Menu Zamknij

Figure 1 – mobilna aplikacja dla lekarzy wchodzi na polski rynek

Figure 1, stworzona w Kanadzie aplikacja dla lekarzy i studentów medycyny, oficjalnie wchodzi na polski rynek. Figure 1 ułatwia przyszłym i obecnym pracownikom opieki zdrowotnej dyskusję, dzielenie się wiedzą i diagnozowanie przypadków medycznych. Możliwe jest to dzięki wymianie zdjęć, spreparowanych tak, by zapewnić anonimowość i bezpieczeństwo pacjentów.

Z Figure 1 korzysta już ponad 150 tys. specjalistów służby zdrowia w 43 krajach świata. Za pośrednictwem aplikacji przeglądają oni ponad 1,5 mln zdjęć dziennie.

Figure_1_aplikacja_w_uzyciuMożliwości aplikacji Figure 1, oraz szybko rosnąca liczba jej użytkowników, mają pomóc pracownikom służby zdrowia w leczeniu rzadkich chorób i ratowaniu ludzkiego życia. Szerokie grono lekarzy już korzystających z Figure 1 ma możliwość zaznajomienia się z przypadkami medycznymi, których mogliby nigdy nie spotkać w swojej codziennej praktyce. Aplikacja ta pozwala lekarzom na szybsze i trafniejsze diagnozowanie pacjentów, ustawiczne doskonalenie fachu oraz wspieranie innych profesjonalistów ochrony zdrowia z odległych zakątków świata.

„Bardzo cieszymy się ze startu Figure 1 w Polsce”powiedział Joshua Landy, lekarz internista i specjalista intensywnej terapii, który wpadł na pomysł stworzenia aplikacji podczas pracy na OIOM-ie szpitala w Toronto. „Medycyna to bardzo wizualna dziedzina nauki, a dostęp do unikalnych zdjęć przypadków medycznych pozwala nam na ciągłą edukację. Figure 1 to narzędzie dla polskich i światowych lekarzy, które pozwala im oglądać, dzielić się i omawiać różnorodne problemy medyczne, przy poszanowaniu prawa do prywatności pacjentów”.

Ochrona prywatności i bezpieczeństwo pacjentów jest dla Figure 1 priorytetem

Wdrożenie aplikacji Figure 1 w Europie zostało poprzedzone współpracą z prawnikami, którzy zadbali, by platforma spełniała wymogi europejskiego prawa dotyczącego ochrony danych i prywatności. Publikacja każdego zdjęcia na platformie Figure 1 wymaga wyrażenia zgody przez pacjenta poprzez wbudowany w aplikację formularz. Specjalny algorytm aplikacji automatycznie rozpoznaje twarz i zasłania ją, by ukryć tożsamość pacjenta. Dodatkowo, lekarz zobowiązany jest zamazać poprzez aplikację inne charakterystyczne cechy pacjenta, jak np. tatuaże. Przed ostateczną publikacją, wszystkie zdjęcia są weryfikowane przez moderatorów.

Figure_1_dzialanie_aplikacji_na_roznych_urzadzeniachAplikacja Figure 1 jest dostępna dla telefonów iPhone, smartfonów z systemem Android, oraz jako aplikacja webowa. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.figure1.com, a także na profilach Figure 1 w portalach społecznościach: Facebook, Twitter, Instagram. Materiały wideo ilustrujące działanie aplikacji dostępne są na kanale Figure 1 na YouTube. Korzystanie
z aplikacji Figure 1 jest bezpłatne.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *