easyJet, wiodąca europejska linia lotnicza, przygotowuje aplikację na Apple Watch, która będzie dostępna już od 24 kwietnia, czyli od dnia wyczekiwanej premiery produktu.

Aplikcja easyJet - Apple WatchObok standardowej funkcji mierzenia czasu, inteligentny zegarek Apple Watch będzie oferował swoim użytkownikom szereg funkcjonalności związanych z zainstalowanymi na nim aplikacjami. Najbardziej ekscytującym aspektem technologii ubieralnych jest fakt, że użytkownicy mogą na bieżąco otrzymywać informacje w jeszcze prostszy i bardziej przystępny sposób niż dotychczas. Pasażerowie podróżujący liniami easyJet nie będą wyjątkiem. Nowa aplikacja dostarczy im informacji na temat lotów w czasie rzeczywistym oraz ułatwi korzystanie z najbardziej popularnych i pożądanych usług linii – umożliwi m.in. jeszcze wygodniejsze korzystanie z kart pokładowych, które będą zapisane w indywidualnym dla każdego pasażera Passbook’u. W momencie premiery aplikacja będzie dostępna w pięciu wersjach językowych.

Interfejsy Glances – nowa funkcja Apple Watch, przypomni pasażerom o kluczowych elementach podróży. Otrzymają oni bezpośrednio na inteligentny zegarek powiadomienia dotyczące przygotowania do podróży, informacje na temat odprawy, bieżących kursów lokalnych walut, informacje pogodowe z miejsca przylotu i status lotu w czasie rzeczywistym. Ostatnia z wymienionych funkcji jest już dostępna w popularnym narzędziu Flight Tracker na stronie easyJet. Pasażerowie korzystający z aplikacji Apple Watch będą informowani również o czasie pozostałym do wylotu.

Nowa aplikacja easyJet pozwoli także użytkownikom na bieżąco publikować informacje na Twitterze i Facebooku na różnych etapach podróży, bezpośrednio z ekranu zegara. Oprócz standardowych postów, użytkownicy będą mogli również udostępniać odliczanie do wylotu oraz pogodę, jaka panuje w miejscu przylotu.

Aplikacja easyJet - screen 2„Nasi pasażerowie chętnie korzystają z obecnie dostępnej aplikacji easyJet. Jesteśmy pewni, że wielu z nich przetestuje również aplikację dostępną na Apple Watch. Nieustannie poszukujemy nowych sposobów na ulepszenie naszej oferty i ułatwienie podróży, a aplikacja na Apple Watch jest tego najlepszym przykładem” – skomentował James Millett, szef działu Digital w easyJet.

Aplikacja mobilna easyJet została do tej pory pobrana ponad 11 milionów razy. Umożliwia ona klientom korzystającym z urządzeń z systemem iOS lub Android zeskanować dane paszportowe za pomocą telefonu oraz szybciej i łatwiej dokonać odprawy przed lotem. Jej funkcjonalność i łatwość w obsłudze zostały docenione również przez ekspertów branżowych – aplikację nagrodzono tytułem „Best Mobile Booking Solution” podczas Mobile Travel and Tourism Awards 2014. Została ona także wybrana najlepszą aplikacją B2C podczas Marketing on Mobile Awards i wyróżniona w trakcie ceremonii Global Mobile Awards kongresu Mobile World 2015.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik