Menu Zamknij

Bezprzewodowe słuchawki Zik 2.0 stworzone przez Parrot i zaprojektowane przez Philippe Starcka

Słuchawki Parrot Zik 2.0 są dostępne w sześciu kolorach: czarnym, białym, mokka, niebieskim, pomarańczowym i żółtym.  

Banalnie prosta obsługa

 • Dotykowy panel sterowania

4Obejmujący całą powierzchnię prawej słuchawki panel dotykowy pozwala na bardzo intuicyjne sterowanie podstawowymi funkcjami słuchawek Parrot Zik 2.0.

−     Przesuwając palec pionowo po powierzchni słuchawki regulujemy głośność.

−     Podczas słuchania muzyki, poziome przesunięcie palcem włączy następny lub poprzedni utwór, a pojedyncze dotknięcie wstrzyma odtwarzanie.

−     Pojedynczym dotknięciem odbierzemy przychodzące połączenie, podczas gdy przytrzymanie palca przez dwie sekundy sprawi, że połączenie zostanie odrzucone.

−     Dzięki technologii „Text to Speech”[1], Parrot Zik 2.0 „powiedzą” kto dzwoni.

−     Aby nawiązać połączenie, długie dotknięcie panelu dotykowego aktywuje funkcję rozpoznawania głosu na smartfonie (Siri i Google). Wystarczy wtedy wypowiedzieć imię z książki telefonicznej, a numer zostanie wybrany automatycznie.

 • Funkcja wykrywania głowy

Dzięki czujnikowi znajdującemu się w prawej słuchawce, zsunięcie słuchawek Parrot Zik 2.0 na szyję wstrzyma odtwarzanie muzyki. Ponowne włożenie słuchawek na głowę wznowi odtwarzanie.

Więcej technologii audio

 • Aktywne tłumienie hałasu (opatentowane przez Parrot)

Sześć z ośmiu mikrofonów wyłapuje dźwięki z otoczenia, które mogłyby zakłócać komfort słuchania. Nowy algorytm łączy te sygnały tworząc przeciwne fale akustyczne i redukując hałas nawet o 30 decybeli.

Komfort odsłuchu jest zachowany niezależnie od tego, czy znajdujemy się w biurze, w samolocie, czy w komunikacji publicznej.

 • Funkcja „Street Mode”[2] (opatentowana przez Parrot)

Opatentowany algorytm Parrot wykorzystujący sześć mikrofonów zainstalowanych na słuchawkach Zik 2.0, kompensuje izolację wynikającą z budowy słuchawki przepuszczając część dźwięków z otoczenia. Ten algorytm eliminuje również efekt okluzji powszechnie występujący w zamkniętych słuchawkach. Na przykład podczas rozmowy telefonicznej, funkcja ta pozwala na naturalne odbieranie własnego głosu. Oferuje to optymalny komfort słuchania i eliminuje wrażenie izolacji.

Telefonia HD

 • Opatentowana technologia, aby czysto i wyraźnie rozmawiać przez telefon

Ze słuchawkami Parrot Zik 2.0, rozmowy przez telefon są wyraźne, nawet jeśli znajdujemy się na ruchliwej ulicy, w wietrznym miejscu lub w środkach komunikacji publicznej. Opatentowana technologia wykorzystująca cztery mikrofony i nowe techniki cyfrowej obróbki sygnałów sprawia, że twój głos jest słyszalny nawet w najtrudniejszych warunkach.

−     Sieć mikrofonów została rozmieszczona na każdej słuchawce. Dwa mikrofony na każdej krawędzi zewnętrznej o geometrii, która umiejscawia twój głos w centralnym punkcie tej sieci. Ustawienia dostosowują się w zależności od wahań hałasu otoczenia i siły twojego głosu.

−     Czujnik przewodnictwa kostnego ulokowany wewnątrz prawej słuchawki rejestruje drgania kości szczękowej, aby lepiej wyczuć i odwzorować niskie częstotliwości twojego głosu. Pozwala to na zachowanie najwyższej czystości rozmowy nawet w hałaśliwym otoczeniu.

 • Kompatybilny ‘HD Voice’

Słuchawki Parrot Zik 2.0 są kompatybilne z technologią ‘Voice HD[3]’ oferowaną przez najnowsze smartfony i oferują naturalną jakość głosu podczas rozmów telefonicznych, zupełnie jakby osoba po drugiej stronie siedziała obok ciebie.

Wysoka wydajność, bezprzewodowo!

 • Połączenia Bluetooth & NFC

Parrot Zik 2.0 są kompatybilne ze wszystkimi markami telefonów komórkowych dostępnymi na rynku. Obsługują dużo różnych źródeł muzyki: Audio przez Bluetooth albo przez kabel mini jack, aby połączyć się z wszystkimi systemami audio i wideo, jak chociażby te dostępne w samolotach.

Parrot Zik 2.0 obsługują także technologię NFC dzięki plakietce ulokowanej w lewej słuchawce.

 • Zwiększona niezależność

Aby w pełni cieszyć się ze słuchawek Parrot Zik 2.0, Parrot stworzył trzy tryby słuchania:

−     „Tryb samolotowy”: 18 godzin pracy w podłączeniu przez kabel i z włączonym trybem aktywnego tłumienia hałasu ANC;

−     „Tryb Eco”: Siedem godzin pracy w podłączeniu przez kabel oraz z włączonymi trybami ANC i efektami przestrzennymi;

−     „Tryb Normalny”: Sześć godzin pracy słuchawek w podłączeniu przez Bluetooth i z włączonym trybem ANC i efektami przestrzennymi.

Ekskluzywna, dedykowana aplikacja

Aplikacja Parrot Zik 2.0, dostępna za darmo na smartfony i tablety z systemami iOS i Android, a wkrótce na urządzenia z systemem Windows, pozwala na dostosowanie słuchawek do własnych gustów muzycznych oraz na słuchanie muzyki „dostrojonej” przez profesjonalistów.

 • Ustawienia audio

−    Parrot Concert Hall Effect: Efekt sali koncertowej Parrot, odtwarza akustykę charakterystyczną dla różnych pomieszczeń: salonu, sali koncertowej lub klubu jazzowego.

−    Equalizer: Pozwala na dostosowanie dźwięku słuchawek Parrot Zik 2.0 szybko i intuicyjnie.

−    Tuned By – Dostrojone przez:

o   Artystów: Pobierz ustawienia audio stworzone przez artystów i słuchaj ich muzyki[4] tak jak chcieliby, aby brzmiała w słuchawkach Parrot Zik 2.0. Wśród pierwszych artystów są: amerykanie Andrew Watt oraz DJ Jazzy Jeff, austriak Richard Dorfmeister oraz francuz Philippe Cohen Solal.

o   Koneserów: Pobierz ustawienia stworzone i upublicznione przez innych użytkowników Parrot Zik 2.0.

−     Tryb Producencki: „Dostrój” słuchawki w sposób, w jaki robią to profesjonaliści w studio dzięki wysoce wydajnemu pięcio-pasmowemu equalizerowi połączonemu z firmowymi efektami przestrzennymi i podziel się swoimi ustawieniami ze społacznością użytkowników Parrot Zik 2.0.

−     Moje ustawienia: Pomaga znaleźć ulubione ustawienia.

o   Smart Audio Tuning: Parrot Zik 2.0 wybiera właściwe ustawienia w zależności od rodzaju muzyki, której właśnie słuchasz.

Ostatni krok: Tło aplikacji automatycznie dostosowuje się do koloru twoich słuchawek Parrot Zik 2.0.

***

Słuchawki Parrot Zik działają z baterią typu litowo-jonową, ładowaną przez dołączony kabel USB/micro USB.

Wyposażenie słuchawek:

1 bateria Li-Ion (830mAh)                 

1 kabel USB

1 kabel mini jack                               

1 opakowanie ochronne

1 instrukcja obsługi

 • Dostępność: Listopad 2014
 • Sugerowana cena detaliczna: 1,449 PLN
 • Punkty sprzedaży: sieci handlowe Euronet, MediaMarkt, sklepy intenetowe.

Po więcej informacji na temat słuchawek Parrot Zik 2.0, odwiedź stronę www.parrot.com

[1] Funkcja do pobrania za darmo z aplikacji Parrot Zik 2.0.

[2] Dostępne w późniejszym okresie za pośrednictwem uaktualnienia oprogramowania dedykowanej aplikacji Parrot Zik 2.0.

[3] HD Voice depends on the mobile network and the compatibility of the device.

[4] Dzięki współpracy z Qobuz.

Podziel się na:
 • PDF
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *