Menu Zamknij

Garmin vívosmart™ – przyłącz się do aktywnych  

Garmin prezentuje vívosmart– opaskę monitorującą aktywność fizyczną dodatkowo wyposażoną w funkcję inteligentnych powiadomień.

Garmin vivosmartOpaska vívosmart motywuje do ruchu umożliwiając równocześnie otrzymywanie powiadomień o połączeniach przychodzących, wiadomościach sms i e-mail z kompatybilnego smartfona za pomocą dyskretnych wibrujących alertów. Podobnie jak opaska vívofit® i zegarek Forerunner® 15, vívosmart powiadamia użytkownika o aktualnym poziomie aktywności i mobilizuje do bardziej aktywnego trybu życia proponując spersonalizowane dzienne cele i przypominając, że przyszedł czas na ruch. Prosty w obsłudze dotykowy ekran wyświetla aktualną godzinę, ilość pokonanych kroków, liczbę spalonych kalorii, dystans, ruchomy wskaźnik aktywności i odliczanie do osiągnięcia celu.  Vívosmart został również wyposażony w funkcję „Znajdź mój telefon” oraz możliwość zarządzania muzyką w telefonie z poziomu dotykowego ekranu opaski.

Aktywność i odpoczynek

Opaska została zaprojektowana w taki sposób, aby spełniać swoje zadania przez całą dobę: lekkie, przyjemne w dotyku tworzywo, z którego jest wykonana, wodoodporna obudowa[1], bateria działająca 7 dni umożliwiają komfortowe korzystanie z niej pod prysznicem czy podczas snu. Eleganckiego wyglądu opaski dopełnia dyskretny ekran OLED, który można aktywować dotykiem za każdym razem kiedy zajdzie potrzeba uzyskania dostępu do informacji o pokonanym dystansie, krokach, spalonych kaloriach, dziennym celu czy aktualnej godzinie. Aby przełączyć ekran na widok poszczególnych danych wystarczy delikatnie przesunąć po nim palcem. Uruchomienie trybu snu umożliwia analizowanie trendów naszego odpoczynku. Zarejestrowane podczas snu dane pozwalają zyskać dostęp do informacji o łącznej liczbie godzin snu, fazach ruchu i spokojnego aby analizować je potem w serwisie Garmin Connect.

Motywacja

Vivosmart lifestyleRuchomy wskaźnik aktywności zaczyna rosnąć po upływie godziny spędzonej w bezruchu. Wskazania rosną po następnych biernie spędzonych godzinach. Kilkuminutowy spacer pozwoli zresetować stan wskaźnika. Poniżej wskaźnika wyświetlany jest licznik, który pokazuje dokładnie ile czasu spędziliśmy w bezruchu. O każdej zmianie na wskaźniku, użytkownik zostanie powiadomiony alertem wibracyjnym i wizualnym, co dodatkowo ma zmotywować do aktywności w ciągu dnia.

Informacje z telefonu i innych kompatybilnych urządzeń

System inteligentnych powiadomień pozwoli dbać o aktywność nie tracąc jednocześnie kontaktu ze światem. Alarmy wibracyjne powiadomią o przychodzących smsach, wiadomościach, połączeniach, przypomnieniach w kalendarzu zawsze wtedy gdy opaska jest sparowana z kompatybilnym smartfonem obsługującym standard Bluetooth® Smart[2]. Wraz z delikatną wibracją, na ekranie pojawia się ikonka sygnalizująca rodzaj powiadomienia i podgląd wiadomości. Aby przeczytać jej fragment wystarczy dotknąć i przesunąć palcem po ekranie. Vívosmart posiada również wbudowany budzik z alarmem, który ustawiony na daną godzinę, dyskretnie wibruje.

Użytkownicy mogą wykorzystywać opaskę vívosmart do dokładniejszych pomiarów aktywności, parując ją np. z kompatybilnym czujnikiem tętna[3] lub rowerowym czujnikiem prędkości. Vívosmart może również posłużyć jako pilot zdalnego sterowania do kamer akcji VIRB® czy VIRB Elite[4].

Monitorowanie postępów

Vívosmart automatycznie synchronizuje się z aplikacją Garmin Connect™ Mobile kiedy jest w zasięgu kompatybilnego urządzenia z Bluetooth. Dzięki temu w prosty sposób można uzyskać dostęp do raportów  obrazujących nasze postępy, dane dotyczące analizy snu (ilość przespanych godzin, fazy spokojnego i niespokojnego snu) i wiele innych danych. Na najbardziej aktywnych użytkowników czekają wirtualne odznaki i wyzwania online.

Korzystając z aplikacji użytkownicy mogą zsynchronizować swoje konto z kontem w serwisie MyFitnessPal®, aby zyskać dostęp do dokładnych informacji na temat spożytych i spalonych kalorii i sprawdzić ich liczbę na pozostałą część dnia na podstawie celów kalorycznych ustawionych w  MyFitnessPal.

Vívosmart będzie dostępny w sprzedaży w Polsce październiku w kilku wersjach kolorystycznych: fioletowej, purpurowej, niebieskiej, czarnej, grafitowej oraz dwóch rozmiarach paska. Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 169€. Sugerowana cena detaliczna zestawu (czarna lub grafitowa opaska vívosmart i czujnik tętna) to 199€.

Vívosmart jest najnowszym produktem firmy Garmin się segmentu fitness, który koncertuje się na rozwoju technologii i wdrażaniu innowacji w celu poprawy jakości życia użytkowników oraz promowania zdrowego i aktywnego stylu życia. Aby uzyskać więcej informacji o funkcjach, cenach, dostępności produktów oraz informacje o innych produktach fitness firmy Garmin, przejdź do, www.garmin.blogs.com, http://twitter.com/garmin i http://www.facebook.com/GarminPolska

[1]Klasa wodoodporności 5 ATM (50m). Więcej informacji na Garmin.com/waterrating.

[2] Lista kompatybilnych modeli telefonów znajduje się na Garmin.com/BLE

[3]  Sprzedawane w zestawie z wybranymi modelami.  Dostępne osobno w wypadku pozostałych.

[4]Czujniki i kamery VIRB sprzedawane są osobno.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *