Menu Zamknij

FRITZ! z najnowsza technologia Wireless AC Wave 2 na Broadband World Forum w Amsterdamie

W czasie targów BBWF 2014, AVM zaprezentuje innowacyjne produkty FRITZ! z gigabitowej generacji, zapewniające większą prędkość we wszystkich rodzajach dostępu szerokopasmowego. Topowe modele FRITZ!Box 4080, FRITZ!Box 7490, FRITZ!Box 6490 Cable i FRITZ!Box 6842 LTE, umożliwiają ultra szybkie połączenia za pomocą łączy światłowodowych, DSL, kablowych i LTE. W czasie targów jedną z najistotniejszych atrakcji AVM jest pierwsza prezentacja działającej technologii Wireless AC Wave 2, która udowadnia, że gigabitowe prędkości dostępne na łączu internetowym, są również osiągalne w bezprzewodowej sieci domowej. Router FRITZ!Box z nową technologią MU-MIMO 4 x 4 umożliwia osiągnięcie trzykrotnie wyższych przepustowości w połączeniach lokalnych. Nowe produkty FRITZ!WLAN Repeater 1750E i FRITZ!Powerline 1000E pozwalają na wykorzystanie gigabitowej prędkości w sieci domowej. FRITZ!OS 6.20, najnowsze oprogramowanie routerów FRITZ!Box, wnosi 99 innowacji i usprawnień w dostępie do Internetu i połączeniach lokalnych. Dzięki aktualizacjom FRITZ!OS router FRITZ!Box zapewnia bezpieczne korzystanie z najnowszych funkcji. Produkty FRITZ! można zobaczyć w działaniu na stanowisku B40 od 21 do 23 października.

FRITZ!Box Gigabit GenerationFRITZ!Box dla każdego rodzaju dostępu szerokopasmowego

Topowe modele routerów FRITZ!Box działają z każdym łączem szerokopasmowym. FRITZ!Box 4080 może być podłączony poprzez gigabitowy port WAN do terminala sieci (ONU) dowolnego rodzaju sieci światłowodowej (Fiber to the Home). Ten model routera FRITZ!Box jest wyposażony w jeden gigabitowy port WAN i cztery porty LAN o tej samej przepustowości. FRITZ!Box 7490 przeznaczony dla łączy DSL, łączy w sobie możliwość korzystania z gigabitowych prędkości oraz obsługuje technologię vectoringu. Dzięki wsparciu dla techniki agregacji łączy 24 x 8, FRITZ!Box 6490 Cable jest przygotowany do pracy na obecnych i dostępnych w przyszłości łączach kablowych. Jest on również wyposażony w cztery gigabitowe porty LAN do obsługi domowej sieci ethernetowej oraz dwa porty USB.FRITZ!Box 6490 Cable potrafi nawet za pośrednictwem sieci bezprzewodowej, opartej na protokole IP transmitować sygnał DVB-C bezpośrednio z linii kablowej do urządzeń mobilnych. Wszystkie trzy modele routerów są wyposażone w punkt dostępu w technologii Wireless AC, pracujący z przepustowością 1300 Mbit/s oraz Wireless N o prędkości 450 Mbit/s, aby zapewnić dużą prędkość przesyłu w domowej sieci. Na wyposażenie dodatkowe składają się centralka telefoniczna, baza DECT i gigabitowe porty LAN.FRITZ!Box 6842 LTE wykorzystuje do połączenia z globalną siecią radiowy standard LTE, udostępniający szerokopasmowy Internet wszędzie tam, gdzie nie sięga linia stacjonarna. Dzięki wbudowanemu punktowi dostępu Wireless N o prędkości do  300 Mbit/s, obsłudze gigabitowego ethernetu, portowi USB, centralce telefonicznej z bazą DECT i automatycznymi sekretarkami oraz zintegrowanemu serwerowi mediów, FRITZ!Box 6842 LTE zaspokoja wszelkie potrzeby komunikacyjne.Wszystkie modele routerów FRITZ!Box pracują pod kontrolą najnowszej wersji FRITZ!OS, aby zapewnić użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo i wygodę. Modele FRITZ!Box 7490 i FRITZ!Box 6842 LTE są już dostępne w sprzedaży.

Pierwszy w Europie pokaz na żywo technologii Wireless AC Wave 2 z zastosowaniem techniki multi-user MIMO 4 x 4

Podczas targów Broadband World Forum w Amsterdamie, AVM zaprezentuje po raz pierwszy na żywo działanie routera FRITZ!Box obsługującego przyszłościowy standard Wireless AC Wave 2. Technika multi-user (MU) Multiple Input Multiple Output (MIMO) wykorzystuje wariant Wireless AC, pracujący na czterech strumieniach danych w paśmie 5 GHz. Integracja tej nowej technologii, wbudowanej w nowy bezprzewodowy chipset marki Qualcomm, zastosowany w routerze FRITZ!Box, pozwala udostępnić najlepszą sieć bezprzewodową smartfonom i tabletom. Wariant Wave 2 zwiększa wydajność technologii Wireless AC i jest szczególnie korzystny w sieciach domowych, gdzie wykorzystywane są liczne terminale bezprzewodowe. Każde urządzenie sieciowe, niezależnie od obsługiwanej technologii bezprzewodowej, będzie mogło skorzystać z zalet nowej technologii ze względu na większą prędkość przesyłu, mniejsze opóźnienia i niższe zużycie energii elektrycznej. Cechy te sprawiają, że technologia MU-MIMO jest obiecującym rozwinięciem standardu Wireless AC, w szczególności dla coraz popularniejszych zastosowań, wymagających równoczesnej transmisji mediów strumieniowych i wideo na żądanie.

Gigabitowa przepustowość w domowej sieci

W czasie targów BBWF, AVM zaprezentuje nowy wzmacniacz sygnału FRITZ!WLAN Repeater 1750E, znacznie zwiększający zasięg domowej, bezprzewodowej sieci. Urządzenie transmituje równocześnie w dwóch zakresach radiowych (2.4 i 5 GHz) i obsługuje szybką technologię Wireless AC. Nowe wzmacniacz sygnału do bezprzewodowego LAN-u stosuje inteligentny dobór zakresu, aby korzystać z najefektywniejszego w danej chwili medium do szybkiej transmisji. Kolejną ciekawostką z rodziny FRITZ! jest nowy FRITZ!Powerline 1000E. Pracując z prędkością 1200 Mbit/s jest szybszy od wszystkich innych adapterów, korzystających z technologii transmisji danych poprzez instalację elektryczną, umożliwiając przesył danych z największą dostępną prędkością.

FRITZ!OS 6.20 większa przejrzystość i bezpieczeństwo

Za sprawą FRITZ!OS 6.20, AVM udostępnia kompleksową aktualizację oprogramowania do routerów FRITZ!Box. Zawiera ona 99 innowacji i ulepszeń, dotyczących takich funkcji i technologii, jak bezprzewodowy LAN, DECT, sieciowe magazyny danych, Smart Home oraz ochrona rodzicielska, które składają się na zwiększoną przejrzystość, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Interfejs konfiguracji WLAN jest jeszcze lepiej zorganizowany i oferuje więcej funkcjonalności, a skonfigurowanie prywatnego hotspota jest teraz znacznie łatwiejsze. Nowy przegląd funkcji bezpieczeństwa jest teraz jeszcze bardziej przejrzysty: wszystkie funkcje zabezpieczeń są widoczne jak na dłoni. Wraz z FRITZ!OS 6.20, AVM po raz pierwszy oferuje funkcję automatycznych aktualizacji. Użytkownicy mogą teraz wybrać jeden z kilku sposobów pobierania nowych wersji FRITZ!OS. Wyższy poziom zabezpieczeń w dostępie do routerów FRITZ!Box przez protokół HTTPS jest zapewniony dzięki najnowszej wersji algorytmu szyfrowania – TLS 1.2. Użytkownicy funkcji FRITZ!NAS mogą teraz korzystać z przeglądarkowego odtwarzacza multimediów oraz nowych funkcji, związanych z przechowywanymi na serwerze NAS plikami.Dzięki nowej wersji FRITZ!OS 6.20 routery FRITZ!Box obsługują teraz również technikę G.INP, zwiększającą odporność połączenia na impulsowe wzrosty szumu linii stacjonarnej, co przekłada się na jeszcze większą szybkość i stabilność łącza VDSL. Międzynarodowe wydanie FRITZ!OS 6.20 jest zaplanowane na koniec października.

AVM prezentuje na żywo działanie wszystkich produktów z rodziny FRITZ!, w hali nr 11, na stanowisku B40 w czasie targów BBWF 2014, odbywających się w Amsterdamie od 21 do 23 października.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *