miniaturowy suchy minilab cyfrowy. Głowica Epson Micro Piezo i 6-kolorowy zestaw atramentów  UltraChrome D6-S (w 200 ml pojemnikach)  pozwala uzyskać najwyższej jakości wydruki z dużą rozpiętością barwną i w max. rozdzielczości 1440×720 z wykorzystaniem techniki zmiennej wielkości kropli od 2,5 piko litra. Druk odbywa się na różnych rodzajach papieru – matowy, połyskliwy, błyszczący – z roli o szerokości 102 – 210 mm. Max długość pojedynczego wydruku to 100 cm.

Drukarka jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga codziennego serwisowania, dzięki czemu może być wykorzystywana np. w foto kiosku. D700 zapewnia bardzo niskie jednostkowe koszty druku. Wymiary urządzenia: 460 x 430 x 354 mm.

Epson SureColor SC-F-7100 to najnowsza – premiera odbyła się w marcu 2014 roku – wydajna, niezawodna i wszechstronna 64-calowa cyfrowa, sublimacyjna drukarka transferowa do drukowania nisko- i średnio-nakładowych zleceń na tkaninach w systemie „roll-to-roll”. Drukarka jest wyposażona w automatyczną rolkę odbiornika o ulepszonych właściwościach naprężających, w nowy wbudowany stół grzewczy i opcjonalny system suszenia wydruków, co gwarantuje większą niezawodność
i wydajność podczas procesu produkcji tekstyliów. Wysoką wydajność zapewnia szybkość druku około 58 m2/h lub typowo 30 m2/h w trybie produkcyjnym, w dwóch przebiegach.

Dzięki przyjaznemu dla środowiska, wodnemu atramentowi Epson UltraChrome DS użytkownicy SC-F7100 otrzymują wysokiej jakości, intensywne wydruki, które charakteryzują się wyraźnymi szczegółami i płynnymi przejściami tonalnymi, mają żywe barwy, ostre kontury oraz są niezwykle odporne na działanie światła, pranie, ścieranie i pot.

Epson SureColor SC-F2000 to pierwsza w ofercie firmy drukarka do bezpośredniego drukowania na odzieży (ang. DTG Direct-To-Garment), jest to jednocześnie pierwszy w branży system, w którym głowica, atrament i obudowa zostały zaprojektowane i wykonane przez jednego producenta.

Druk wykonywany jest dwoma zestawami atramentów: CMYK do białych ubrań i CMYK z dodatkowymi max. 4 białymi atramentami – do kolorowych. Biały atrament krąży stale w systemie, a jego skład zapobiega zatykaniu się dysz, zwiększając wydajność i gotowość do pracy.

Nowy atrament UltraChrome DG firmy Epson jest odporny na pranie w 60°C, jest przyjazny środowisku i ma odpowiednie certyfikaty Oeko-Tex® Standard 100.

Różne rozmiary stołów podających w SC-F2000 umożliwiają dopasowanie do różnych rozmiarów t-shirtów i obszarów drukowania od 254 x 305 mm (10×12 cali) do 406 x 508 mm (16×20 cali). www.epson.pl/dtg-printer

Drukarki SureColor SC-F6000 i SC-F7000 to trwałe i solidne sublimacyjne urządzenia transferowe ze standardowym zestawem kolorów CMYK. 64-calową SureColor SC-F7000 zaprojektowano do średnio- i wysokonakładowej, a 44-calową SureColor SC-F6000 do nisko- i średnio-nakładowej wydajnej produkcji wysokiej jakości nadruków na miękkich szyldach, odzieży sportowej, ubraniach, akcesoriach, materiałach promocyjnych i gadżetach. Innowacyjny układ do ładowania rolki z nośnikiem przez jednego operatora i funkcje konfiguracji – takie jak automatyczne naprężanie nośnika i intuicyjny panel sterowania LCD – sprawiają, że obsługa drukarek jest prosta, a ich konfiguracja zajmuje niewiele czasu i minimalizuje przestoje urządzenia. Obydwa modele drukują z szybkością od 16 do 57 m2/h, w zależności od przeznaczenia. www.epson.pl/f-seria

SureColor-S to rodzina wielkoformatowych urządzeń o max. szerokości druku 64”. Drukarki wyposażone są w nowe głowice  MicroPiezo™ TFT drukujące w rozdzielczości 1440 dpi,  wykorzystując zestawy 4, 5, 8 lub 10 nowych, ekologicznych atramentów UltraChrome GS2 – w tym biały i metaliczny. Nowy atrament jest bezzapachowy, nie zawiera niklu i został oznaczony skandynawską ekoetykietą z łabędziem „Nordic EcoLabel”. Zapewnia on trwałość i 3-letnią odporność wydruków na ekspozycję na zewnątrz. Trzy główne modele z tej rodziny to:

  • Epson SureColor SC-S30610 – najprostsza i najtańsza z tej rodziny, 4 kolorowa (CMYK) drukarka o szybkości druku do 29,4 m2/h.
  • Epson SureColor SC-S50610 – najszybsza drukarka z tej rodziny, 4 lub 5 kolorowa (CMYK+biały). Wyposażona w dwie głowice dzięki czemu drukuje z szybkością do 51,8 m2/h.
  • Epson SureColor SC-S70610 – drukarka dla najbardziej wymagających, zapewnia najwyższej jakości druk z szybkością do 27,3 m2/h. Dostępne są dwie wersje różniące się liczbą atramentów: 8 (CMYK +  jasna magenta, jasny cyjan, jasnoczarny i pomarańczowy) lub 10 (8 + biały + metaliczny).
Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *