Menu Zamknij

Jak zadbać o bezpieczeństwo telefonu naszego dziecka?

Nastolatki uwielbiają chwalić się posiadanymi smartfonami oraz tabletami. Modne gadgety służą im nie tylko do komunikowania się, ale także do rozrywki czy nauki. Dlatego często są noszone w szkolnym plecaku i równie często giną… Co zrobić w przypadku zagubienia lub kradzieży telefonu lub tabletu? Jak zabezpieczyć dane i sprawić, by odnaleziony sprzęt wrócił do właściciela?

15_10_Jak zabezpieczyć utracony telefon lub tablet2Według statystyk firmy mySafety, rocznie co piąty Polak traci telefon komórkowy – przy czym w 42 procentach dzieje się to w wyniku kradzieży, a aż 58 procentach – zagubień. Użytkownikami telefonów są często dzieci szkolne, dzięki czemu rodzice mogą kontrolować ich bezpieczeństwo. Ryzyko utraty telefonu w tej grupie znacznie wzrasta w roku szkolnym, kiedy spędzają one znaczną część czasu z dala od czujnego oka rodziców. Dlatego warto zaopatrzyć zakupione dla nich telefony w zabezpieczenia, które uchronią je przez zgubieniem, ale także kradzieżą.

Skutecznym wsparciem w tym zakresie może się okazać pakiet mySafety Mobile: ochrona i pomoc w odnalezieniu zagubionego lub skradzionego urządzenia mobilnego. W przypadku utraty sprzętu, dzięki rozwiązaniu telefon zostaje zdalnie zablokowany wraz z kartą SIM, a przy uruchomionej transmisji danych w urządzeniu, możliwe jest jego zlokalizowanie – co znacznie przyspiesza proces odzyskania sprzętu.

Pakiet mySafety Mobile został wyposażony w elektroniczny e-sticker, który wyświetla się jako tapeta na ekranie urządzenia. Zawiera on unikalny numer identyfikacyjny, instrukcję zwrotu dla znalazcy, a także informację o nagrodzie za zwrot telefonu lub tabletu. Dzięki aplikacji właściciel telefonu zyskuje całodobowe wsparcie Działu Obsługi Klienta mySafety oraz gwarancję pokrycia kosztów logistycznych zwrotu sprzętu. Aby pakiet poprawnie działał, po jego zakupie niezbędna jest rejestracja, której można dokonać za pomocą formularza na stronie internetowej firmy mySafety bądź telefonicznie.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *