Menu Zamknij

Zawodnicy kolarskich zmagań w Lublinie filmują sportowe emocje kamerą BenQ SP2

W najbliższą sobotę 13 września br., na Starym Mieście w Lublinie odbędzie się Eliminator MTB „UNIQUA City Race 2014” czyli kolarskie wyścigi uliczkami, podwórkami i bramami. Swoje zmagania na trasie zawodnicy będą filmować sportowymi kamerami BenQ SP2. Kibice będą mogli zobaczyć te kamery i kręcone nimi filmy w namiocie BenQ. Na kibiców przygotowano także wiele innych atrakcji. 

ZBI_6352_1080pPoczątek imprezy i rejestracji zawodników o 12:00, o 14:00 początek treningów.http://www.eliminator-mtb.com/lublin, https://www.facebook.com/EliminatorMTB?fref=ts

W niedzielę 14 września br. na stoku przy hali Globus odbędzie się AZS MTB CUP w ramach VII Festiwalu rowerowego. Zawodnicy tych zawodów będą także korzystali z kamer BenQ SP2, a kibice będą mieli je do dyspozycji w namiocie BenQ. Niedzielna impreza zaczyna się już o 8:30.
szczegóły:
https://www.facebook.com/AZSMTBCUP?fref=ts

 

Najbliższy weekend to wiele atrakcji dla miłośników kolarstwa. W sobotę bardzo widowiskowe zmagania na lubelskiej starówce – w ubiegłym roku startowało w nich 70 zawodników nie tylko z Polski. Niedziela, to całodzienny VII Lubelski Festiwal Rowerowy z wieloma wyścigami i zawodami dla różnych grup wiekowych.
Zmagania obydwu imprez kolarski rejestrowane będą przez zawodników za pomocą kamer sportowych BenQ SP2. Dla kibiców będą one dostępne w specjalnym namiocie BenQ. Tam również oglądać będzie można nakręcone za ich pomocą filmy.

Kamera BenQ SP2

BenQ_SP2__4278BenQ SP 2 to kamera sportowa do rejestracji w najbardziej nawet ekstremalnych warunkach. Opatentowana, wodoszczelna obudowa spełnia standardy IPX8, umieszczony u góry kamery ekran OLED pokazuje parametry i opcje. Dołączany w komplecie zegarek, umożliwia wygodny podgląd w trakcie nagrywania oraz zdalne sterowanie kamerą. Parametry i zdjęcia kamery: http://www.benq.pl/product/camera/sp2
Filmy nakręcone BenQ SP2:https://www.youtube.com/watch?v=DG8VDv9kusQ

Użytkownik może zmieniać jakości w jakiej rejestrowany jest obraz wideo. Najwyższa możliwa jakość to Full HD (1920×1080) z szybkością 60 klatek na sekundę (fps). Możliwe jest także uzyskanie filmu w zwolnionym tempie (ang. Slow Motion) dzięki nagrywaniu z szybkością 120 czy nawet 240 klatek na sekundę. Funkcja fotografowania poklatkowego pozwala na automatyczne wykonanie serii zdjęć w odstępie 1/3/5/10/30/60 sekund i zapisanie ich jako jednej sekwencję wideo.

Niezależnie od wybranej rozdzielczości filmowania BenQ SP2 automatycznie rejestruje każde ujęcie w małej rozdzielczości 432×240 pix dzięki czemu, zaraz po ukończenie filmowania można umieścić gotowy film na YT czy FB – plik z takim filmem jest mniej więcej 30 razy mniejszy niż plik Full HD – dużo szybciej się go przesyła np. ze smartfona na wakacjach.

Dzięki wbudowanemu Wi-Fi i bezpłatnej aplikacji, kamera bezprzewodowo komunikuje się ze smartfonem lub tabletem. Za ich pośrednictwem można zdalnie sterować kamerą – startować i zatrzymywać nagrywanie, podglądać co jest nagrywane oraz przeglądać i zmieniać wszystkie ustawienia. Na ekranie urządzenia mobilnego można również przeglądać zapisane na karcie kamery filmy i zdjęcia oraz je kasować zwalniając miejsce na nowe nagrania. Z tabletu czy smartfona można przesłać filmy bezpośrednio do serwisów społecznościowych – tu przydaje się wspomniane wcześniej automatyczne nagrywanie w mniejszej rozdzielczości.

Sugerowana cena detaliczna kamery BenQ SP2 – z zegarkiem i podstawowym zestawem akcesoriów to 1199 zł. Gwarancja 24 miesiące w trybie door-to-door.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *