Menu Zamknij

Projektor Sony VPL-VW300ES – kino domowe 4K w lepszej cenie!

Podczas targów IFA 2014 Sony zapowiedziało rozszerzenie oferty projektorów do kina domowego 4K o nowy model – VPL-VW300ES. Jest to obecnie najtańszy na rynku projektor oferujący rozdzielczość czterokrotnie większą od Full HD. Dołączy on do wielokrotnie nagradzanych urządzeń VPL-VW1100ES i VPL-VW500ES.VPL-VW300ES oferuje jasność na poziomie 1500 lumenów.

Sony_VPL-VW300ES_1Projektor VPL-VW300ES wykorzystuje technologię paneli SXRDTM 4K firmy Sony, co pozwala osiągnąć obraz o wysokiej rozdzielczości z głębokim kontrastem i niezwykle ruchem w przyspieszonym tempie. Wyposażony jest w opatentowaną technologię TRILUMINOSTM firmy Sony, która odpowiada za reprodukcję szerszej palety barw, a także głębię i szczegółowość.

Technologia obrazu Motionflow wspomaga tworzenie bardziej przejrzystego i mniej rozmytego obrazu podczas oglądania dynamicznych scen akcji. W projektorze dostępny jest również tryb krótkiego czasu reakcji przeznaczony dla graczy.

Projektor VPL-VW300ES obsługuje najnowsze standardy łączności za pośrednictwem interfejsów HDMI 2.0* i HDCP 2.2, umożliwiając użytkownikom korzystanie z dostępnych treści 4K.

Projektor wykorzystuje obiektyw zmiennoogniskowy 2.06 z dużym zakresem regulacji położenia rzucanego obrazu. Wbudowany nadajnik radiowy 3D również zwiększa elastyczność instalacji dzięki zastosowaniu silnego sygnału bezprzewodowego o dużym zasięgu.

Thomas Issa, menedżer produktu zajmujący się projektorami kina domowego w Sony Europe, powiedział: „Innowacyjność projektora VPL-VW300ES sprawia, że rozdzielczość 4K staje się rzeczywiście bardziej osiągalna dla fanów kina domowego. Na całym świecie obserwujemy rosnące zainteresowanie standardem 4K, który zapewnia imponującą jakość obrazu dokładnie taką, jaką chciał osiągnąć reżyser lub twórca. Dzięki możliwości nagrywania wszystkiego — od niesamowitych wydarzeń sportowych, takich jak mistrzostwa świata w piłce nożnej, do nagradzanych filmów, np. Winter Sleep, który w tym roku zdobył Złotą Palmę.”

Projektor VPL-VW300ES będzie dostępny w kolorze czarnym od października 2014 roku. Sugerowana cena detaliczna około 30 000 zł.

 

_____
*YCbCr 4:2:0 / 8-bitowy

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *