Menu Zamknij

Orange Warsaw Festival 2015 – miejski festiwal bez barier

Kolejny już rok Orange Warsaw Festival zaprasza do udziału wszystkich fanów muzyki, niezależnie od ich preferencji muzycznych czy sprawności. Z myślą o fanach z niepełnosprawnościami zadbano o takie rozwiązania, dzięki którym festiwal będzie dla nich wydarzeniem przyjaznym i dostępnym.

orange-warsaw-festival-logo„W tym roku festiwal odbywa się na Torze Wyścigów Konnych. Otwarta przestrzeń gwarantuje odpowiednią akustykę, ale jednocześnie wymaga przygotowania niezbędnej infrastruktury festiwalowej, także tej dostosowanej do osób ze szczególnymi potrzebami. Dlatego dbając o komfort fanów z niepełnosprawnościami wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym wszyscy miłośnicy muzyki będą bez ograniczeń mogli wziąć udział w koncertach. Mamy nadzieję, że udało się przygotować festiwal bez barier” – powiedziała Anna Kowalik – Mizgalska kierująca sponsoringiem i CSR w Orange Polska.

Po raz drugi do współpracy zaproszona została Fundacja Polska bez Barier, z którą były konsultowane wszystkie rozwiązania zaproponowane na Orange Warsaw Festival 2015. Do dedykowanych rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami należy specjalny Punkt Obsługi Priorytetowej, w którym będzie można uzyskać pełną informację o wszystkich wprowadzonych udogodnieniach na terenie festiwalu, a także uzyskać pomoc i asystę. Specjalnie przeszkoleni przez Fundację Polska bez Barier wolontariusze Fundacji Orange będą gotowi, aby pomóc przy poruszaniu się po przestrzeni festiwalowej, tym którzy przybędą bez opiekuna.

Rozwiązaniem ułatwiającym bezpieczne przemieszczanie się po terenie festiwalu będą utwardzone kluczowe ciągi komunikacyjne, a także zapewnienie możliwości skorzystania z transportu samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach na terenie festiwalu (od Punktu Obsługi Priorytetowej w pobliże utwardzonej drogi prowadzącej do platform i Miasteczka Festiwalowego). Wartym uwagi rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z opcji Kiss & Ride, umożliwiającej podwiezienie osoby z niepełnosprawnością w pobliże bramy wejściowej na teren festiwalu, a także opcja specjalny wjazd lub wejści na teren festiwalu umożliwiające łatwą i szybką wymianę biletu na opaskę.

Specjalnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnościami będą platformy zainstalowane w pobliżu obu scen tj. Orange Stage i Warsaw Stage. Platformy dzięki podwyższeniu umożliwią komfortowy odbiór koncertów w pozycji siedzącej zarówno osobom z niepełnosprawnościami, jak i ich opiekunom.

Kolejnym narzędziem będzie dostępność pętli indukcyjnej dla osób słabosłyszących oraz obecność tłumacza Polskiego Języka Migowego dla osób niesłyszących w Punkcie Obsługi Priorytetowej. Rozwiązanie dostarczy Polska Fundacja Osób Słabosłyszących. Wybrane koncerty zostaną uzupełnione o audiodeskrypcję dla osób niewidomych i słabowidzących realizowaną przez Fundację Katarynka. Sygnał radiowy będzie docierać do wszystkich miejsc wokół sceny głównej i pozwoli na odbiór bez zakłóceń. Usługa zostanie udostępniona nieodpłatnie dla wszystkich, którzy potrzebują dodatkowego komentarza.

Efektem współpracy z Fundacją Polska bez Barier są też kompleksowe i praktyczne informacje dostępne w specjalnej zakładce dedykowanej dla osób z niepełnosprawnościami, którą można znaleźć na stronie internetowej www.orangewarsawfestival.pl/osoby-z-niepelnosprawnosciami/. Zakładka jest widoczna z poziomu menu głównego. Udogodnienia zostały wprowadzone także na odświeżonej stronie internetowej. Orange wspólnie z Fundacją Widzialni przeprowadził audyt festiwalowej strony, aby dostosować ją dla osób o szczególnych potrzebach. Każdy odwiedzający stronę znajdzie kompletną listę zastosowanych na terenie festiwalu udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, a także dokładne wskazówki dojazdu na Tor Wyścigów Konnych Służewiec – zarówno komunikacją miejską, jak i własnymi środkami.

Dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osób poruszających się na wózkach zostały dedykowane bilety kategorii D. Dzięki nim można wejść na teren OWF z opiekunem, skorzystać z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością oraz bawić się na dedykowanych platformach ustawionych przy obu scenach – ORANGE stage oraz WARSAW stage. Bilety kategorii D dostępne są w formie trzydniowego karnetu lub biletów na poszczególne dni. Pytania dotyczące biletów kategorii D można kierować pod adres e-mail: niepelnosprawni@eventim.pl

Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w stolicy, a zarazem jedna z największych tego typu, cyklicznych imprez w Polsce. Co roku jest to święto muzyczne, pełne nowych brzmień, muzycznych odkryć i artystów na wysokim poziomie. Dzięki Orange polscy fani mogli zobaczyć na żywo takie gwiazdy jak Beyoncé, Linkin Park, The Prodigy, The Offspring, Moby, Jamiroquai, Ms. Cypress Hill, Nelly Furtado, Skunk Anansie, Basement Jaxx i Fatboy Slim.

Od 2008 r. w 7 edycjach OWF wzięło udział ponad 400 tys. widzów i blisko 90 artystów. Orange dba o to, by koncerty były dostępne dla wszystkich, również dla osób z niepełnosprawnościami.

Podziel się na:
  • PDF
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *