Menu Zamknij

Amatorzy i zawodowcy oraz miłośnicy kolarskich zmagań filmują w Zabrzu sportowe emocje kamerą BenQ SP2  

W najbliższą niedzielę 5 października br. odbędzie się w Zabrzu „V Plener Rowerowy Zabrze 2014”.  Kolarze rywalizować będą w finałowej edycji AZS MTB CUP, będącego oficjalnym Pucharem Polski, a także w Mistrzostwach Uczniów i Amatorów Zabrza.

BenQ_SP2_setNa trasie wytyczonej na Gajdzikowych Wzgórzach w Zabrzu-Rokitnicy rywalizować będą zawodowcy i amatorzy kolarstwa górskiego aż w 17 kategoriach wiekowych. Równocześnie przedstawiciele AWF Katowice animować będą mini-wyścigi i zabawy dla dzieci (4-6 lat).
Udział w wyścigach Uczniów, Amatorów i Dzieci jest bezpłatny.
Patronem honorowym Pleneru jest Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik.

Zawodnicy zawodów będą korzystali z kamer BenQ SP2, a kibice będą mieli je do dyspozycji w namiocie partnera imprezy, firmy BenQ. Zabrze, ul Żniwiarzy 4, obok stadionu Rokitnica, początek o godzinie 8:30

więcej informacji: https://www.facebook.com/events/288400898029737/

 Najbliższa niedziela to święto kolarstwa w Zabrzu – całodzienny V Plener Rowerowy 2014. Poznamy tam triumfatorów klasyfikacji generalnej w poszczególnych kategoriach cyklu AZS MTB CUP będącego oficjalnym Akademickim Pucharem Polski. W 17 kategoriach rywalizować będą amatorzy i zawodowcy. Trasa wyścigów biegnie po Gajdzikowych Wzgórzach.

Na bieżni wokół boiska piłkarskiego na stadionie Rokitnica będą odbywały się zawody dla najmłodszych (4-6 lat) prowadzone przez specjalistów z AWF Katowice.

Zmagania imprez kolarskich rejestrowane będą przez zawodników za pomocą kamer sportowych BenQ SP2. Dla kibiców będą one dostępne w specjalnym namiocie BenQ. Tam również oglądać będzie można nakręcone za ich pomocą filmy.

Kamera BenQ SP2

BenQ SP 2 to kamera sportowa do rejestracji w najbardziej nawet ekstremalnych warunkach. Opatentowana, wodoszczelna obudowa spełnia standardy IPX8, umieszczony u góry kamery ekran OLED pokazuje parametry i opcje. Dołączany w komplecie zegarek, umożliwia wygodny podgląd w trakcie nagrywania oraz zdalne sterowanie kamerą. Parametry i zdjęcia kamery: http://www.benq.pl/product/camera/sp2
Filmy nakręcone BenQ SP2:https://www.youtube.com/watch?v=DG8VDv9kusQ

Użytkownik może zmieniać jakości w jakiej rejestrowany jest obraz wideo. Najwyższa możliwa jakość to Full HD (1920×1080) z szybkością 60 klatek na sekundę (fps). Możliwe jest także uzyskanie filmu w zwolnionym tempie (ang. Slow Motion) dzięki nagrywaniu z szybkością 120 czy nawet 240 klatek na sekundę. Funkcja fotografowania poklatkowego pozwala na automatyczne wykonanie serii zdjęć w odstępie 1/3/5/10/30/60 sekund i zapisanie ich jako jednej sekwencję wideo.

Niezależnie od wybranej rozdzielczości filmowania BenQ SP2 automatycznie rejestruje każde ujęcie w małej rozdzielczości 432×240 pix dzięki czemu, zaraz po ukończenie filmowania można umieścić gotowy film na YT czy FB – plik z takim filmem jest mniej więcej 30 razy mniejszy niż plik Full HD – dużo szybciej się go przesyła np. ze smartfona na wakacjach.

Dzięki wbudowanemu Wi-Fi i bezpłatnej aplikacji, kamera bezprzewodowo komunikuje się ze smartfonem lub tabletem. Za ich pośrednictwem można zdalnie sterować kamerą – startować i zatrzymywać nagrywanie, podglądać co jest nagrywane oraz przeglądać i zmieniać wszystkie ustawienia. Na ekranie urządzenia mobilnego można również przeglądać zapisane na karcie kamery filmy i zdjęcia oraz je kasować zwalniając miejsce na nowe nagrania. Z tabletu czy smartfona można przesłać filmy bezpośrednio do serwisów społecznościowych – tu przydaje się wspomniane wcześniej automatyczne nagrywanie w mniejszej rozdzielczości.

Sugerowana cena detaliczna kamery BenQ SP2 – z zegarkiem i podstawowym zestawem akcesoriów to 1199 zł. Gwarancja 24 miesiące w trybie door-to-door.

 

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *