Menu Zamknij

BZ WBK i Visa wdrażają płatności mobilne wykorzystujące chmurę

Zgodnie z planami Banku Zachodniego WBK, program pilotażowy płatności mobilnych Visa ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Na początku 2015 r. z tego rozwiązania będą korzystać już pierwsi klienci.

BZ WBK„Strategią Banku Zachodniego WBK jest oferowanie najbardziej innowacyjnych rozwiązań, w tym rozwiązań bankowości mobilnej, która jest tak chętnie wykorzystywana przez naszych klientów. Płatności mobilne Visa doskonale wpisują się w to podejście” – mówi Tadeusz Kościński, dyrektor obszaru direct banking w Banku Zachodnim WBK. „Wdrażając tę usługę wspólnie z Visa Europe, inwestujemy w efektywne rozwiązanie, które pozwala na szybkie udostępnienie płatności mobilnych na skalę komercyjną” – dodaje Tadeusz Kościński

pobrane„Organizacja Visa wspiera wszelkie technologie płatności mobilnych wybierane przez banki po to, by mogły jak najlepiej zaspokoić potrzeby swoich klientów w tej dziedzinie. Gratulujemy Bankowi Zachodniemu WBK rozpoczęcia wdrożenia płatności mobilnych Visa wykorzystujących chmurę, które obecnie cieszą się wśród banków największym zainteresowaniem” – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor generalny Visa Europe w Polsce i na Węgrzech. „Rozwiązania mobilne nie tylko pozwalają na wygodne dokonywanie bezpiecznych płatności, ale także na zwiększanie wartości kanału mobilnego poprzez integrację z innymi formami bankowości mobilnej, na przykład oferując lepsze zarządzanie posiadanymi środkami” – dodał Jakub Kiwior.

Usługa płatności mobilnych wykorzystujących chmurę i technologię HCE umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych za pomocą urządzenia mobilnego wyposażonego w moduł NFC (Near Field Communication), bez „bezpiecznego elementu” znajdującego się na karcie SIM, w smartfonie lub akcesoriach zewnętrznych.

Płatności mobilne Visa wykorzystujące chmurę zostały już wdrożone na Słowacji przez bank VUB, który podążył w ślady dwóch banków hiszpańskich: Bankinter oraz BBVA, banku o globalnym zasięgu. W Polsce grupa banków podjęła rozmowy z Visa Europe na temat możliwości wdrożenia płatności mobilnych HCE.

Banki wdrażające płatności Visa w chmurze podkreślają ogromną łatwość i intuicyjność wykorzystania telefonu do płatności zbliżeniowych i możliwości tej technologii, która pozwala na szybkie objęcie nową usługą znaczącej rynkowo grupy użytkowników.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *