Menu Zamknij

Adam Sawicki obejmie stanowisko Prezesa Zarządu T-Mobile Polska S.A.  

Adam Sawicki został nominowany na stanowisko Prezesa Zarządu T-Mobile Polska S.A., które obejmie z dniem 1 czerwca 2015 roku. Będzie raportował bezpośrednio do Claudii Nemat, Członka Zarządu Deutsche Telekom, odpowiedzialnej za Europę i Technologię. Zastąpi na tym stanowisku Zachariasa Piperidisa, Członka Zarządu ds. Operacyjnych w Grupie OTE w Grecji, który od 1 listopada 2014 pełni również tymczasową funkcję Prezesa Zarządu T-Mobile Polska S.A.

T-Mobile_Polska_CEO_Sawicki_Adam_2015„Jestem przekonana, że Adam Sawicki, który stanie na czele T-Mobile Polska, to właściwy człowiek do zmierzenia się z polskim rynkiem i branżą telekomunikacyjną. Jego rozległe międzynarodowe doświadczenie w obszarach dla klientów biznesowych i indywidualnych oraz na stanowisku Prezesa GTS Central Europe, wesprze integrację z GTS, który ostatnio pozyskaliśmy oraz idealnie wpisuje się w projekt „Lead in Business” – kluczowy element strategii DT” – powiedziała Claudia Nemat, Członek Zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialna za Europę i Technologię. „Już teraz chciałabym podziękować Zachariasowi Piperidisowi za jego ciężką pracę na stanowisku tymczasowego Prezesa T-Mobile Polska. Wykazał się olbrzymim entuzjazmem w realizacji zadań na polskim rynku, na którym nie brakuje wyzwań”.

Adam Sawicki jest obecnie Dyrektorem Generalnym i Prezesem Zarządu Netia S.A., drugiego największego operatora sieci stacjonarnej w Polsce. Od 2008 do 2011 roku był Prezesem Zarządu GTS Central Europe. W latach 2011-2012 pełnił funkcję Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu Ruch Internet S.A. Piastował wysokie stanowiska kierownicze w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), zdobywał doświadczenie w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Polsce i na innych rynkach telekomunikacyjnych w Europie Centralnej. W tym czasie brał udział w wielu projektach, w tym obejmujących strategiczne przekształcenia operatorów, zarówno na rynku obsługi klientów biznesowych (B2B), jak i indywidualnych (B2C). Sawicki karierę zawodową i międzynarodową rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel, w Sztokholmie, jako Konsultant w Departamencie Rozwoju Biznesu.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *