Menu Zamknij

Samsung ujawnia na CES 2015 nową generację inteligentnych urządzeń i usług

Pod hasłem Tworzymy możliwości, kształtujemy przyszłość Samsung Electronics zaprezentował podczas targów CES 2015 nową generację inteligentnych rozwiązań, m. in. 88-calowy telewizor SUHD i usługą obrazu rzeczywistości wirtualnej Milk VR. Nowe produkty otrzymały już łącznie 36 nagród CES Innovation.

W 2015 roku koncentrujemy się na zapewnianiu konsumentom najdoskonalszych doznań, płynących z użytkowania naszych produktów — powiedział Tim Baxter, prezes i główny dyrektor operacyjny spółki Samsung Electronics America. Skupiamy się na inteligentnych urządzeniach, które łączą doskonałe technologie, treści i usługi. Podstawą sukcesu firmy Samsung jest przekonanie, że wszelkie innowacje powinny koncentrować się na doznaniach użytkowników.

16034391879_9faf4e5b64_zTelewizor SUHD wynosi jakość obrazu na nowe szczyty

Samsung przedstawił 88-calowy telewizor JS9500 oparty na autorskiej technologii wyświetlacza nanokrystalicznego i inteligentnym silniku remasteringu SUHD. Telewizor SUHD jest innowacyjny pod każdym względem i zapewnia najwyższą jakość obrazu o wspaniałym kontraście, uderzającej jasności, spektakularnych kolorach i najwyższym poziomie detalu.

Silnik remasteringu SUHD automatycznie analizuje jasność obrazów w celu zminimalizowania dodatkowego poboru mocy, a jednocześnie zapewnia niesamowite poziomy kontrastu, dając obraz, w którym czerń jest jeszcze bardziej intensywna, stopień jasności dwa i pół razy wyższy niż w tradycyjnych telewizorach, a liczba punktów dostosowania kolorów dwukrotnie wyższa.

Nanokrystaliczny półprzewodnik w telewizorze SUHD przesyła różne kolory światła w zależności od ich wartości, dając najwyższą dostępną obecnie czystość koloru i efektywność światła. Dzięki tej technologii uzyskano szeroki zakres jeszcze dokładniejszych kolorów, dając użytkownikom do dyspozycji dwukrotnie więcej punktów dostosowania koloru i 64-krotnie silniejszą ekspresję koloru niż w tradycyjnych telewizorach.

We współpracy ze studiem 20th Century Fox firma Samsung optymalizuje treści, by zapewnić jakość SUHD klasy premium i zaoferować użytkownikom nieporównywalne doznania z korzystania z technologii UHD. Niedawno Samsung połączył siły z firmą Fox Innovation Lab w celu remasteringu filmu Exodus na potrzeby telewizora SUHD.

Renomowany kolorysta z Hollywood — Stephen Nakamura — wyjaśnił na konferencji prasowej jak ważny jest kolor w SUHD. Kolor nadaje ton całemu filmowi. Może całkowicie zmienić nastrój i atmosferę — powiedział Nakamura, który pracował przy takich filmach, jak X-Men: Przeszłość, która nadejdzieQuantum of Solace i ExodusNiedawno skończyłem remastering filmu Exodus na potrzeby telewizora SUHD i było to niesamowite doświadczenie. Ten proces naprawdę nadał filmowi głębię w sposób, którego sobie nawet nie wyobrażałem.

Firma Samsung ujawniła także wyniki swojej współpracy z Yvesem Beharem, znanym projektantem i założycielem nagradzanej firmy wzorniczej Fuseproject. Nowy 82-calowy telewizor S9W ma nieskazitelnie zakrzywiony panel umieszczony na metalicznej kostce przypominającej rzeźbę, dzięki czemu nadaje każdemu salonowi atmosferę galerii sztuki.

Podczas konferencji Samsung poinformował również, że od 2015 roku telewizory Smart TV marki Samsung będą oparte na systemie Tizen, który nie tylko zapewnia lepszą łączność, lecz także oferuje programistom solidniejszą i łatwiejszą platformę do tworzenia nowych aplikacji. Co ważniejsze, użytkownicy będą mieli dostęp do znacznie szerszego zakresu treści i usług Smart TV niż wcześniej.

Przełomowe rozwiązania audio

Firma Samsung przedstawiła również innowacyjne produkty audio w systemie surround-sound. Nowe laboratorium dźwiękowe Samsung w Los Angeles w Kalifornii opracowało głośniki WAM7500/6500 zapewniające rozchodzenie się dźwięku w promieniu 360 stopni. Dzięki zastrzeżonej technologii emisji dźwięku (ring radiator)nowe głośniki rozprzestrzeniają dźwięk we wszystkich kierunkach w pionie i w poziomie, zapewniając użytkownikom doskonałe doznania muzyczne.

Na konferencji, obok przedstawiciela Samsung wystąpił Mike Dunn, prezes studia 20th Century Fox Home Entertainment, który ogłosił uruchomienie projektu UHD Alliance. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie jednolitego kryterium dla platform UHD klasy premium, by zapewnić użytkownikom możliwie najlepsze doznania UHD. Ten partnerski projekt połączył wiodące studia hollywoodzkie, marki elektroniki użytkowej, dystrybutorów treści oraz firmy zajmujące się postprodukcją.

16218524771_2e5fe83d26_zNowe urządzenia AGD i usługi

Generacja urządzeń kuchennych Chef Collection opracowana z udziałem szefów kuchni odznaczonych gwiazdkami przez Michelin, dokonała w 2014 roku prawdziwej transformacji kategorii urządzeń kuchennych. Teraz firma Samsung rozpoczyna drugi etap tego projektu. Szefowie kuchni będą dzielić się przepisami i poradami poprzez aplikację Chef Collection App, która dzięki regularnym aktualizacjom pomoże konsumentom stworzyć doskonałe dania. Klienci, którzy nabędą pakiet urządzeń Chef Collection, otrzymają na określony czas ekskluzywny tablet Chef Collection z zainstalowaną aplikacją. Do urządzenia dołączono specjalną deskę do krojenia i wygrawerowany stojak na tablet.

Nowa linia piekarników Flex DuoTM Samsung z rozwiązaniem Dual DoorTM wprowadza do domowej kuchni znaczące udogodnienie. Jest to koncepcja łącząca trzy piekarniki w jednym urządzeniu. Podwójne drzwi współpracują ze sobą, dając trzy konfiguracje. Piekarnik jest wystarczająco pojemny, by pomieścić duże danie, ale może też szybko zostać przekształcony w dwa piekarniki do przygotowania dwóch osobnych potraw, na przykład pieczeni w jednym i ciasta w drugim. Powierzchnia rozdzielająca Smart Divider rozgranicza piekarniki, zapewniając brak przepływu ciepła i zapachów z jednego dania na drugie.

Dla każdej rodziny z dziećmi uporczywe plamy na ubraniach to częsty problem. Firma Samsung ułatwia wstępne przygotowanie zaplamionych ubrań do prania dzięki nowej, ładowanej od góry pralce activewashTM. Przygotowanie i pranie wstępne można teraz wykonać we wbudowanej w activewashTM umywalce wyposażonej w dyszę wodną i powierzchnię szorującą, z której pranie można wrzucić bezpośrednio do pralki. Ponadto technologia Super Speed skraca czas prania do zaledwie 36 minut.

16220487275_a05650c7ec_kSamsung zaprezentowała także odkurzacz — robot POWERbot VR9000. Umieszczony w nim silnik Digital Inverter Motor zapewnia do 60 razy silniejsze ssanie niż wcześniejsze urządzenia tego typu. Dzięki systemowi Visionary Mapping Plus odkurzacz POWERbot tworzy kompletną mapę domu i oblicza najbardziej efektywną trasę sprzątania. Potrafi nawet odprowadzić się sam do stacji dokującej w celu doładowania baterii.

Usługa MILK VR dostarcza treści rzeczywistości wirtualnej

Samsung cały czas wprowadza innowacje w dziedzinie urządzeń mobilnych. Podczas gdy urządzenia następnej generacji idą w ślady GALAXY Note Edge, oferta treści dla Gear S i Gear VR będzie nadal rozszerzana za pomocą usługi Samsung MILK. Dotychczas był to serwis muzycznych transmisji strumieniowych cieszący się milionami aktywnych użytkowników na całym świecie. Obecnie Samsung MILK nie tylko dodaje obsługę materiałów wideo, MILK Video, lecz także będzie dostępny w telewizorach SMART TV oraz – w części muzycznej – także w sieci.

Fani obsługujących rzeczywistość wirtualną Samsung Gear VR, które współpracują z GALAXY Note 4 będą teraz mogli korzystać z usługi Milk z codziennym strumieniem pełnowymiarowych materiałów wideo oraz kanałów VR z muzyką, sportem, filmami akcji i materiałami o stylu życia. Usługa będzie dostępna w opcji Odtwarzanie natychmiastowe (streaming progresywny) i Najlepsza jakość (pobranie) w najwyżej dostępnej jakości (4K x 2K).

Firma Samsung połączyła siły ze studiem Skybound Entertainment, producentem serialu The Walking Dead, by stworzyć w tym roku pierwszy film stanowiący połączenie gatunków mystery, suspence i thriller, który zostanie wyprodukowany z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Ponadto poprzez partnerskie porozumienia dotyczące treści, zawarte między innym z National Basketball Association (NBA), Skybound Entertainment, RedBull, Mountain Dew, Acura, Artists Den, Refinery 29 i Boiler Room, Samsung będzie dostarczał nowe dynamiczne treści rzeczywistości wirtualnej.

Dysk Samsung Portable SSD T1 wprowadza dyski przenośne w nową erę

Urządzenia do magazynowania danych, które byłyby równocześnie szybkie, solidne i w wygodne w przenoszeniu były trudno dostępne na rynku — aż do dzisiaj. Najnowszy dysk Samsung Portable SSD T1 mieści do jednego terabajta danych na urządzeniu nie większym od wizytówki. Zasilany technologią 3D V-NAND i dysponujący prędkością zapisu/odczytu danych cztery razy większą niż tradycyjne dyski zewnętrzne, pozwala zapisać plik z filmem o rozmiarze 3 GB w zaledwie 8 sekund. Produkt wyróżnia się również wbudowanym zaawansowanym szyfrowaniem, oprogramowaniem obsługującym hasła, odpornością na wstrząsy i dynamiczną ochroną termiczną.

Więcej informacji na stronie http://global.samsungtomorrow.com/CES2015.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *