Menu Zamknij

Samsung prezentuje pierwsze na świecie drukarki z systemem operacyjnym Android™

Na odbywających się właśnie w Berlinie targach IFA 2014 firma Samsung Electronics na specjalnej konferencji „Smart MultiXpress” zaprezentowała nowe modele wielofunkcyjnych drukarek (MFP), które będą dostępne na rynku europejskim. Są to pierwsze tego rodzaju urządzenia wyposażone w system operacyjny Android. Zaprojektowano je aby były bardziej niezależne, intuicyjne i skalowalne we wszystkich środowiskach biznesowych.

smart-multixpress-k4350-series-1-Firma Samsung dążąc do stworzenia drukarek doskonale wpasowujących się w ekosystemy IT oraz inteligentnego biura, wyposażyła swoje nowe urządzenia wielofunkcyjne z systemem Android w skalowalne aplikacje, intuicyjny interfejs oraz rozwiązanie Smart UX Center, umożliwiające pracę bez komputera.

Firma Samsung nieustannie dąży do wprowadzania innowacji korzystnych dla użytkowników, dlatego też pierwsze urządzenia wielofunkcyjne z systemem Android poszerzą ofertę Samsung dla inteligentnych biur kierowaną do klientów biznesowych oraz dadzą możliwość korzystania z lepszych, wielowymiarowych i zaawansowanych technologii druku — mówi dr KiHo Kim, wiceprezes wykonawczy działu Printing Solutions w Samsung Electronics. Nasza nowa linia drukarek łączy wiedzę o urządzeniach biurowych z najlepszą w swojej klasie technologią IT firmy Samsung, co pozwala nam na tworzenie bardziej innowacyjnych produktów dla nowego rynku automatyzacji biur.

Drukowanie bez komputera

Wszystkie nowe urządzenia wielofunkcyjne Samsung z serii Smart MultiXpress posiadają 10,1-calowy, całkowicie dotykowy panel, pozwalający użytkownikom na wyszukiwanie i drukowanie materiałów z przeglądarek internetowych, wiadomości e-mail, map, obrazów i innych rodzajów treści, bez konieczności połączenia z komputerem lub serwerem. Ekran dotykowy umożliwia także przeglądanie dokumentów, a nawet korzystanie z funkcji edycji i dodawania adnotacji.

Ponieważ sposoby i procesy pracy naszych klientów z grupy B2B stają się coraz bardziej mobilne i coraz rzadziej wymagają używania komputerów, firma Samsung stara się zapewnić nowe rozwiązania do drukowania, wyposażone w intuicyjne interfejsy użytkownika, niezwykle wydajne, a przede wszystkim zwiększające produktywność w mobilnym miejscu pracy — mówi dr KiHo Kim.

Przyjazne funkcje UX i personalizacja

Urządzenia wielofunkcyjne z nowej serii Smart MultiXpress są wyposażone w rozwiązanie Smart UX Center firmy Samsung – dotykową i możliwą do modyfikacji technologię UX, znaną ze smartfonów i tabletów z rodziny Samsung GALAXY®. Ponadto uważa się je za pierwsze urządzenia w branży korzystające z technologii dotykowego sprzężenia zwrotnego, która za pomocą wibracji tworzy nowy rodzaj wrażeń dotykowych, lepszych w odbiorze dla użytkowników.

Rozszerzone i nieograniczone możliwości łączności

System operacyjny Android zapewnia urządzeniom wielofunkcyjnym z serii Smart MultiXpress nieograniczoną skalowalność aplikacji do drukowania — podobnie jak w przypadku technologii w smartfonach — oraz umożliwia łączność za pośrednictwem funkcji Samsung Cloud Print, co dodatkowo zwiększa zakres możliwości w zakresie łączności i skalowalności.

Ponadto wszystkie te urządzenia są kompatybilne z platformą rozwiązań do drukowania XOA (eXtensible Open Architecture) firmy Samsung i można je modyfikować w celu realizacji specjalnych potrzeb biznesowych.

Udoskonalona technologia drukowania NFC

Dodatkowo urządzenia zostały wyposażone w ulepszoną technologię NFC Pro, tak aby odpowiadać na wciąż zmieniające się potrzeby rynku B2B. Nowy moduł Samsung NFC Pro (dostępny i sprzedawany oddzielnie) umożliwia mobilne drukowanie za pośrednictwem smartfonów. Gwarantuje też bezpieczniejszy proces uwierzytelniania użytkownika i ulepszone opcje administracyjne IT, takie jak możliwość „klonowania” ustawień zabezpieczeń do wielu urządzeń wielofunkcyjnych przez proste naciskanie modułu NFC Pro.

Wysoka jakość i niezawodna technologia

Pojawienie się na rynku urządzeń wielofunkcyjnych z serii Smart MultiXpress firmy Samsung nie tylko zwiększy efektywność i wydajność pracy użytkowników biznesowych, ale też zapewni możliwość szybszego przetwarzania dokumentów (dzięki dwurdzeniowym procesorom 1 GHz szybkość drukowania jest do 1,5 raza większa niż w przypadku poprzednich jednordzeniowych procesorów 1 GHz), a także pozwoli na jednoczesne, bezproblemowe drukowanie i skanowanie dużych dokumentów przez wielu użytkowników.

Co więcej, w urządzeniach zastosowano technologie zwiększające wytrzymałość tonera i bębna, co przedłuża trwałość drukarek w porównaniu z podobnymi modelami i przekłada się na ich nadzwyczajną niezawodność oraz niższy całkowity koszt użytkowania.

Modele urządzeń wielofunkcyjnych z serii Smart MultiXpress firmy Samsung

Seria Smart MultiXpress składa się z dziesięciu nowych modeli urządzeń wielofunkcyjnych należących do czterech różnych kategorii drukarek, w tym:

  • Wielofunkcyjne urządzenia do druku w kolorze w formacie A3 z serii X4300: urządzenia wielofunkcyjne z serii X4300 do kolorowego druku w formacie A3 obejmują modele X4300LX, X4250LX i X4220RX o szybkości drukowania odpowiednio 30, 25 i 22 stron na minutę. Seria X4300 wykorzystuje technologię ADF Dual-Scan umożliwiającą skanowanie do 100 kolorowych, dwustronnych obrazów na minutę i do 120 takich obrazów w wersji monochromatycznej. We wszystkich modelach zastosowano także technologię Rendering Engine for Clean Page (ReCP) firmy Samsung oraz Polimeryzowany Toner, co zapewnia ostre, żywe i lśniące kolory profesjonalnej jakości. Modele X4300LX umożliwiają drukowanie aż 85 000 stron miesięcznie, w raz z 23 000 stron z tonerem czarno-białym i 100 000 stron z bębnem.
  • Wielofunkcyjne urządzenia do druku monochromatycznego w formacie A3 z serii K4350: seria urządzeń K4350 do druku monochromatycznego w formacie A3 obejmuje modele K4350LX, K4300LX i K4250RX o szybkości drukowania odpowiednio 35, 30 i 25 stron na minutę. Urządzenia wielofunkcyjne z serii K4350 wykorzystują technologię ADF Dual-Scan umożliwiającą skanowanie do 100 kolorowych, dwustronnych obrazów na minutę i do 120 takich obrazów w wersji monochromatycznej. Model K4350LX może drukować do 85 000 stron miesięcznie, w raz z 35 000 stron z tonerem. Możliwości druku bębna wynoszą 200 000 stron.
  • Wielofunkcyjne urządzenia do druku monochromatycznego w formacie A4 z serii M5370: seria urządzeń M5370 do druku monochromatycznego w formacie A4 obejmuje modele M5370LX i M4370LX o szybkości drukowania odpowiednio 53 i 43 stron na minutę. Urządzenia wielofunkcyjne z serii M5370 wykorzystują technologię ADF Dual-Scan umożliwiającą skanowanie do 80 dwustronnych obrazów na minutę. Ich możliwości drukowania to aż 300 000 stron miesięcznie, w raz z 30 000 stron z tonerem. Możliwości druku bębna wynoszą 100 000 stron.
  • Wielofunkcyjne urządzenia do druku monochromatycznego w formacie A4 z serii M4580: seria urządzeń M4580 do druku monochromatycznego w formacie A4 obejmuje modele M4580FX i M4583FX oferujące szybkość drukowania 45 stron na minutę. Model M4580FX jest sprzedawany za pośrednictwem kanału urządzeń biurowych, a model M4583FX za pośrednictwem kanału IT. Urządzenia wielofunkcyjne z serii M4580 umożliwiają skanowanie do 60 dwustronnych obrazów na minutę, przy wykorzystaniu technologii ADF Dual-Scan. Ich możliwości drukowania to aż 200 000 stron miesięcznie, w raz z 40 000 stron z tonerem. Możliwości druku bębna wynoszą 100 000 stron.
Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *