Menu Zamknij

Mobilny jak student  

Nie od dziś wiadomo, że studenckie życie wiąże się z częstymi przeprowadzkami. Ciągłe zmiany mieszkania zniechęcają do podpisywania długoterminowych umów z dostawcami usług internetowych i telewizji. Z pomocą przychodzą nowe technologie mobilne takie jak szybki Internet LTE czy tunery DVB T. W obu przypadkach wystarczy smartfon aby zaspokoić te dwie potrzeby. Zatem jakiego sprzętu użyć aby mieć pod ręką router i telewizję?

Mobilny Internet bez granic

4G-4.5-INCH-BLACKRodzimy rynek zaawansowanych telefonów komórkowych i tabletów jest już liczony w dziesiątkach milionów sztuk. Praktycznie każdy student posiada przynajmniej jedno z wyżej wymienionych urządzeń. Wspomniane gadżety nie służą już tylko do wykonywania połączeń czy wysyłania smsów.  Taki sprzęt może pełnić rolę aparatu cyfrowego, routera, telewizora a nawet konsoli do gier. Jednak większość z tych funkcji wymaga bezustannego dostępu do sieci. Dlatego też, operatorzy sieci komórkowych zdecydowali się wyjść naprzeciw zapotrzebowaniem konsumentów i rozszerzyli swoje portfolia o oferty skierowane w stronę mobilnych użytkowników. Producenci urządzeń mobilnych również nie pozostają w tyle i wypuszczają na rynek coraz to więcej niskobudżetowych smartfonów wyposażonych w modem LTE. Jedną z najbardziej korzystnych ofert na rynku jest Internet mobilny w Plusie. Plus, jako pierwszy zdecydował się wprowadzić do Polski transmisję danych przy wykorzystaniu technologii LTE. Właśnie w tej sieci dostępne są smartfony KAZAM Thunder 345 LTE wyposażone w modem LTE o szybkości transmisji do 150Mb/s. Dla użytkownika oznacza to bezzwłoczny dostęp do filmów HD w serwisie YouTube. Dodatkowo, tak szybka transmisja danych wręcz modelowo nadaje się do funkcji routera, czyli udostępnianie połączenia internetowego innym urządzeniom.

A co z telewizją?

Domowe kino już dawno przestało być kojarzone tylko z kablówką. Od kilku lat dostępne są na rynku zewnętrze tunery DVB-T odbierające sygnał cyfrowy. Dzięki nim, po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu bez problemu można oglądać telewizję na smartfonie lub tablecie. Na rodzimym rynku pojawił się już pierwszy smartfon z rozwiązaniem tego typu – KAZAM TV 4.5. Za jego pośrednictwem telewizję można oglądać bez przeszkód w miejscach, gdzie dostępny jest sygnał telewizyjny, czyli praktycznie na terenie całego kraju. Jakość odbieranego obrazu zależy od odległości od nadajnika i ukształtowania terenu. Dla zapewnienia najlepszej jakości odbioru sygnału, telefon wyposażono w wysuwaną antenę teleskopową. Ponadto smartfon KAZAM TV 4.5 został wyposażony w ekran 4.5” o rozdzielczości 480×854 z matrycą IPS, która zapewnia większe kąty widzenia i szeroką paletę żywych barw. Ułatwia to wspólne oglądanie telewizji przez grupę osób bez konieczności patrzenia jedynie na wprost ekranu.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *