Menu Zamknij

Więcej niż SMART TV! Geniatech ATV1220T2 – multimedialny box oparty na systemie Android i wyposażony w tuner DVB-T2

Firma C4i wprowadza do sprzedaży w Polsce najnowsze minikomputery ATV1220T2 z systemem Android w wersji 4.2.2 oraz wbudowanym tunerem w standardzie DVB-T/DVB-T2. DVB-T2 to system nadawania naziemnego, stopniowo wdrażany w wielu europejskich krajach z uwagi na lepsze właściwości techniczne i możliwość emisji programów w standardzie 4k.

ATV1220_3ATV1220T2 bazuje na znanym i sprawdzonym modelu ATV1200, korzysta z takiego samego, dwurdzeniowego procesora ARM Cortex A9 x2 taktowanego częstotliwością 1,5 GHz, posiada układ graficzny Mali-400, 1 GB szybkiej pamięci RAM DDR3 oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Specyfikacja umożliwia bezproblemowe odtwarzanie wideo w rozdzielczości Full HD 1080p.

Dodatkowo, ATV1220T2 wyróżnia się wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji naziemnej, zgodnym ze standardami DVB-T oraz DVB-T2, umożliwiającym odbiór programów telewizyjnych emitowanych z kompresją MPEG-4. Możliwe jest również nagrywanie programów telewizyjnych (w trybie natychmiastowym i zaplanowanym), dostępna jest także funkcja Timeshift (pauzowanie i cofanie audycji telewizyjnych podczas ich nadawania).

ATV1220T2 wyposażony jest w system Android, który zapewnia płynną pracę oraz intuicyjną i łatwą obsługę. Można na nim instalować i uruchamiać dowolne aplikacje, dokładnie tak, jak na telefonie czy tablecie, co wyróżnia urządzenie spośród tradycyjnych odtwarzaczy multimedialnych, które zazwyczaj umożliwiają obsługę tylko niewielkiej liczby dodatkowych aplikacji. Istnieje możliwość pobrania aplikacji z preinstalowanego sklepu Google Play, a wszelkie inne programy niedostępne w sklepie mogą być instalowane z plików *.apk. Odtwarzacz obsługuje wszystkie najważniejsze, obecnie spotykane formaty audio/wideo, w tym: MPEG1/2/4, H.164, VC-1, WMV, AVI, MKV, MOV, MP3, WAV, WMA, FLAC i inne.

Podobnie jak poprzedni model, również ATV1220T2 obsługuje platformę XBMC, doskonałe centrum multimedialnej rozrywki, które zyskało uznanie użytkowników za bogatą funkcjonalność i niezawodność. XBMC odtwarza niemal każdy typ popularnych formatów audio i wideo. Umożliwia instalację najnowszych wtyczek m.in. iplaTV, TVNplayer, TVPVOD, kanałów filmowych Muchmovies oraz ICEFILMS i wielu innych z repozytorium fusion, a także pozwala przechwytywać w locie − podczas oglądania filmu − polskie napisy.

Miłośnikom wideorozmów ATV1220T2 oferuje obsługę takich programów, jak Skype, bezpośrednio na ekranie telewizora. Urządzenie jest kompatybilne z wieloma kamerami internetowymi USB z mikrofonem.

ATV1220T2 łączy się z siecią poprzez wbudowany, bezprzewodowy moduł Wi-Fi 802.11b/g/n lub tradycyjne złącze sieci Ethernet 10/100 LAN (port RJ-45). Co więcej, odtwarzacz można wykorzystać jako przenośny hotspot, dzięki opcji „Access Point Wi-Fi”.

ATV1220_1Mini PC Android ATV1220T2 łączy się z telewizorem HD za pośrednictwem interfejsu HDMI w wersji 1.4a lub przez złącze kompozytowe (niska rozdzielczość) i audio 2x RCA L/R. Warto podkreślić, że ATV1220 obsługuje również funkcję CEC pozwalającą na sterowanie odtwarzaczem za pośrednictwem pilota od posiadanego telewizora (musi on obsługiwać standard CEC HDMI).

Urządzenie posiada aż 4 porty USB pozwalające na podłączenie zewnętrznych dysków (obsługuje dyski twarde do 4 TB), a także czytnik kart pamięci SD.

ATV1220T2 sprawdzi się jako odtwarzacz multimedialny HD, set-top-box IPTV, przełącznik dla domowych multimediów, serwer plików, odtwarzacz muzyczny, serwer DLNA, urządzenie do przeglądania fotografii, gier oraz do oglądania telewizji. Urządzenie zapewnia dostęp do sieci, w tym przeglądanie stron internetowych (przeglądarka Google Chrome) z obsługą Flash i Adobe HTML 5.0. Ponadto, po zainstalowaniu odpowiednich aplikacji z Google Play może uruchamiać pliki programów biurowych Microsoft Word, Excel oraz PowerPoint.

ATV1220T2 wyposażono w bezprzewodowego pilota o zasięgu 8-10m, którym można wygodnie sterować zarówno funkcjami Androida, jak i funkcjami związanymi z odbiorem telewizji. Natomiast program Remote IME na urządzenia z systemem operacyjnym Android (tablety, smartfony) umożliwi pełne i zdalne − bez użycia telewizora – sterowanie odtwarzaczem, w tym wybór np. plików muzycznych do odtwarzania.

Do bardziej zaawansowanych zastosowań (np. obsługi pobranych z Google Play aplikacji Android) polecana jest bezprzewodowa mysz zintegrowana z klawiaturą KR100. Do zestawu dołączony jest również zasilacz 12V-1,5A, przewody AV i HDMI, antena DVB-T oraz w instrukcja obsługi. Urządzenie zamknięte jest w kompaktowej obudowie o rozmiarach 168x132x21 mm i waży zaledwie 402 g.

W ofercie C4i, urządzenia Geniatech ATV1220T2 objęte są 12-miesięczną gwarancją producenta dla firm, oraz 24-miesięczną dla użytkowników domowych. Cena detaliczna urządzenia wynosi 339,00 zł.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *