Menu Zamknij

Zobacz jak powstawał najnowszy smartfon Samsung GALAXY Alpha

Produkcja i projektowanie produktów technologicznych to niezwykle skomplikowany i wymagający proces, którego przebieg może być niejednokrotnie bardzo zaskakujący. Przy okazji zbliżającej się premiery najnowszego smarfona Samsung GALAXY Alpha, warto przyjrzeć się bliżej temu jak powstają najlepsze w swojej kategorii produkty na rynku.

galaxy-alpha-production-05Głównym celem, jaki stawiają przed sobą inżynierowie i projektanci w firmie Samsung jest tworzenie produktów o najwyższej jakości, które będą bezbłędnie odpowiadały potrzebom współczesnych konsumentów. Mając to na uwadze, na etapie projektowania GALAXY Alpha skupiono się na eleganckim designie i starannie dopracowanej, kompaktowej obudowie z metalową ramką i o solidnym wykończeniu.

Charakterystyczną cechą modelu Alpha jest zastosowana w nim metalowa ramka. Aby uzyskać ten unikalny design, na początku przeprowadza się liczne sterowane komputerowo procesy numeryczne. Z nieobrobionego materiału powstaje w ten sposób wyrzeźbiona, lecz jeszcze surowa ramka. Uwzględnia ona już dokładne miejsca, gdzie umieszczone zostaną ekran, antena i bateria.

galaxy-alpha-production-03Tak powstałe urządzenie zostaje poddane procesowi anodowania aby zabarwić metal na jeden spośród następujących kolorów: niebieski, złoty, srebrny lub biały. Przy wyborze kolorów, projektanci zbadali szereg przedmiotów codziennego użytku, począwszy od materiałów naturalnych aż po skończone produkty. Dzięki temu, dostępna gama kolorystyczna, w której występuje Alpha to kolory, które nadają smartfonowi niepowtarzalny styl i nie znudzą się w trakcie długotrwałego użytkowania.

Mimo, że kolor ramki zostaje zmieniony, nie traci ona przez to swojego naturalnego połysku, co sprawia, że jej design jest tak wyjątkowy. Następnie ramka zostaje oszlifowana nożem diamentowym w celu uzyskania delikatnie zaokrąglonych rogów. Wyświetlacz zostaje idealnie dopasowany do ramki, tworząc kontrast z jej matowym wykończeniem. Urządzenie jest kompletne i gotowe do żmudnego procesu testowania.

galaxy-alpha-qa-test-04Aby produkt mógł być dopuszczony do sprzedaży, musi przejść najpierw serię wymagających testów. Intensywne ściskanie i upuszczanie mają udowodnić wytrzymałość produktu. Warto podkreślić, że model GALAXY Alpha pobił wszystkie inne urządzenia GALAXY w teście upuszczania z różnych wysokości – jego zaokrąglone rogi zabezpieczają urządzenie przed wstrząsem i minimalizują podatność na uszkodzenia mechaniczne. Szczególnie ciekawym testem jest także „Twist test”,  podczas którego urządzenie jest poddawane działaniu sił w przeciwnych kierunkach. To ważny sprawdzian, biorąc pod uwagę trudne warunki, jakim muszą sprostać nasze smartfony, kiedy nosimy je w kieszeniach spodni lub ciężkich torebkach.

Samsung GALAXY Alpha to niewątpliwie urządzenie wraz z premierą którego, Samsung na nowo definiuje pojęcie łączenia estetyki z funkcjonalnością. Już wkrótce każdy będzie miał okazję przekonać się o tym sam.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *