Menu Zamknij

FRITZ!Powerline 540E: Idealne połaczenie WLAN i powerline do stworzenia solidnej sieci domowej

Firma AVM wprowadza na rynek nowy, bogaty w funkcje adapter FRITZ!Powerline 540E, poszerzając tym samym rodzinę produktów FRITZ!Powerline. Najnowszy model wspierający standard 500 Mbit/s, łączy w jednym urządzeniu funkcje adaptera powerline i  punktu dostępu WLAN oraz posiada dwa porty LAN. Oprócz możliwości rozbudowy domowej sieci, z wykorzystaniem istniejącego okablowania elektrycznego, FRITZ!Powerline 540E pozwala na zintegrowanie z domową siecią elektroniki użytkowej znajdującej się w różnych miejscach w domu i to za pomocą sieci bezpzrewodowej LAN  oraz ethernetu. FRITZ!Powerline 540E jest już w sprzedaży w sugerowanej cenie 299 PLN oraz w zestawie z adapterem FRITZ!Powerline 510E w sugerowanej cenie 399 PLN. Interfejs użytkownika nowego urządzenia FRITZ!Powerline 540E jest dostępny w języku polskim, niemieckim, angielskim, francuskim, włoskim i hiszpańskim.

Bezpieczna sieć bezprzewodowa o przepustowości do 300 Mbit/s z gniazdka elektrycznego

AVM FRITZ!Powerline 540EFRITZ!Powerline 540E łączy w jednym urządzeniu dwie potężne technologie – bezprzewodową sieć LAN i powerline – transmisję danych w okablowaniu elektrycznym. To sprawia, że sieć bezprzewodowa w standardzie N staje się dostępna w miejscach, gdzie dotąd nie było zasięgu sieci bezprzewodowej. Dzięki FRITZ!Powerline 540E, dane są najpierw przesyłane do odległych lokalizacji przez kable elektryczne, a następnie wygodnie, za pośrednictwem bezprzewodowej sieci LAN (2,4 GHz) lub stacjonarnego ethernetu, trafiają do tabletu, drukarki, zestawu muzycznego, TV, czy serwera NAS. Aby tego dokonać, FRITZ!Powerline 540E wykorzystuje nowoczesną technologię powerline, oferującą przepustowość 500 Mbit/s oraz sieć bezprzewodową w standardzie N z technologią 2×2 MIMO. Dwie wbudowane anteny zapewniają znacznie wyższą przepustowość – do 300 Mbit/s, a także większy zasięg działania sieci. Zintegrowany bezprzewodowy punkt dostępu umożliwia łatwe i szybkie podłączenie do sieci smartfonów i tabletów. Dwa porty LAN (100 Mbit/s) dla przewodowych urządzeń sieciowych, wymagających połączenia z Internetem o dużej przepustowości, pozwalają równocześnie oszczędzać energię elektryczną. Taki zestaw interfejsów pozwala zintegrować z siecią domową różnorodne urządzenia, takie jak komputery i dyski sieciowe (NAS), elektronikę użytkową, np. telewizory, przystawki set-top box, odbiorniki mediów i odtwarzacze Blu-ray, a nawet telefony IP.

FRITZ!Powerline: Różnorodność spod znaku AVM

Nowy FRITZ!Powerline 540E jest istotnym dodatkiem do portfolio produktów firmy AVM, stanowiąc idealne rozwiązanie dla użytkowników chcących wykorzystać równocześnie technologię bezprzewodową i transmisję danych w okablowaniu elektrycznym. Oprócz tego modelu na rynku dostępny jest także nowy, niezwykle oszczędny  FRITZ!Powerline 510E oferujący rozbudowę sieci za pomocą kabli elektrycznych. Model ten umożliwia transfer danych z prędkością do 500 mbit/s, a dzięki swej kompaktowej budowie może być zainstalowany w każdym gniazdku.

Wszechstronne i kompatybilne

Obsługa FRITZ!Powerline 540E jest łatwa dzięki wbudowanemu interfejsowi użytkownika. FRITZ!Powerline 540E może być zintegrowany z istniejącą siecią powerline, opartą na rozwiązaniach dowolnej marki, lub wykorzystany – w połączeniu z innym adapterem – do stworzenia nowej infrastruktury przesyłu danych w kablach elektrycznych. Wszystkie produkty FRITZ!Powerline mogą być wykorzystywane w dowolnych scenariuszach połączeń. Do budowy sieci w technologii powerline można wykorzystać różne adaptery wspierające standardy przesyłu z prędkością 500 Mbit/s lub 200 Mbit/s.

Bezpieczne i łatwe w rozbudowie

Transmisja poprzez FRITZ!Powerline jest standardowo szyfrowana od włączenia adaptera – zarówno za pomocą 128-bitowego szyfrowania powerline, jak również w technologii bezprzewodowej, przy użyciu protokołu WPA2. FRITZ!Powerline 540E posiada funkcję aktualizacji oprogramowania, umożliwiającą uruchomienie nowych funkcji.

Więcej informacji o produktach FRITZ! można znaleźć na stronie: http://pl.avm.de/

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *